חברת אינטל הודיעה על תחילת שיווקים של סדרת מעבדי ה-Core החדשה שלה – השביעית במספר. המעבדים החדשים הנקראים Kaby Lake (קייבי לייק) מיועדים למחשבים נייחים וניידים והם צפויים להגיע לשוק בהמשך החודש.

הסדרה החדשה צורכת פחות חשמל ומספקת יותר עוצמת עיבוד באותו שטח נתון, בכך אינטל מסוגלת לספק מחשבים מזעריים עם ביצועים ברמה גבוהה. אחד הטרנדים שהראינו בשנים האחרונות עם מחשבים על מקל –
Compute Sticks. עד כה היו אלו מחשבי מדיה פשוטים ואיטיים למדי שלא ממש תפסו. אינטל מקווה להגדיל את נתח השוק עם הסדרה החדשה שמסוגלת לספק ביצועים שרלוונטיים לשוק התחרותי היום.
אחת השיטות שאינטל נוקטת בהן כדי לשפר את צריכת החשמל, היא שינויי דינמי של כוח העיבוד בהתאם לדרישה. טכנולוגיית
Speed Shift תאפשר למעבד לנוע בין מהירויות שעון במהירות, בכך לחזור למצב מנוח מיד כשהמשימה מתבצעת. לאורך זמן הנושא מתבטא בחיי הסוללה וכך גם במשקל המכשיר, שכן אין צורך בסוללה גדולה וכבדה כדי להגיע לאותם ביצועים.

מחשבים רבים מגיעים עם מעבד גרפי מובנה על המחשב הנקרא
Intel Graphics. מעבד זה שופר ועתה ניתן לצפות בקבצי 4Kגם במחשבים עם מעבדים מהסדרה הנמוכה במגוון.

סדרת המעבדים החדשה מציעה כעת תמיכה בשקע
Thunderbolt 3 שעל פי החברה מסוגל לספק העברת נתונים מהירה פי 8 מ-USB 3. עם זאת, חיבור ה-USB על כל צורותיו ממשיך להיות הפופולרי ביותר בקרב מוצרי הצרכנות המוכרים, כשלרוב רק מוצרים המיועדים לשוק המקצועי כמו תחנות עריכה לווידאו תומכים בתקן Thunderbolt.

לכל חדשות הווידאו מתערוכת
CES לחצו כאן