חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור מחשב נייד

עודכן לאחרונה: 08/11/2017

המחירים של הניידים ירדו, ביצועיהם השתפרו, והנייד הקומפקטי והאלגנטי נהפך לאלטרנטיבה ראויה למחשב האישי המגושם. מחשב נייד עדיין יקר בהשוואה למחשב אישי, אבל יותר ויותר משתמשים זונחים את המחשב האישי למען התכונות הנחשקות של המחשב הנייד.

מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את הנייד המתאים לפי השיקולים הבאים:
 
איך לבחור מחשב נייד
1
כמה נייד המחשב הנייד

המחשבים הניידים נחלקים לחמש קטגוריות עיקריות לפי ביצועים, משקל וגודל המסך. שמות הקטגוריות שלהלן נועדו לאפיין את קבוצות המחשבים ולבדל ביניהם, ולא בהכרח תמצאו אותם בשמותיהם. המטרה היא להכיר אותם כדי לדעת להתמקד בקבוצה המתאימה ביותר לצורכי הניידות והביצועים.

 

אולטרה בוק (Ultrabook): תקן שהוצג ב-2011 על ידי אינטל ומטרתו להגדיר מחשבים קלים עם חומרה חזקה. תחת התקן הזה המחשבים חייבים להיות דקים – פחות מ-20 מ"מ, במשקל של עד 1.4 ק"ג, מאפשרים מעל חמש שעות עבודה, עם אחסון מסוג SSD, וכל זאת במחיר של עד 1,000 דולר. העדכון האחרון לתקן מחייב גם מסך מגע ופקודות קוליות ותמיכה בטכנולוגיית WiDI - הזרמה אלחוטית של וידיאו באיכות Full HD ובשמע דולבי 5.1. המשמעות היא ניתן לשדר ללא כבל סרטי HD מהמחשב הנייד לטלוויזיה וליהנות מצפייה במסך הגדול. לשם כך יש להתקין מקלט ייעודי המתחבר למסך באמצעות כבל HDMI. כמו כן, עודכן תקן פעולת הסוללה והוא עומד כעת על 6 שעות שידור וידיאו HD. חלק מהמחשבים בדור זה הם היברידיים, ראו להלן.


מחשב נייד היברידי: קטגוריה חדשה שתופסת פופולאריות לאחרונה. למחשבים אלה יש מסך מגע, והוא ניתן לשליפה או לסיבוב בתצורות שונות, כך שניתן להשתמש בו גם כטאבלט. יחידת הטאבלט כוללת את רכיבי העיבוד, בעוד שיחידת העגינה כוללת מקלדת, משטח מגע וחיבורים נוספים. ניתן להשתמש בטאבלט לצריכת תוכן - קריאה, צפייה בסרטים וכדומה, ולחבר את המקלדת רק כשמעוניינים לכתוב ולעבוד.

חשוב לדעת שיחידת הטאבלט אמנם מסוגלת לתפקד עצמאית ועשויה להיות נוחה מאוד לשימוש מזדמן, אך אין לה את עושר האפליקציות שיש בטאבלטים ייעודיים מבוססי iOS או אנדרואיד.
 

דק וקל (Thin And Light): קל ויקר מרוב הניידים האחרים, במשקל 2.5-1.5 ק"ג וביצועים טובים עד מעולים. המחשב בקטגוריה מציע רמת ניידות גבוהה ואיזון טוב בין עוצמה, נוחות שימוש ומשך עבודת סוללה. הוא כולל כונן אופטי ואפשרויות חיבור רבות. מתאים לאנשים שזקוקים לרמת ניידות גבוהה, אבל אינם מוכנים להתפשר על ביצועים.

 

נייד רגיל (Mainstream): שוקל בין 2.5 ל-3 ק"ג עם עוצמה וביצועים שנעים בין בינוניים לגבוהים מאוד. כולל בדרך כלל כונן צורב DVD.מתאים לאנשים שעובדים במשרד או במקום קבוע אחר במשך היום, ומניידים את המחשב בעיקר מהבית למשרד ולהפך.

 

תחליף שולחני (Desktop Replacement): כבד מכל הניידים האחרים, כ-3.0 ק"ג ויותר, עם עוצמה וביצועים של מחשב אישי ומסך בגודל של עד 18 אינטש. תחליף שולחני כולל בדרך כלל כונן אופטי עם צורב DVD ואת כל החיבורים האפשריים. תחליף שולחני אינו מיועד לניידות גבוהה, אבל בהחלט אפשר לצאת אתו מדי פעם מהבית או מהמשרד במידת הצורך. הוא נוח לשימוש הודות למקלדת ולמשטח הצבעה מרווחים ועם מסך גדול.

מחשבי Chrobook: זוהי קטגוריה בפני עצמה ובעלת קונספט יחודי השונה מהותית מיתר סוגי המחשבים. .אלה הם מחשבים קטנים וקלים מבית גוגל שמריצים אתמערכת הפעלהכרום ומתבססים על סביבת עבודה אינטרנטית. מערכת ההפעלה והדפדפן חד הן, וכל התוכנות והאפליקציות מבוססות ענן, כולל אחסון קבצים. כלומר,במחשב לא מותקנות תוכנות ולא אפליקציות, דבר התורם למהירות עבודתו של הכרומבוק ולחשיפתו הנמוכהעד אפסית לבאגים ולתקלות האופיניים למחשבים עמוסים לעייפה בעשרות תוכנות ואפליקציות. גם מחירו נמוך בהשוואה לניידים האחרים.

מיני נייד (Netbook): קטגוריה שזכתה לפופולריות גדולה עם כניסתה לשוק לפני שנים אחדות, אבל מאז דעך כוכבה. אלו מחשבים ניידים קטנים במיוחד ובמשקל של עד 1.5 ק"ג. הם מצוידים במסך בגודל 12-10 אינטש ועם מפרט בסיסי וביצועים צנועים. 

