בחודשים האחרונים העידו דיווחים שונים ברשת על כך שגוגל עומלת בימים אלו על פיתוחם של צמד סמארטפונים הפונים לשוק הביניים, אליהם התייחסו הדיווחים וההדלפות בשמות Pixel 3 Lite ו-Pixel 3 Lite XL. כעת, הדלפה חדשה של אתר 9to5google, המהימן בכל הנוגע לפועלה של הענקית האמריקאית, מתיימר לחשוף את שמות המותג הרשמיים של השניים יחד עם פרטים נוספים בעניין מפרטם הטכני.
על פי האתר, צמד מכשירי שוק הביניים מבית גוגל יכונו בשמות Google Pixel 3a ו-Pixel 3a XL, ואלו יגיעו עם מסכים בגודל 5.6 ו-6 אינץ', בהתאמה. מדובר בפאנלים מסוג OLED, כאשר הרזולוציה שלהם תהא Full HD Plus. השניים יושקו בצבעים שחור ולבן (Just Black ו-Clearly White), כמו גם בגימור צבע נוסף שאינו ידוע בשלב זה.


עוד מאשר הדיווח החדש כי הפיקסל 3a יגיע לשוק עם מערכת השבבים Snapdragon 670, בשילוב עם 4GB RAM ו-64GB של זיכרון אחסון פנימי. כמו כן, יציע דגם זה מצלמת 8 מגה פיקסל קדמית וכן את אותה מצלמת 12 מגה פיקסל של הפיקסל 3, אך הביצועים שזו תציע יהיו פחותים מסדרת הדגל של גוגל. הסוללה שמניעה את ה-Pixel 3a תגיע בקיבולת 3,000mAh עם תמיכה בטעינה מהירה.
מערכת השבבים של דגם ה-3a XL אינה ידועה בשלב זה, אך זו עשויה להיות ה-Snapdragon 710, שתספק ביצועים משופרים בהשוואה ל-SD670. נכון לרגע זה לא ברור כיצד ישופר מפרטו הטכני של ה-Pixel 3a XL בהשוואה ל-3a הסטנדרטי, אך ניתן להעריך כי מלבד מערכת השבבים המשודרגת נמצא סוללה בקיבולת גדולה יותר, וייתכן כי מערך זיכרון משודרג. ה-Pixel 3a ו-Pixel 3a XL יתמכו בטכנולוגיית eSIM וישלבו שקע USB Type-C לצורך טעינה והעברת נתונים.


על סדרת Google Pixel 3a עשויה החברה להכריז במסגרת כנס המפתחים Google I/O.


מקור