חברת Epson משיקה את המקרנים החדשים שלה לשנת 2018, ובהם ניתן למצוא חידושים כגון סדרת ה-Lightscene המעוצבת כמנורת ספוט, מקרני לייזר חדשים ומדויקים, ואף תוכנה למחשב השולטת במספר רב של מקרנים בו זמנית.
Lightscene-EV-100
מקרן הלייטסנס החדש של החברה מיועד לגלריות, מוזיאונים וחדרי תצוגה. הוא מעוצב בצורת מנורה התלויה מהתקרה (ספוט), וניתן לבחור את צבעו – שחור או לבן. למקרן נורה בעלת עוצמה של 2000 לומן, והוא מסוגל להציג תמונה ברזולוציה מירבית של 1280x800 פיקסלים. הייחודית של מקרן זה, מלבד עיצוב מינימליסטי, היא האפשרות להקרין תמונה בתוך תמונה שמוקרנת על ידי מקרן רגיל – בעוד שהמקרן הגדול יציג תמונה או אובייקט, יהיה ניתן להשתמש במקרן הלייטסנס לצורך הצגת אובייקט אחר או מסגרת העוטפת את האובייקט הראשי. בחברה מייעדים את האפשרות החדשה לחלונות ראווה, השקות ותצוגות אופנה.

טכנולוגיית הלייזר, שנכנסה לכל המקרנים החדשים של החברה, מאפשרת הצגת תוכן בכל זווית ומכל מקום, ואף להסתנכרן עם מקרנים נוספים תוך טשטוש הגבולות והקצוות. עם המקרן ניתן לקבל תוכנה המאפשרת לסדר ולארגן את רשימות הנגינה דרך כרטיס SD, כאשר השליטה על המקרן מתבצעת בעזרת שלט רחוק. בנוסף, ניתן להוסיף אפקטים, להגדיר צבעים וצורות ואף לערוך את התוכן המוצג (תמונות בלבד) להנאת המשתמשים.

מקרן הלייטסנס מגיע עם אחריות ל-20,000 שעות עבודה או 5 שנים, והוא צפוי להיות משווק החל מיוני 2018.


מקרני EB
סדרת מקרני EB, הכוללת את הדגמים EB-L615U, EB-L610U, EB-L610W, EB-L510U, פועלים בטכנולוגיית הלייזר (3LCD) ומיועדים למוסדות, חדרי ישיבות וכיתות לימוד. הם כוללים קישוריות מגוונות כגון HDMI, שיקופי מסך למכשירים תואמים ונורה חזקה. המקרנים החדשים בסדרה מציעים עוצמת הארה של עד 6,000 לומן, והם מעוצבים בצורה קומפקטית וקטנת משקל, לטובת התקנה מהירה וקלה בחדרים.

מקרני ה-EB מגיעים עם אחריות ל-20,000 שעות עבודה או 5 שנים, והם צפויים להיות משווקים החל מיוני 2018.מקרני Full-HD ו-4K
מקרני 4K מציעים לבעלי היכולת (והמקום) חלופה טובה למסכי הטלוויזיה הרגילים. חברת Epson מצטרפת לתחום זה ומציעה מקרן לייזר חדש התומך ברזולוציית 4K הנקרא EB-L12000Q, ולו עוצמת הארה של עד 12,000 לומן. החברה מייעדת את המקרן לתחום ההשכרה, כלומר לאירועים, הופעות או אולם קולנוע גדול, אך גם ללקוחות פרטיים.

המקרן השני, EB-L20000U, מציע עוצמת הארה של 20,000 לומן ורזולוציה של עד 1920x1200 פיקסלים. לשני המקרנים תמיכה ב-HDR, גודל פיזי קטן ביחס למתחרים ואפשרות להצגת תכנים בשכיבה או בעמידה. מצלמה מובנית בשני הדגמים דואגת ליישר ולכוון את התמונה באופן אוטומטי, כאשר שניהם תומכים בתוכנה החדשה של החברה, המאפשרת שליטה בו זמנית של כמה מקרנים שונים.

טרם נמסר מועד הגעתם של מקרנים אלו לישראל.


Professional Projector Tool
התוכנה החינמית למקרנים החדשים של החברה מאפשרת שליטה על מקרנים מרובים במהירות ובקלות להגדרה אישית, ומוסיפה למשתמשים גישה לטכניקות מתקדמות יותר דוגמת מיזוג שוליים ומיפוי הקרנה.התוכנה מיועדת לחברות השכרת ציוד, אך אפסון מוסרת שגם במהלך התקנות קבועות ניתן להשתמש בה להגדרות שונות. התוכנה משתמשת במצלמה המובנית של המקרן, ובכך תורמת לשליטה קלה על עוצמת ההארה, פוקוס, חדות, הצגת חלק מהתמונה, מיזוג שוליים עם מקרן נוסף, כיוון צבעים, איזון לובן ואף מתקנת צורות מעוותות.