משקלם של מחשבים ניידים משתנה בין הדגמים והסוגים השונים ונע בין 900 גרם ל-4 ק"ג. המשקל מושפע בעיקר מגודל המסך (שמשפיע על גודל המחשב כולו), אך גם מהכונן הקשיח, מרכיבי הבנייה של המעטפת וגורמים נוספים.למחשב שנועד לנשיאה וניידות גבוהה כדאי לבחור במחשב במשקל של עד 2 ק"ג, ולמחשב שנועד להיותתחליף שולחניהמשקל פחות עקרוני וניתן לרכוש גם מחשב כבד יותר.
משקלם של מחשבים ניידים משתנה בין הדגמים והסוגים השונים ונע בין 900 גרם ל-4 ק"ג. המשקל מושפע בעיקר מגודל המסך (שמשפיע על גודל המחשב כולו), אך גם מהכונן הקשיח, מרכיבי הבנייה של המעטפת וגורמים נוספים.למחשב שנועד לנשיאה וניידות גבוהה כדאי לבחור במחשב במשקל של עד 2 ק"ג, ולמחשב שנועד להיות תחליף שולחני המשקל פחות עקרוני וניתן לרכוש גם מחשב כבד יותר.
תוכנה המקשרת בין המשתמש, החומרה ויישומי התוכנה, ומפקחת על פעולתו של המחשב.
משקלם של מחשבים ניידים משתנה בין הדגמים והסוגים השונים ונע בין 900 גרם ל-4 ק"ג. המשקל מושפע בעיקר מגודל המסך (שמשפיע על גודל המחשב כולו), אך גם מהכונן הקשיח, מרכיבי הבנייה של המעטפת וגורמים נוספים.למחשב שנועד לנשיאה וניידות גבוהה כדאי לבחור במחשב במשקל של עד 2 ק"ג, ולמחשב שנועד להיות תחליף שולחני המשקל פחות עקרוני וניתן לרכוש גם מחשב כבד יותר.
נייד המציע רמת ניידות סבירה עד נמוכה, שוקל בין 2.8 ל-3.5 ק"ג עם עוצמה וביצועים שנעים בין בינוניים לגבוהים מאוד. כולל בדרך כלל כונן צורב DVD. משך פעולת הסוללה בנייד רגיל קצר יחסית, בין 2 ל-4 שעות. מתאים לאנשים שעובדים במשרד או במקום קבוע אחר במשך היום, ומניידים את המחשב בעיקר מהבית למשרד ולהפך.  
הנייד הכבד ביותר שמגיע במשקל של 3.5 ק"ג ויותר. היתרון של תחליף שולחני הוא במאפיינים הרבים שדומים למחשב האישי ובשל כך הוא נחשב לנייד החזק ביותר. הוא מגיע בדרך כלל עם מעבד חזק, מסך בגודל 17-15 אינטש, מקלדת גדולה ונוחה, דיסק קשיח גדול (120-60GB) וצורב DVD. משך פעולת הסוללה שלו קצר יחסית, בין 2-3 שעות.  
נייד זה דומה לאולטרה קומפקטי במשקלו ובמידותיו, כ-1.5 קילו הוא מגיע עם מסך בגודל 12 אינטש או פחות, וכונן קשיח פנימי בגודל של 30-60 GB. מחשב לוח מגיע בשתי גרסאות, מחשב לוח מתקפל (Convertible), עם מסך המסתובב ב-180 מעלות שניתן לסגור אותו כשהצג פונה כלפי חוץ, או כצג בלי מקלדת כלל. ייחודו בכך שהוא כולל צג מגע שאפשר לכתוב עליו ולבצע פעולות באמצעות עט דיגיטלי, כתחליף לעכבר ולמקלדת או בנוסף להם.
"מיני נייד. ניידות מקסימלית וביצועים בסיסיים"
"מיני נייד. ניידות מקסימלית וביצועים בסיסיים"
"אולטרה-נייד עם כונן חיצוני. ניידות גבוהה, ביצועים מוגבלים "
"אולטרה-נייד עם כונן חיצוני. ניידות גבוהה, ביצועים מוגבלים "
"דק וקל. איזון טוב בין ביצועים וניידות"
"דק וקל. איזון טוב בין ביצועים וניידות"
"נייד רגיל. רמת ניידות סבירה עד נמוכה"
"נייד רגיל. רמת ניידות סבירה עד נמוכה"
"תחליף שולחני. הכי כבד"
"תחליף שולחני. הכי כבד"
"מחשב לוח. צג מגע"
"מחשב לוח. צג מגע"
2
התאמת ביצועי המחשב לצרכים

הרכיבים העיקריים שמשפיעים על רמת ביצועיו של המחשב הם המעבד, הזיכרון (RAM), כרטיס המסך ובמידה סוימת גם אמצעי האחסון.

 

מעבד: מרבית המחשבים הניידים שמשווקים בישראל מצוידים במעבדים מסדרת Core i של אינטל, כאשר עוצמתם ומחירם של הדגמים עולה לפי הספרה שלצד האות i. לשימוש בסיסי עם תוכנות ויישומים קלים ניתן להסתפק בדגמי i3, לשימושים כבדים יותר יתאיםמעבדמדגמי i5, ואילו למשחקים, להרצת תוכנות ויישומים מורכבים כדאי לבחורמעבדמסדרת Core-i7.

הדור המתקדם ביותר של מעבדי אינטל הוא Kaby Lake, שעל פי החברה מציג שיפור של עד 40% מקודמו, מבלי לפגוע בביצועי הסוללה. אבל מאחר שמדובר בדור חדש למדי שמייקר את המחשב, אם אתם לא גיימרים או משתמשי מחשב שמחפשים את הביצועים החזקים ביותר בשוק – תוכלו בהחלט להסתפק בדורות קודמים של מעבדים. הדור הקודם של מעבדי אינטל מסדרת i נקרא Skylake וקדמו לו Bradowell , Haswell , ו-Sandy Bridge.


זיכרון (RAM): הזיכרון משמש לאחסון זמני של נתונים ותוכנות כמערכת ההפעלה ויישומים אחרים. ככל שהזיכרון גדול יותר, מערכת ההפעלה והיישומים השונים ירוצו מהר יותר. גודל זיכרון מינימלי המומלץ לשימושים בסיסיים הוא 4GB, אך לעבודה עם מספר יישומים במקביל ויישומים כבדים יותר, כמו משחקי תלת ממד ותוכנות עריכה מקצועיות, מומלץ בחום לקחת זיכרון של 6GB ויותר.

 

כונן קשיח: הכונן הקשיח נועד לאחסון מידע בהיקפים גדולים, והוא נמדד בנפח האחסון ובמהירות העבודה שלו. מומלץ לבחור מחשב נייד עם נפח אחסון של 500GB או יותר. 
 
