עם אפשרויות חדשות ליצירת תוכן, צילום בפורמטים חדשים ואיך לא, צילומי סלפי עם קרניים, עולה וגוברת הדרישה לנפחי זיכרון גדולים לטובת אחסון החומר וגיבויו לשעת חירום. לכך מצטרפים החידושים של השנה האחרונה – תכני VR,AR, עדשות כפולות, ואף סרטים המופקים מרחפנים, כל אלה גורמים למשתמש לתור אחר אמצעי אחסון עתירי נפח, קלים לשימוש ובעיקר ידידותיים.
לפי כך, חברת Western Digital וחברת הבת שלה סאנדיסק, המוכרת מתחום כרטיסי הזיכרון וכונני הפלאש, מציגה כמה פתרונות אחסון חדשים, במסגרת תערוכת CES 2018.

לעוד חדשות CES 2018.

כונני פלאש ניידים
SanDisk Ultra Fit USB 3.1 Flash- האולטרה פיט החדש הוא דיסק און קיי מהקטנים שניתן למצוא כיום בשוק, ועיצובו מוקפד – הוא צבוע בשחור אלגנטי ובראשו טבעת לעגינה. הכונן מגיע עם חיבור USB3.1 רגיל, והוא תומך גם בכניסת USB מסוג 2.0. הכונן יוצע למשתמשים במגוון נפחים, עד 256GB.


SanDisk 1TB USB Type-C – זהו כונן נייד עם חיבור USB Type-c, עם נפח אחסון של 1 טרה ביט – נפח עצום לדיסק און קיי ככלל, ובפרט לכונן נייד עם חיבור Type C, שכן עד כה היינו מורגלים לנפחים של עד רבע טרה.


כונני SSD
בשנים האחרונות החלו להיכנס לשוק הכוננים הניידים גם כוננים מסוג SSD, אך אלה עדיין יקרים, ובעקבות כך מיועדים לצלמים מקצועיים ועורכי תוכן, ולא ללקוח הקצה הביתי. חברת Western Digital מציגה שני כונני SSD ניידים חדשים: אחד השייך לסדרת My Passport ואחד תוצרת סאנדיסק.

הכונן מסדרת My Passport מגיע עם כרטיס רשת אלחוטי, המאפשר בעזרת אפליקציה תואמת לסנכרן ולגבות בנגיעה אחת את התוכן מהמכשיר התומך, ללא צורך במחשב או חיבורים נוספים. בנוסף, החברה ציידה את הכונן בכניסת כרטיס SD להעתקת המידע באופן ישיר ומהיר. נפחי האחסון של כונן זה נעים בין 250 ל-2,000 גיגה ביט, והכונן עצמו עטוף בגומי שחור כתום לטובת עמידות בפני נפילות וזעזועים. בעזרת אפליקציית My Cloud app, ניתן להזרים מדיה (סטרימינג) מהכונן אל המכשיר התואם, עד לאיכות של 4K, כך שלכונן זה מספר שימושים מגוונים. זאת ועוד, הכונן מכיל סוללה בקיבולת של 6,700 מילי אמפר - שעה לטובת הטענת מכשירים, במתח של עד 1.5 אמפר.מחיר כונן זה בגרסת 250GB יחל ב-300$ עפ"י אתר החברה. טרם ידוע מועד שיווקו בארץ.

הכונן מבית סאנדיסק (SANDISK EXTREME PORTABLE SSD) מיועד לצלמים המצלמים ברזולוציות גדולות או צלמי ווידאו בפורמטים מתקדמים. מהירות הקריאה של כונן זה מגיעה עד ל-550 מגה לשנייה עפ"י החברה, הוא עטוף גומי לטובת שמירה על עמידותו גם בתנאי שטח, ונפח האחסון מגיע עד ל-2 טרה ביט. בנוסף, החברה מציעה את כונן זה עם כניסת USB רגילה או עם כניסת USB TYPE-C.מחירו של כונן סאנדיסק באתר החברה מתחיל ב-100$ לגרסה עם נפח אחסון של 250 גיגה ביט, וכרגע לא ידוע מועד הגעתו של כונן זה לארץ.

My Cloud Home
הכונן הביתי שעליו כבר דיווחנו בעבר, חוזק בתכונות חדשות הכוללות שליטה בעזרת פקודות קוליות, כחלק מסדרת מוצרי ה-SMART HOME. הכונן יתמוך בשירותי העוזרת הקולית אלקסה של אמאזון, ובכך יהיה ניתן לנגן שיר או סרט בעזרת דיבור אל הכונן. יתר על כן, נוספה תמיכה ב- Google Chromecast להצגת סרטים ותכנים נוספים ישירות על מסך הטלוויזיה.