יצרנית המחשבים והטכנולוגיה אסוס (ASUS) השיקה אתמול מחשב נייד חדש, בעל אפשרות לקיפול המסך ב-180 מעלות והפיכתו לטאבלט. אך זהו אינו דבר חדש, במיוחד לחברת אסוס, שלה סדרת דגמים רחבה המציעה אופציה זו. החידוש הגדול במסיבת העיתונאים היה המעבד המניע את הלפטופ החדש – זהו אינו מעבד חדש תוצרת אינטל או AMD, אלא מעבד מוכר, שרבות נכתב עליו השנה, דווקא בהקשר של סמארטפונים – מהגלקסי S8, דרך שיאומי, סוני, ועד למכשיר ה-LG V30 שהושק בישראל זה עתה. Qualcomm Snapdragon 835 הוא המעבד הפופולרי והחזק ביותר שנמצא כיום בשוק הסמארטפונים, וכעת הוא מושתל בקרביו של מחשב נייד.
על פי החברה, מעבד זה מעניק חיי סוללה יוצאי דופן בשוק המחשבים הניידים – עד 22 שעות עבודה על גבי הסוללה המובנת, מה שמאפשר ניידות מקסימלית ונוחות שימוש גבוהה. מסכו של המחשב (מסך מגע) מוצע בגודל 13.3 אינץ', ברזולוצית FULL HD, כאשר פאנל המסך הוא מסוג LED. מעיון בתמונות המחשב, ניתן לראות כי עיצובו שואב השראה מסדרת מחשבי ה-UX היוקרתית של החברה – הוא דקיק להפליא אך שומר על היצע חיבורים בדפנותיו (HDMI, USB3.1, , קורא כרטיסי SD), מסגרת מסכו דקה ובכך אומנם מתקבל לפטופ בגודל 13.3 אינץ', אך בפועל גודלו מתאים ללפטופ בגודל 12 אינץ'. עם זאת, ניכר כי אסוס לא שילבה חומרים יוקרתיים ואיכותיים כגון אלומיניום מוברש או שוליים בצבע זהב במהלך עיצוב המחשב. משקלו, כפועל יוצא משימוש בחומרה קלת משקל, עומד על 1.4 ק"ג בלבד.מלבד המעבד החדש ששולב במכשיר, ניתן למצוא את מערכת ההפעלה חלונות 10, כאשר החברה מוסרת כי היא תישלח בשנה הקרובה עדכון לחלונות 10 בגרסת הפרו, ואליה מצטרפת העוזרת החכמה "קורטנה" ותאימות לעט סטיילוס. זיכרון ההפעלה במחשב נע בין 4 גיגה ל-8 גיגה, וכך גם שטח האחסון בכונן ה-SSD, כאשר זה נע בין 64 גיגה לבין 256 גיגה. יתר על כן, ניתן למצוא במחשב זה מלבד קישוריות WIFI ו-BT, גם קישוריות LTE דור רביעי, לגלישה מהירה גם במקומות ללא רשת אלחוטית.

חברת אסוס, וכך גם התקשורת, קובעות כי מחשב זה מתנהג כסמארטפון ענק – יש לו מקלדת מלאה, מסך מגע גדול, קישוריות רחבה, אך מערכת ההפעלה לקוּחה מעולם ה-PC. מחשב נייד זה מיועד לפעולות משרדיות שכן הוא אינו מצויד בכרטיס גרפי או מעבד חזק, ובכך מתקבלות שעות עבודה רבות על גבי הסוללה. ניתן להסיק כי מחשב זה מציע חבילה משתלמת יחסית ללקוחות הנמצאים רבות בדרכים, או לקוחות המחפשים או מעדיפים מחשב נייד בעלי חיי סוללה ארוכים על חשבון ביצועים חזקים.


מחיר גרסת הבסיס – 4GB זיכרון RAM, שטח אחסון 64GB על גבי כונן SSD יחל ב-600 דולר. מחיר הגרסה הבכירה ולה 8GB זיכרון RAM ושטח אחסון של 256GB על גבי כונן SSD יחל ב-800 דולר.

נכון לעכשיו, לא ידוע האם הדגם יגיע לישראל ומה יהיה מחירו.