רוב הכוננים הקשיחים כיום עובדים במהירות 5400 rpm, שזו מהירות טובה למדי. הדיסקים המתקדמים יותר מגיעים למהירות 7200 rpm המומלצת בעיקר לצורך גישה מהירה למידע בנפחים גדולים במיוחד, למשחקי תלת ממד וליישומי מולטימדיה אחרים.


מחשבים רבים מגיעים כיום עםכונן SSD(מבוסס פלאש), שאמנם מייקר את המחשב וכולל כמות קטנה יחסית של שטח אחסון אבל מפצה על כך במהירות עבודה גבוהה ובעמידות לטלטלות. דגמים רבים מגיעים עם כונן היברידי - עם שטח של עד 32GB של SSD לצד שטח גבוה של עד 1TB לאחסון. שיטה זו מאפשרת לחסוך העלויות ולשפר במידה מסוימת את ביצועי הכונן.
 

מאיץ גרפי (כרטיס מסך): הכרטיס אחראי על ביצועי התצוגה של המחשב. למרבית המשתמשים יספיקכרטיס מסךבסיסי המובנה בלוח האם, אך ליישומים גרפיים, תלת ממד ומשחקים מתקדמים יש צורך בכרטיס מסך נפרד וחזק. כיום רוב המאיצים הגרפיים המשולבים יודעים להתמודד כהלכה עם פענוח וידיאו HD.

