סמארטפון חדש עם זום אופטי
באירוע שערכה חברת אסוס בלאס ווגאס, חשפה החברה סמארטפון חדש בשם Zenfone 3 Zoom בעל שתי עדשות, כשאחת מספקת זווית רחבה והשנייה צרה, ובכך הן יוצרות אפקט של זום אופטי.


החברה מציינת שלמכשיר ישנו זום כולל המגדיל פי 12 את התמונה, אך מדובר בשילוב של זום אופטי ודיגיטלי ביחד. לעדשה אחת אורך מוקד של 59 מילימטר והשנייה 25 מילימטר, כלומר עדשה רחבה ועדשה צרה, ממש כמו ה-
V20 של LG או האייפון 7 פלוס.העדשה מיוצרת על ידי סוני ויש לה מפתח צמצמם של 1.7, מפתח מרשים המאפשר להכניס הרבה אור וגם ליצור אפקט של עומק שדה רדוד שבו האובייקט נמצא בפוקוס והרקע מטושטש.


הפוקוס האוטומטי פועל בשיטה הנקראת
PDAF שבו הפוקוס נעשה באופן מידי ואין את ה-Focus Hunting המפורסם שנע הלוך חזור כדי לנות להתמקד.המצלמה הקדמית מצוידת בעדשה רחבה והיא מסוגלת לצלם תמונות בגודל 13 מגה פיקסל – רזולוציה גבוהה מאוד למצלמת הסלפי.


בקרביו של ה-
Zenfone 3 Zoomתמצאו מעבד סנאפדרגון S625 שהוא מהסדרה הבינונית של Qualcomm. הסוללה המובנית מגיעה בקיבולת מרשימה של 5000 מיליאמפר, ויחד עם המעבד הזה צפויה לספק לפחות יומיים של עבודה.

המכשיר יושק בחודש פברואר השנה. מחירו טרם נקבע.

סמארטפון למציאות רבודה
לצד ה-Zenfone 3 Zoomהשיקה אסוס מכשיר בשם Zenfone AR שלו מערכת צילום משולשת המסוגלת לעקוב אחר התנועה ולחוש את עומק התמונה בזמן אמת.הטכנולוגיה החדשה מסוגלת להפוך יישומי מציאות רבודה לפרקטיים, עם תצוגה בזמן אמת של חפצים כמו רהיטים לרכישה, או משחקים.


בשיתוף עם
GAPוגוגל, הציגה Asus את האפליקציה של רשת ההלבשה המאפשרת לראות כיצד הבגדים יראו בזמן אמת על בובה ממוחשבת, שניתן לשנות את גודלה בהתאם ללקוח. בהדגמה שנערכה על הבמה, היה ניתן לראות שהטכנולוגיה עובדת היטב, כשהמודל התלת ממדי נשאר במקומו ולא החליק לרגע.הדגמה נוספת היתה עם מותג מכוניות צעצוע בשםHot Wheelzשבו בונים מסלול למכוניות שעושות פעלולים.

כמו כן, החברה הציגה שירות אפליקציות בשםAsus ZenUI VR 360המאפשר ליצור ולצרוך תכנים ב-360 למשקפיVR.

המצלמה האחורית של ה-
Zenfone ARתצלם תמונות בגודל 23 מגה פיקסל, כשהמסך המובנה מגיע בגודל של 5.7 אינץ' ברזולוציה שלWQHDשהיא הסטנדרטית למכשירי דגל. למכשיר החדש ישנו מעבד סנאפדרגון 821 ולא פחות מ-8 גיגה RAM זיכרון.מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 7 נוגט.

המכשיר יהיה זמין ברבעון השני של 2017. מחירו טרם נקבע.