לפני קרוב ל-24 שנים, במהלך שנת 1994, שינתה ענקית הטכנולוגיה היפנית, סוני, את שוק קונסולת המשחקים שהתפתח לו, כשזו הציגה את קונסולת המשחקים המיתולוגית PlayStation 1 (או: PS1). כאקט שיווקו ונוסטלגי למדי, הודיע מוקדם יותר השבוע אריק לאמפל, סגן נשיא בכיר בחטיבת פלייסטיישן של החברה, על השקתה של קונסולה חדשה כמחווה ל-PS1, וזו ה-PlayStation Classic.
קונסולת ה-PlayStation Classic מגיעה עיצוב זהה באופן מוחלט ל-PS1 המקורי שהוצג לפני 24 שנים, אך שזו קטנה יותר באופן משמעותי (בכ-45 אחוזים) ולא באמת מכילה כונן דיסקים בחלקה העליון. למעשה, הקונסולה מגיעה עם 20 משחקים מובנים ומותקנים מראש, ביניהם: Tekken 3, FInal Fantasy VII, Wild Arms ועוד.


כל המשחקים שיותקנו מראש על הקונסולה יהיו זמינים בגרסם המקורית שהושקה בשנים הראשונות לעולם הפלייסטיישן, וניתן יהיה לשחק אותם באמצעות שני הבקרים החוטיים שיצורפו לאריזה ויהיו גם הם העתק מדוייק לשלטי הקונסולה המקוריים. מלבד הקונסולה עצמה וצמד בקרי המשחק החוטיים, תשלב סוני באריזת ה-PlayStation Classic גם קבל HDMI ייעודי לחיבור הקונסולה לטלוויזיה.
כדי להמחיש ולהדגיש את הנוסטלגיה אף עוד יותר, דואגת סוני להוציא את הקונסולה החדשה שלה לרכישה בתהליך היסטורי עבורי - ה-3 בדצמבר, זאת בדיוק 24 שנים מאז ההשקה הראשונית של ה-PlayStation 1 ביפן. במעמד ההשקה, תוצע קונסולת המשחקים לרכישה במחיר של 99.99 דולר בארה"ב ו-99.99 יורו באירופה. אלו מקבילים לכ-360 וכ-425 שקלים על פי שער ההמרה הנוכחי, בהתאמה.


מקור