המעבד הוא יחידת החישוב והבקרה המרכזית של המחשב. המעבדים הנפוצים כיום למחשבים ניידים הם אלה מסדרת Core i החדשה של אינטל (i3, i5, i7 ) אומעבדדומה מבית AMD, לפי החלוקה הבאה: מעבדי i3 כפולי הליבה של אינטל או מעבדי Athlon II X4 מבית AMD מיועדים לשימושים יום יומיים, כגון גלישה, שימושי מולטימדיה קלים ובינוניים ויישומים פשוטים.   מעבדי  i5 של אינטל ו Phenom II X4 של AMD שכוללים ארבע ליבות, מיועדים לשימושים כבדים יותר.   מעבדי i7 שכוללים עד 8 ליבות משמשים לתוכנות עריכה, גרפיקה, תלת ממד ולריבוי משימות, כאשר i7 Extreme מיועד כבר לגיימרים מושבעים.לאלה, ולמי שרוצה את המילה האחרונה בתחום המעבדים, מומלץ לבחורמעבדבארכיטקטורת Ivy Bridge.   מי שמחפש פתרונות זולים יותר, ובמידה שהמחשב מיועד לשימושים קלים, יכול לשקול מעבדים מסדרות קודמות, דוגמת אינטל Core 2 Quad ו-AMD Phenom – סדרת מעבדים בעלי ארבע ליבות (או 3 בחלק מדגמי Phonem), ולמקרה שכל שקל נחשב, ניתן לשקולמעבדמדגמי core 2 duo. אבל מומלץ ללכת על i3 לפחות כדי להבטיח לעצמכם מחשב שישמש אתכם לאורך זמן.
  Random Access Memory הזיכרון הפעיל הראשי במחשב. הזיכרון מאחסן באופן זמני מידע שנוכח כל עוד המחשב פועל. הזיכרון נמדד בג'יגה בייטים (GB), וככל שהוא גדול יותר מערכת ההפעלה ותוכנות אחרות יפעלו מהר יותר וניתן להריץ כמה מהן במקביל בצורה מהירה וחלקה. גודל הזיכרון המומלץ לשימושים בסיסיים במחשב נייד הוא 4GB. לעבודה עם יישומים כבדים יותר וכדי לעבוד עם כמה יישומים במקביל בנוחות, מומלץ זיכרון גדול יותר.
המעבד הוא יחידת החישוב והבקרה המרכזית של המחשב. המעבדים הנפוצים כיום למחשבים ניידים הם אלה מסדרת Core i החדשה של אינטל (i3, i5, i7 ) אומעבדדומה מבית AMD, לפי החלוקה הבאה: מעבדי i3 כפולי הליבה של אינטל או מעבדי Athlon II X4 מבית AMD מיועדים לשימושים יום יומיים, כגון גלישה, שימושי מולטימדיה קלים ובינוניים ויישומים פשוטים.   מעבדי  i5 של אינטל ו Phenom II X4 של AMD שכוללים ארבע ליבות, מיועדים לשימושים כבדים יותר.   מעבדי i7 שכוללים עד 8 ליבות משמשים לתוכנות עריכה, גרפיקה, תלת ממד ולריבוי משימות, כאשר i7 Extreme מיועד כבר לגיימרים מושבעים.לאלה, ולמי שרוצה את המילה האחרונה בתחום המעבדים, מומלץ לבחורמעבדבארכיטקטורת Ivy Bridge.   מי שמחפש פתרונות זולים יותר, ובמידה שהמחשב מיועד לשימושים קלים, יכול לשקול מעבדים מסדרות קודמות, דוגמת אינטל Core 2 Quad ו-AMD Phenom – סדרת מעבדים בעלי ארבע ליבות (או 3 בחלק מדגמי Phonem), ולמקרה שכל שקל נחשב, ניתן לשקולמעבדמדגמי core 2 duo. אבל מומלץ ללכת על i3 לפחות כדי להבטיח לעצמכם מחשב שישמש אתכם לאורך זמן.
המעבד הוא יחידת החישוב והבקרה המרכזית של המחשב. המעבדים הנפוצים כיום למחשבים ניידים הם אלה מסדרת Core i החדשה של אינטל (i3, i5, i7 ) או מעבד דומה מבית AMD, לפי החלוקה הבאה: מעבדי i3 כפולי הליבה של אינטל או מעבדי Athlon II X4 מבית AMD מיועדים לשימושים יום יומיים, כגון גלישה, שימושי מולטימדיה קלים ובינוניים ויישומים פשוטים.   מעבדי  i5 של אינטל ו Phenom II X4 של AMD שכוללים ארבע ליבות, מיועדים לשימושים כבדים יותר.   מעבדי i7 שכוללים עד 8 ליבות משמשים לתוכנות עריכה, גרפיקה, תלת ממד ולריבוי משימות, כאשר i7 Extreme מיועד כבר לגיימרים מושבעים.לאלה, ולמי שרוצה את המילה האחרונה בתחום המעבדים, מומלץ לבחור מעבד בארכיטקטורת Ivy Bridge.   מי שמחפש פתרונות זולים יותר, ובמידה שהמחשב מיועד לשימושים קלים, יכול לשקול מעבדים מסדרות קודמות, דוגמת אינטל Core 2 Quad ו-AMD Phenom – סדרת מעבדים בעלי ארבע ליבות (או 3 בחלק מדגמי Phonem), ולמקרה שכל שקל נחשב, ניתן לשקול מעבד מדגמי core 2 duo. אבל מומלץ ללכת על i3 לפחות כדי להבטיח לעצמכם מחשב שישמש אתכם לאורך זמן.
המעבד הוא יחידת החישוב והבקרה המרכזית של המחשב. המעבדים הנפוצים כיום למחשבים ניידים הם אלה מסדרת Core i החדשה של אינטל (i3, i5, i7 ) או מעבד דומה מבית AMD, לפי החלוקה הבאה: מעבדי i3 כפולי הליבה של אינטל או מעבדי Athlon II X4 מבית AMD מיועדים לשימושים יום יומיים, כגון גלישה, שימושי מולטימדיה קלים ובינוניים ויישומים פשוטים.   מעבדי  i5 של אינטל ו Phenom II X4 של AMD שכוללים ארבע ליבות, מיועדים לשימושים כבדים יותר.   מעבדי i7 שכוללים עד 8 ליבות משמשים לתוכנות עריכה, גרפיקה, תלת ממד ולריבוי משימות, כאשר i7 Extreme מיועד כבר לגיימרים מושבעים.לאלה, ולמי שרוצה את המילה האחרונה בתחום המעבדים, מומלץ לבחור מעבד בארכיטקטורת Ivy Bridge.   מי שמחפש פתרונות זולים יותר, ובמידה שהמחשב מיועד לשימושים קלים, יכול לשקול מעבדים מסדרות קודמות, דוגמת אינטל Core 2 Quad ו-AMD Phenom – סדרת מעבדים בעלי ארבע ליבות (או 3 בחלק מדגמי Phonem), ולמקרה שכל שקל נחשב, ניתן לשקול מעבד מדגמי core 2 duo. אבל מומלץ ללכת על i3 לפחות כדי להבטיח לעצמכם מחשב שישמש אתכם לאורך זמן.
המעבד הוא יחידת החישוב והבקרה המרכזית של המחשב. המעבדים הנפוצים כיום למחשבים ניידים הם אלה מסדרת Core i החדשה של אינטל (i3, i5, i7 ) או מעבד דומה מבית AMD, לפי החלוקה הבאה: מעבדי i3 כפולי הליבה של אינטל או מעבדי Athlon II X4 מבית AMD מיועדים לשימושים יום יומיים, כגון גלישה, שימושי מולטימדיה קלים ובינוניים ויישומים פשוטים.   מעבדי  i5 של אינטל ו Phenom II X4 של AMD שכוללים ארבע ליבות, מיועדים לשימושים כבדים יותר.   מעבדי i7 שכוללים עד 8 ליבות משמשים לתוכנות עריכה, גרפיקה, תלת ממד ולריבוי משימות, כאשר i7 Extreme מיועד כבר לגיימרים מושבעים.לאלה, ולמי שרוצה את המילה האחרונה בתחום המעבדים, מומלץ לבחור מעבד בארכיטקטורת Ivy Bridge.   מי שמחפש פתרונות זולים יותר, ובמידה שהמחשב מיועד לשימושים קלים, יכול לשקול מעבדים מסדרות קודמות, דוגמת אינטל Core 2 Quad ו-AMD Phenom – סדרת מעבדים בעלי ארבע ליבות (או 3 בחלק מדגמי Phonem), ולמקרה שכל שקל נחשב, ניתן לשקול מעבד מדגמי core 2 duo. אבל מומלץ ללכת על i3 לפחות כדי להבטיח לעצמכם מחשב שישמש אתכם לאורך זמן.
