פאבלטים - שם כולל לסמארטפונים שלהם מסכים בגודל 5.5 אינץ' ומעלה, מיועדים לאלו המעדיפים מסך גדול מהרגיל ומעוניינים להשתמש במכשיר בעיקר למי שמשחק במשחקי וידאו בנייד, רואה קטעי וידאו בלי סוף ולאלו בדור השלישי שרוצים סמארטפון נוח לשימוש.הסמארטפונים הגדולים מגיעים במגוון רחב של מחירים וכמו כל המכשירים, דומים מאוד אחד לשני.
בבדיקה שערכנו התמודדו שישה מכשירי פאבלט: המייזו M3 מקס, שיאומי מי מקס, וואווי מייט 9, גלקסי 7S אדג', LG V20 ואייפון 7 פלוס. זהו טווח מחירים רחב למדי המייצג את מה שזמין בשוק כרגע, כשהאייפון 7 פלוס הוא היקר ביותרעם מחיר של יותר מ-4,300 שקל ואילו הזול ביותר הואהמייזועם מחיר של 1,400 שקל.כמו רבים, גם אתם וודאי מצלמים בעיקר עם הסמארטפון, ובמבחן ראינו הבדלים בולטים בין המכשירים השונים, כשהמוצלח ביותר מביניהם היה האייפון 7 פלוס. לדגם זה יש שתי עדשות המאפשרות לו לבצע זום אופטי ואף לייצר אפקט מוצלח של עומק שדה, בכך החלק הקדמי של התמונה חד והרקע מטושטש. למרות שלא מדובר באפקט אמיתי שנוצר כתוצאה מאיך שהאור נופל על העדשה והחיישן אלא בעיבוד ממוחשב, זהו העיבוד הטוב ביותר שראינו בסמארטפון עד כה.


iPhone 7 Plus

לעומתו הLG וי-20 והגלאקסי 7S אדג' מספקים תמונות קצת פחות איכותיות אך מחירם נמוך מהאייפון בכמעט אלף שקל.LG V20

Galaxy S7 Edge


למרות שהסמארטפון משמש בעיקר לצריכת מדיה ולא לשיחות טלפון, איכות השמיעה, בין אם באפרכסת ובין אם ברמקול המובנה חשובה לשימוש הבסיסי ביותר במכשיר. בנוסף, על הרמקול המובנה להיות מוצלח דיו כדי לאפשר צפייה נוחה בסרטונים.

הפאבלט שסיפק את הסאונד הטוב ביותר הוא דווקא הוואוי מייט 9 עם סאונד חד, דגש קל על הגבוהים והדבר הכי קרוב לבאס שמצאנו בסמארטפון. עוד מכשיר מוצלח היה האייפון 7 פלוס שלו ישנם רמקולי סטריאו אבל טיב הקול עצמו לא מלהיב.

ואם כבר מכשיר ענק אז כמה זמן תחזיק הסוללה ואיזה מכשיר בעל איכות ביצועים הטוב ביותר? לפי הבדיקה שלנו שיאומי מי מקס המובילה במבחן חיי הסוללה לעומת האייפון 7 פלוס שפחות הצליח גם הפעם. לגבי הביצועים המייזו איכזבו וראינו שבבדיקה הסינטתית של תוכנת Antutu הוא כשל כשלעומתו האייפון 7 פלוס ניצח בפער משמעותי.


למי שנמאס מהסמארטפון הקטן,הפשוט ורוצה מכשיר גדול בעל ביצועים טובים יותר מהנייד הסטנדרטי הפאבלט הוא בהחלט אופציה טובה. עם מחיר סביר ביותר לכיס וביצועים טוביםהוואווי מייט 9 הוא הזוכה הגדול. אם המחיר לא חשוב לכם, אז ה-LG V20 והאייפון 7 פלוס הם הבחירה הטובה ביותר.