סדרת מכשירי הדגל הבאה פרי פיתוחה של חברת וואן פלוס, שתכונה בשם OnePlus 7, תחשף באופן רשמי באירוע הכרזה שייערך בתאריך ה-14 במאי, יום שלישי בעוד כשלושה שבועות. כך מאשרת יצרנית הסמארטפונים הסינית בהודעה ששוחררה דרך הרשתות החברתיות השונות במהלך השעות האחרונות.
ברקע הודעתה של וואן פלוס בדבר קיומו של אירוע ההכרזה, שוחח מנכ"ל ומייסד החברה, פיט לאו, עם אתר הטכנולוגיה The Verge. במסגרת הראיון שערך האתר עם בכיר החברה, חשף לאו פרטים ראשונים אודות סדרת הדגל הבאה של החברה, ואישר באופן רשמי כי זו תציע שני דגמים: OnePlus 7 ו-OnePlus 7 Pro. דגם הפרו, נדגיש, צפוי להגיע בוריאציה שלישית עם תמיכה ב-5G ותמחור שונה.


על פי לאו, החברה השקיעה מאמצים רבים בפיתוח טכנולוגית תצוגה חדשה ל-OnePlus 7 Pro שתהיה מהפכנית ותהווה, לטענתו, ל"סמן הימני" בשוק הסמארטפונים. עוד ציין מנכ"ל החברה כי עם המכשיר החדש התמקדה החברה בלהפוך את המכשיר למהיר וחלק ככל הניתן, בדגש על חלק: "במיוחד חלק! זה מאתגר יותר מאשר מהירות, זה מבחן אמיתי לחומרה ותוכנה" - מסר הבכיר בציוץ שפרסם בטוויטר, בתרגום חופשי לעברית.כך יראה ה-OnePlus 7 Pro


אף על פי שלאו לא חשף פרטים נוספים בעניין המסך, דיווחים והערכות מהימים האחרונים חושפים כי המכשיר יגיע עם קצב רענון של 90Hz, זאת בניגוד למסכי ה-60 הרץ שאנו נוהגים לראות במרבית הסמארטפונים כיום (מלבד סדרת Razer Phone וה-ROG Phone של אסוס). גרסת הבסיס בסדרה, וואן פלוס 7, לא תגיע עם טכנולוגיית התצוגה החדשה אלא רק הוואן פלוס 7 פרו, עדכנה החברה.


עוד מסר הבכיר בראיון ל-The Verge כי ה-OnePlus 7 יהיה יקר יותר מהדור הקודם בסדרה. מדובר באסטרטגיה קבועה של וואן פלוס, שמקפידה להקפיץ את מחיר מכשיריה מהשקה להשקה, כאשר הדור האחרון, OnePlus 6T, הושק במחיר התחלתי של כ-580 דולר. בהתאם לכך, לא רק שה-OnePlus 7 הסטנדרטי יתומחר יותר גבוה מהדור הקודם, ה-OnePlus 7 Pro יתומחר במחיר גבוה יותר משניהם, מה שצפוי להפוך אותו לסמארטפון היקר ביותר מבית וואן פלוס (מלבד גרסת ה-5G).כך תראה הגרסה הסטנדרטית של ה-OnePlus 7


מדובר באסטרטגיה חדשה לחלוטין בה מבצעת שימוש וואן פלוס. הדגם הראשון בסדרה, OnePlus 7, יגיע עם עיצוב זהה לדור הקודם כשעיקר השינויים יתבטאו מתחת למכסה המנוע (ובראשם Snapdragon 855), ואילו ה-OnePlus 7 Pro יגיע עם עיצוב מעודכן ופיצ'רים חדשים. כך, תוכל החברה להמשיך ולהציע גרסת בסיס משופרת במחיר גבוה יותר מזה שראינו בשנה שעברה, ללא שילובן של טכנולוגיות חדשות, תוך שהיא מציעה גרסה נוספת ויוקרתית יותר שתתומחר גבוה מתמיד ותשים אותה, לפחות בקו התמחור, קרוב מאוד אל סמסונג, וואווי ואחרות.


מקור 1 | 2 | 3