המעבד הוא יחידת החישוב והבקרה המרכזית של המחשב. המעבדים הנפוצים כיום למחשבים ניידים הם אלה מסדרת Core i החדשה של אינטל (i3, i5, i7 ) או מעבד דומה מבית AMD, לפי החלוקה הבאה: מעבדי i3 כפולי הליבה של אינטל או מעבדי Athlon II X4 מבית AMD מיועדים לשימושים יום יומיים, כגון גלישה, שימושי מולטימדיה קלים ובינוניים ויישומים פשוטים.   מעבדי  i5 של אינטל ו Phenom II X4 של AMD שכוללים ארבע ליבות, מיועדים לשימושים כבדים יותר.   מעבדי i7 שכוללים עד 8 ליבות משמשים לתוכנות עריכה, גרפיקה, תלת ממד ולריבוי משימות, כאשר i7 Extreme מיועד כבר לגיימרים מושבעים.לאלה, ולמי שרוצה את המילה האחרונה בתחום המעבדים, מומלץ לבחור מעבד בארכיטקטורת Ivy Bridge.   מי שמחפש פתרונות זולים יותר, ובמידה שהמחשב מיועד לשימושים קלים, יכול לשקול מעבדים מסדרות קודמות, דוגמת אינטל Core 2 Quad ו-AMD Phenom – סדרת מעבדים בעלי ארבע ליבות (או 3 בחלק מדגמי Phonem), ולמקרה שכל שקל נחשב, ניתן לשקול מעבד מדגמי core 2 duo. אבל מומלץ ללכת על i3 לפחות כדי להבטיח לעצמכם מחשב שישמש אתכם לאורך זמן.
המעבד הוא יחידת החישוב והבקרה המרכזית של המחשב. המעבדים הנפוצים כיום למחשבים ניידים הם אלה מסדרת Core i החדשה של אינטל (i3, i5, i7 ) או מעבד דומה מבית AMD, לפי החלוקה הבאה: מעבדי i3 כפולי הליבה של אינטל או מעבדי Athlon II X4 מבית AMD מיועדים לשימושים יום יומיים, כגון גלישה, שימושי מולטימדיה קלים ובינוניים ויישומים פשוטים.   מעבדי  i5 של אינטל ו Phenom II X4 של AMD שכוללים ארבע ליבות, מיועדים לשימושים כבדים יותר.   מעבדי i7 שכוללים עד 8 ליבות משמשים לתוכנות עריכה, גרפיקה, תלת ממד ולריבוי משימות, כאשר i7 Extreme מיועד כבר לגיימרים מושבעים.לאלה, ולמי שרוצה את המילה האחרונה בתחום המעבדים, מומלץ לבחור מעבד בארכיטקטורת Ivy Bridge.   מי שמחפש פתרונות זולים יותר, ובמידה שהמחשב מיועד לשימושים קלים, יכול לשקול מעבדים מסדרות קודמות, דוגמת אינטל Core 2 Quad ו-AMD Phenom – סדרת מעבדים בעלי ארבע ליבות (או 3 בחלק מדגמי Phonem), ולמקרה שכל שקל נחשב, ניתן לשקול מעבד מדגמי core 2 duo. אבל מומלץ ללכת על i3 לפחות כדי להבטיח לעצמכם מחשב שישמש אתכם לאורך זמן.
  Random Access Memory הזיכרון הפעיל הראשי במחשב. הזיכרון מאחסן באופן זמני מידע שנוכח כל עוד המחשב פועל. הזיכרון נמדד בג'יגה בייטים (GB), וככל שהוא גדול יותר מערכת ההפעלה ותוכנות אחרות יפעלו מהר יותר וניתן להריץ כמה מהן במקביל בצורה מהירה וחלקה. גודל הזיכרון המומלץ לשימושים בסיסיים במחשב נייד הוא 4GB. לעבודה עם יישומים כבדים יותר וכדי לעבוד עם כמה יישומים במקביל בנוחות, מומלץ זיכרון גדול יותר.
  Random Access Memory הזיכרון הפעיל הראשי במחשב. הזיכרון מאחסן באופן זמני מידע שנוכח כל עוד המחשב פועל. הזיכרון נמדד בג'יגה בייטים (GB), וככל שהוא גדול יותר מערכת ההפעלה ותוכנות אחרות יפעלו מהר יותר וניתן להריץ כמה מהן במקביל בצורה מהירה וחלקה. גודל הזיכרון המומלץ לשימושים בסיסיים במחשב נייד הוא 4GB. לעבודה עם יישומים כבדים יותר וכדי לעבוד עם כמה יישומים במקביל בנוחות, מומלץ זיכרון גדול יותר.
כונן קשיח המבוסס על טכנולוגיית Flash. מאפייניו של כונן SSD הם בהיעדר חלקים נעים, גודל פיזי קטן יותר בהשוואה לכונן רגיל ובצריכת חשמל נמוכה יותר, דבר שהופך אותו לעמיד בפני טלטלות וזעזועים ומאפשר יצורם של מחשבים קטנים וקלים יותר ובעלי משך פעולת סוללה ארוך יחסית. עם זאת, הקיבולת המרבית שלו נמוכה משל כונן רגיל.
רכיב שממיר את המידע הלוגי שבמחשב למידע ויזואלי המוצג על המסך. יש שני סוגים של כרטיסי מסך, הראשון והבסיסי הוא כרטיס המשולב כשבב על לוח האם ומשתמש בזיכרון הכללי של המחשב (shared). כרטיס זה יכול לשמש היטב כל משתמש שאינו מתכוון להריץ משחקים ותוכנות תלת ממד, ואין צורך להשקיע בכרטיס נפרד ויקר.הסוג השני הוא כרטיס נפרד עםזיכרוןומעבד משלו, שמציג תוכן ויזואלי ותלת ממד ברמה גבוהה. זיכרון מינימלי מומלץ לכרטיס עצמאי הוא 256MB.
רכיב שממיר את המידע הלוגי שבמחשב למידע ויזואלי המוצג על המסך. יש שני סוגים של כרטיסי מסך, הראשון והבסיסי הוא כרטיס המשולב כשבב על לוח האם ומשתמש בזיכרון הכללי של המחשב (shared). כרטיס זה יכול לשמש היטב כל משתמש שאינו מתכוון להריץ משחקים ותוכנות תלת ממד, ואין צורך להשקיע בכרטיס נפרד ויקר.הסוג השני הוא כרטיס נפרד עם זיכרון ומעבד משלו, שמציג תוכן ויזואלי ותלת ממד ברמה גבוהה. זיכרון מינימלי מומלץ לכרטיס עצמאי הוא 256MB.
המעבד הוא יחידת החישוב והבקרה המרכזית של המחשב. המעבדים הנפוצים כיום למחשבים ניידים הם אלה מסדרת Core i החדשה של אינטל (i3, i5, i7 ) או מעבד דומה מבית AMD, לפי החלוקה הבאה: מעבדי i3 כפולי הליבה של אינטל או מעבדי Athlon II X4 מבית AMD מיועדים לשימושים יום יומיים, כגון גלישה, שימושי מולטימדיה קלים ובינוניים ויישומים פשוטים.   מעבדי  i5 של אינטל ו Phenom II X4 של AMD שכוללים ארבע ליבות, מיועדים לשימושים כבדים יותר.   מעבדי i7 שכוללים עד 8 ליבות משמשים לתוכנות עריכה, גרפיקה, תלת ממד ולריבוי משימות, כאשר i7 Extreme מיועד כבר לגיימרים מושבעים.לאלה, ולמי שרוצה את המילה האחרונה בתחום המעבדים, מומלץ לבחור מעבד בארכיטקטורת Ivy Bridge.   מי שמחפש פתרונות זולים יותר, ובמידה שהמחשב מיועד לשימושים קלים, יכול לשקול מעבדים מסדרות קודמות, דוגמת אינטל Core 2 Quad ו-AMD Phenom – סדרת מעבדים בעלי ארבע ליבות (או 3 בחלק מדגמי Phonem), ולמקרה שכל שקל נחשב, ניתן לשקול מעבד מדגמי core 2 duo. אבל מומלץ ללכת על i3 לפחות כדי להבטיח לעצמכם מחשב שישמש אתכם לאורך זמן.
  Random Access Memory הזיכרון הפעיל הראשי במחשב. הזיכרון מאחסן באופן זמני מידע שנוכח כל עוד המחשב פועל. הזיכרון נמדד בג'יגה בייטים (GB), וככל שהוא גדול יותר מערכת ההפעלה ותוכנות אחרות יפעלו מהר יותר וניתן להריץ כמה מהן במקביל בצורה מהירה וחלקה. גודל הזיכרון המומלץ לשימושים בסיסיים במחשב נייד הוא 4GB. לעבודה עם יישומים כבדים יותר וכדי לעבוד עם כמה יישומים במקביל בנוחות, מומלץ זיכרון גדול יותר.
רכיב במחשב שבאמצעותו ניתן לקרוא ולאחסן מידע במדיה חיצונית כגון CD או DVD. יש כוננים המיועדים לקריאה בלבד וכאלה המיועדים לקריאה ולכתיבה רב פעמית (צורב). מומלץ לרכוש מחשב נייד עם כונן צורב, ורצוי שיהיה זה כונן DVD. ברוב הניידים מותקן כונן צורב.
"מעבד. המוח של המחשב"
"מעבד. המוח של המחשב"
"מומלץ לקחת זיכרון של 512mb"
"מומלץ לקחת זיכרון של 512mb"
"כונן קשיח. מהירות רצויה: 5400rpm"
"כונן קשיח. מהירות רצויה: 5400rpm"
"כונן אופטי. עדיף כונן עם אפשרות כתיבה"
"כונן אופטי. עדיף כונן עם אפשרות כתיבה"
3
גודל המסך ואיכות התצוגה

לגודל המסך יש השלכות על מידת הניידות של המחשב, על צריכת החשמל שלו ועל חוויית השימוש בו, לכן חשוב למצוא את האיזון הרצוי בין גודל המסך לצרכים. שיקולים נוספים בבחירת המסך המתאים הם רזולוציה, רוחב המסך וזוויות הצפייה. 

 

גודל מסך ורזולוציה: הגדלים השכיחים ביותר של מסכים הם 10.1, 11.6, 13.3, 14.1 ו-15.6 אינטש. ככל שהמסך גדול יותר חוויית הצפייה תהיה נוחה ומהנה יותר, אך יש להתאים את הגודל למידת הניידות הרצויה.


רזולוציה גבוהה
תעניק תמונה חדה יותר ותפנה מקום רב יותר על שולחן העבודה, אך במסכים קטנים יחסית היא עלולה להיות קשה לקריאה בגלל גודל הטקסט הקטן יותר. רזולוציה נמוכה יחסית (למשל 1366x768) תתאים למסכים קטנים אך תראה גרעינית ולא חדה על מסכים גדולים.
 

מבריק או מט: הבחירה במסך מבריק או מט תלויה בשימוש העיקרי שתעשו במחשב.מסך מבריקמחמיא יותר לתצוגה (בעיקר של וידיאו ותמונות), מפני שהזכוכית בקדמת המסך מעמיקה את הצבעים ומחדדת את התמונה, מה שהופך את המסך לאידיאלי לצפייה בסרטים ולמשחקים. חסרונו של המסך הוא בהשתקפות של אור חיצוני עליו. מסך מט מונע השתקפויות ומתאים יותר להצגת טקסט ולשימוש בתאורה סביבתית גבוהה.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את המסך או את התמונה השלמה. הפיקסלים הם נקודות זעירות המסודרות לאורך ולרוחב התמונה או מסך התצוגה. לדוגמה,רזולוציהשל 1024x768 משמעותה שיש 1024 פיקסלים אופקיים ו-768 פיקסלים אנכיים. ככל שהמדדים גבוהים יותר כך התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר. רזולוציות של מחשב מתחלקות לשני סוגים עיקריים ומצוינות בדרך כלל באותיות המייצגות את מספר הפיקסלים של המסך. הסוג הראשון הוא רזולוציה המקובלת במסך ביחס גובה-רוחב 4:3: SVGA: 800x600 XGA: 1024x768 SXGA: 1280x1024 SXGA+: 1400x1050 UXGA: 1600x1200   הסוג השני הוא רזולוציה המקובלת ביחס גובה רוחב 16:9, האידיאלי לצפייה בסרטים ולהצגת תוכני HD:  WXGA: 1280x800 WXGA+: 1440x900 WSXGA+: 1680x1050 WUXGA: 1920x1200  
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את המסך או את התמונה השלמה. הפיקסלים הם נקודות זעירות המסודרות לאורך ולרוחב התמונה או מסך התצוגה. לדוגמה, רזולוציה של 1024x768 משמעותה שיש 1024 פיקסלים אופקיים ו-768 פיקסלים אנכיים. ככל שהמדדים גבוהים יותר כך התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר. רזולוציות של מחשב מתחלקות לשני סוגים עיקריים ומצוינות בדרך כלל באותיות המייצגות את מספר הפיקסלים של המסך. הסוג הראשון הוא רזולוציה המקובלת במסך ביחס גובה-רוחב 4:3: SVGA: 800x600 XGA: 1024x768 SXGA: 1280x1024 SXGA+: 1400x1050 UXGA: 1600x1200   הסוג השני הוא רזולוציה המקובלת ביחס גובה רוחב 16:9, האידיאלי לצפייה בסרטים ולהצגת תוכני HD:  WXGA: 1280x800 WXGA+: 1440x900 WSXGA+: 1680x1050 WUXGA: 1920x1200  
מסך מבריק מחמיא יותר לתצוגה, מפני שהזכוכית בקדמת המסך מעמיקה את הצבעים ומחדדת את התמונה, מה שהופך את המסך לאידיאלי לצפייה בסרטים ולמשחקים.חסרונו של המסך הוא בהשתקפות של אור חיצוני עליו. לעומתו, מסך מט מונע השתקפויות ומתאים יותר להצגת טקסט ולשימוש בתאורה סביבתית גבוהה.    מתאים בעיקר להצגת סרטים ולמשחקים
מסך מבריק מחמיא יותר לתצוגה, מפני שהזכוכית בקדמת המסך מעמיקה את הצבעים ומחדדת את התמונה, מה שהופך את המסך לאידיאלי לצפייה בסרטים ולמשחקים.חסרונו של המסך הוא בהשתקפות של אור חיצוני עליו. לעומתו, מסך מט מונע השתקפויות ומתאים יותר להצגת טקסט ולשימוש בתאורה סביבתית גבוהה.    מתאים בעיקר להצגת סרטים ולמשחקים
4
חיבורים

רוב המחשבים הניידים בקטגוריות המרכזיות מצוידים במגוון סביר של חיבורים. ודאו שהמחשב כולל את החיבורים הרצויים לכם.

 

USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור אביזרים וציוד היקפי כמו מדפסת, מקלדת, עכבר, מצלמה דיגיטלית, דיסק-און-קי, נגנים וכדומה. רצוי שיהיו במחשב 4-3 שקעי USB.


USB-C הוא סוג חדש של החיבור הנפוץ. הוא שונה משמעותית מקודמיו הן בגודלו הפיזי והן בתכונותיו. USB-C קטן יותר מהגרסאות הקודמות (בגודל של מיני USB), גודלו זהה בשני קצוות הכבל וניתן להכניסו לשקע משני צדדיו - מלמעלה-למטה ומלמטה-למעלה. קצב העברת הנתונים של USB-C מהיר בהרבה מזה של USB 3.0/3.1, ועומד על 10Gbps. בנוסף, USB-C יכול גם לשמש כמטען בהספק של עד 100 ואט למכשירים שונים. בשלב זה התקן החדש קיים במכשירים ספורים בלבד, אבל צפוי להיות זמין בכל המכשירים, כולל טאבלטים וסמארטפונים. ל-USB-C תאימות לאחור בעזרת מתאם, כך שניתן להשתמש בו גם במכשירים בעלי USB מגרסאות קודמות.

 

VGA (D-SUB): חיבור אנלוגי בין המחשב למסך חיצוני או מקרן. הולך ונכחד ממחשבי האולטרה בוק והמחשבים ההיברידיים, ואם בכוונתכם לחבר מקרן חיצוני, ודאו שבמחשב המיועד החיבור הזה אכן קיים.

 

Bluetooth: תקשורת אלחוטית לטווח קצר בין המחשב הנייד למכשירים תואמים כגון טלפון סלולרי, מדפסת, אוזניות וכדומה.

 

HDMI: חיבור דיגיטלי המיועד להעברת תוכן וידיאו ואודיו HD בין המחשב הנייד למסך טלוויזיה או למקרן.

 

eSATA: חיבור מהיר במיוחד לכוננים קשיחים חיצוניים. חשוב למי שעובדים על המחשב הנייד וזקוקים לכונני גיבוי זריזים. לעיתים קרובות משולב בחיבור ה-eSATA גם חיבור USB

 

Thunderbolt: חיבור רב שימושי מהיר במיוחד לתצוגה, אודיו והעברת נתונים – הכל בחיבור אחד. מאפשר קצב נתונים של עד 10 Gbit/s. .

 

חריץ לכרטיס זיכרון: כיום תמצאו חריץ כזה בכל מחשב נייד, המשמש להעברת קבצים מכרטיסיזיכרוןלנייד, 

 

RJ-45: חיבור לרשת קווית (אתרנט). שימו לב שלא כל מחשב נייד מצויד בכרטיס רשת כזה, ואם בכוונתכם לחבר את המחשב לרשת חוטית ודאו שמותקן בו  כרטיס כזה.


Wi-Fi: חיבור לרשתות אלחוטיות המוכר גם כ-IEEE 802.11 וכולל מספר תקנים. תקן ac הוא התקן החדש ביותר בעל קצב העברת נתונים מהיר מהיתר וטווח כיסוי גדול יותר.


תקשורת סלולרית
Area Lan) Wireless Wide WWAN -):  קישורית מובנית הקיימת בחלק מהמחשבים הניידים, המאפשרת גלישה באינטרנט באמצעות הרשת הסלולרית. מדובר במתאם קטן בגוף המחשב, שלאחר הכנסת כרטיס SIM מאפשר גלישה סלולרית במחשב. לרוב, ליד שם הקישורית WWAN יצוין גם סוג הרשת בה היא תומכת, למשל LTE, 3G וכדומה. 


מצלמת רשת:
מרבית המחשבים מגיעים עם מצלמת רשת מובנית, ואם אתם נוהגים לבצע שיחות וידיאו ודאי תעדיפו מחשב עם מצלמה כזאת. מצלמת HD תעניק מן הסתם חדות ואיכות תמונה טובות מהממוצע.

  Random Access Memory הזיכרון הפעיל הראשי במחשב. הזיכרון מאחסן באופן זמני מידע שנוכח כל עוד המחשב פועל. הזיכרון נמדד בג'יגה בייטים (GB), וככל שהוא גדול יותר מערכת ההפעלה ותוכנות אחרות יפעלו מהר יותר וניתן להריץ כמה מהן במקביל בצורה מהירה וחלקה. גודל הזיכרון המומלץ לשימושים בסיסיים במחשב נייד הוא 4GB. לעבודה עם יישומים כבדים יותר וכדי לעבוד עם כמה יישומים במקביל בנוחות, מומלץ זיכרון גדול יותר.
מצלמה זעירה ברזולוציה של 0.3 עד 2 מגה פיקסל, שנמצאת בחלק מהמחשבים הניידים מעל המסך. המצלמה מאפשרת ביצוע שיחות וידיאו באמצעות תוכנות שונות (כמו Skype). חלק ממצלמות הרשת המובנות מסתובבות על ציר של 180 מעלות, וחלקן מצוידות בתכונות נוספות כגון מעקב אחרי פני המצולם, אפשרות להוספת אפקטים ועוד.  
"כדאי שיהיו 4-3 שקעי usb"
"כדאי שיהיו 4-3 שקעי usb"
"כרטיס pc חיצוני כולל מגוון חיבורים "
"כרטיס pc חיצוני כולל מגוון חיבורים "
5
ביצועי הסוללה

כשמדובר בניידות, לסוללה יש חשיבות מרכזית בבחירת הנייד המתאים. בעלי מחשב מסוג תחליף שולחני עם נגישות למקור מתח, פחות יוטרדו ממשך פעולת הסוללה, אבל מי שיוצא מהבית לכמה שעות השיקול מתחיל להיות משמעותי.

 

כל סוללה מורכבת ממספר תאים (3,4,6,8,12), ובעיקרון ככל שמספר התאים גדול יותר, משך עבודת הסוללה ארוך יותר. אך לא כל התאים שווים בביצועיהם, לכן ישנם שלושה מדדים נוספים לביצועי הסוללה: מילי-אמפר (mAH או AH), וולט (V), והמדד החשוב ביותר הוא ואטים לשעה (Wattage-Hours), וככל שהוא גבוה יותר, משך פעולת הסוללה יהיה ארוך יותר.


במחשבים מסוימים הסוללה מובנית כחלק אינטגרלי מהמחשב ואינה ניתנת לשליפה. סוללות כאלה לרוב טובות ויעילות מסוללות נשלפות וכן מאפשרות עיצוב יותר אלגנטי של המחשב הנייד. למשתמשים שנוהגים להחליף את הסוללה עקב שימוש ממושך הרחק ממקור מתח, למשל בטיסה ארוכה, ומעוניינים להחליף סוללה - לא יתאים מחשב עם סוללה מובנית.

6
עמידות ואבטחה

בניגוד למחשב האישי שנמצא במקום קבוע ואינו נע ממקומו, המחשב הנייד עובר ממקום למקום, ובדרכים הוא נחשף לטלטולים, לחבטות ונפילות ואף לסכנת גנבה. לכן נושא העמידות והאבטחה חשוב במיוחד במחשבים אלה. ישנם כמה אמצעים להגן על המחשב הנייד:

 

שלדה מחוזקת: במחשבים עסקיים, בהם עמידות המחשב הנייד יכולה לפעמים להציל חברה מאבדן מידע יקר ערך, שלדת המחשב עשויה לעיתים מסגסוגת מגנזיום ואלומיניום קלתמשקלוחזקה במיוחד, המספקת עמידות טובה יותר בפני חבטות ונפילות. מחשבים עם שילדת מגנזיום נוטים להיות יקרים יותר.

 

בולמי זעזועים: רכיבים המורכבים סביב האזורים העדינים בתוך המחשב ומרפדים אותם, במטרה להגן עליהם מפני חבטות וטלטלות שונות.

 

עמידות במים: אמנם לא מדובר במחשב נייד שתוכלו לקחת איתכם לצלילה, אך מחשבים ניידים מסוימים מצהירים על עמידות גבוהה בפני נתזי מים או שפיכה אקראית של קפה וכדומה על משטח המקלדת.

 

נעילת המסך: במחשבים ניידים רבים קיים מנגנון נעילה שיש לשחרר כדי להרים את המסך. מנגנון זה נועל את המסך בזמן שהוא סגור ומונע ממנו להיפתח כתוצאה מחבטה או טלטול, ובכך מגן על המסך מפני שברים.

 

חיישן נעילה לכונן הקשיח: הכונן הקשיח הוא עקב אכילס במחשב הנייד, כיוון שהוא עשוי מצלחות ומחטים נעות ורגישות, ולכן חשוף במיוחד לפגיעות ועלול להינזק יחסית בקלות. לשם כך קיים חיישן מיוחד בדגמים רבים, המזהה טלטלות וחבטות ונועל באופן מיידי את החלקים הנעים בכונן הקשיח, וכך מגן עליו מפני נזקים.

 

כונן פלאש (SSD): למי שמעוניין בעמידות מוחלטת בפני זעזועים כדאי לשקול רכישת מחשב עם כונן SSD – Solid State Drive, המבוסס פלאש ואינו כולל חלקים נעים, מה שמעניק לו עמידות וקומפקטיות. כונני SSD יקרים יותר מכונן קשיח רגיל, ולרוב בעלי נפח אחסון קטן יחסית.

 

שבב אבטחה (TPM): רכיב הצפנה חומרתי המאפשר הגנה מאובטחת במיוחד על סיסמאות הגישה של הבעלים. נמצא בעיקר במחשבים עסקיים.

 

זיהוי ביומטרי (טביעת אצבע): יחידת אבטחה שאמנם אינה מגנה על המחשב מפני נזקים פיזיים, אך שומרת עליו מפני ניסיונות גניבה של המידע המאוחסן בתוכו. מנגנון זיהוי טביעת אצבע מפעיל נעילה על המחשב, שרק הזנת הסיסמה או העברת האצבע של בעלי המחשב על החיישן משחררים ומעניקים גישה למידע. היתרון הנוסך לאמצעי זה בכך שהוא יכול לחסוך את הצורך בהקלדת סיסמאות שונות בכל פעם שהדבר נדרש.

מצלמת RealSense: טכנולוגיה חדשה של אינטל שיכולה לשמש כאמצעי אבטחה באמצעות זיהוי פנים, וכן מאפשרת לבצע פעולות באמצעות מחוות פיזיות (וקוליות) ללא מגע ישיר עם המחשב.

 

מנעול קנסינגטון: ברוב המחשבים הניידים תמצאו מעין חריר המיועד למנעול קנסינגטון – מנעול חזק במיוחד המשולב בכבל מתכת וכולל גם מנגנון אבטחה בן 4 ספרות. את הכבל ניתן לכרוך סביב עצם קבוע, ובכך למנוע את גניבת המחשב. המנעול לרוב אינו מסופק ויש לרכוש אותו בנפרד.

משקלם של מחשבים ניידים משתנה בין הדגמים והסוגים השונים ונע בין 900 גרם ל-4 ק"ג. המשקל מושפע בעיקר מגודל המסך (שמשפיע על גודל המחשב כולו), אך גם מהכונן הקשיח, מרכיבי הבנייה של המעטפת וגורמים נוספים.למחשב שנועד לנשיאה וניידות גבוהה כדאי לבחור במחשב במשקל של עד 2 ק"ג, ולמחשב שנועד להיות תחליף שולחני המשקל פחות עקרוני וניתן לרכוש גם מחשב כבד יותר.
7
אחריות

אחריות למחשב נייד נעה בין שנה לשלוש שנים ובמקרים מסוימים אפשר להרחיב אחריות של שנה לשלוש שנים. במקרים רבים האחריות היא בין לאומית, מומלץ בחום לכל מי שנוסע עם המחשב לחו"ל.

 

אחריות על סוללה נעה בדרך כלל בין שלושה חודשים לחצי שנה, ולפעמים אין אחריות כלל. מומלץ כמובן להעדיף מחשב שמציע תקופת אחריות כלשהי על הסוללה ורצוי שזו תהיה ממושכת ככל האפשר.

המוצרים המבוקשים בקטגוריית מחשבים ניידים

יצרן:Asus,
גודל מסך:11.6 אינטש,
סוג מעבד:Intel ...,
החל מ- 990 ₪
ב-18Comp
יצרן:Dell,
גודל מסך:14 אינטש,
סוג מעבד:Intel Core...,
החל מ- 2,880 ₪
ב-PCcenter
יצרן:Asus,
גודל מסך:14 אינטש,
סוג מעבד:Intel Core...,
החל מ- 2,026 ₪
מתוך 7 חנויות
יצרן:Apple,
גודל מסך:13.3 אינטש,
סוג מעבד:Intel...,
החל מ- 3,735 ₪
מתוך 11 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי מחשבים ניידים
הצג הכל >>