חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
אוזניות Braven Flye Sport
חיבור למכשיר: Bluetooth
עיצוב האוזניות: אוזניות In Ear
סוג האוזניות: אוזניות אלחוטיות
ייעוד: ספורט
ציון WiseBuy
6.8
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
מדריכי קנייה בקטגוריה
איך לבחור אוזניות
אוזניות טובות מהוות תחליף איכותי למערכת רמקולים חיצונית ומספקות חוויית האזנה עשירה ומהנה. מדריך הקנייה שלנו יסייע לכם לבחור את האוזניות המתאימות עבורכם למדריך המלא
הסקירות החדשות בקטגוריה
8.5
אחיזה טובה באוזן, סאונד מוצלח וטעינה לא נוחה: ה-JayBird X4 מתיימרות להציע נוחות גבוהה לצד איכות שמע טובה וגם מצליחות...
8.4
נוחות גבוהה, טעינה אלחוטית וסאונד לא מפורט: אוזניות ה-AirPods החדשות של אפל נראות ומרגישות בדיוק כמו הדור הקודם...
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - אוזניות Braven Flye Sport

אלי כהן | 17.04.2018
הטוב
  • עוצמת שמע
  • בידוד רעשים
  • זמן סוללה
הרע
  • איכות חומרים נמוכה
  • אינן נוחות לשימוש
  • איכות אודיו
  • שיווי משקל לקוי
בשורה התחתונה
אוזניות ה-Flye Sport מבית מותג Braven הלא כה פופולרי בישראל אינן "העיפרון החד ביותר בקלמר", ואף על פי שהן מצליחות לבצע עבודה טובה למדי במספר קטגוריות, בהן איטום רעשים מצוין וחיי סוללה טובים, הן מפגרות מאחור בכל הנוגע לנקודות הציון החשובות ביותר.
הקדמה

עם התעצמותו של שוק הסמארטפונים המקומי והבינלאומי, זכינו לצפות בהיצע המוצרים בשוק האוזניות מתעצם ומתפתח. אחת מן הקטגוריות הבולטות בשוק היא קטגוריית אוזניות הספורט האלחוטיות, המיועדות לאלו מאיתנו שאין דבר ממנו הם יותר נהנים מאשר ריצה, רכיבה על אופניים או כל פעילות גופנית אחרת, תוך האזנה למוסיקה האהובה ביותר עליהם.


אחת מן השחקניות הפחות מוכרות ופופולריות בשוק האוזניות בכלל ובקטגוריה זו בפרט היא Braven, מותג אודיו צעיר שנוסד ב-2011 ומיובא לישראל על ידי חברת Manta. לאחרונה החלה החברה בייבוא אוזניות הספורט האלחוטיות Braven Flye Sport, המהווה לדגם הכניסה שלה בשוק עם תג מחיר לא כה נמוך של 299 שקלים. אז האם הן עושות את עבודתן נאמנה ומציגות תמורה ראויה למחיר?

איכות האזנה

(50% מהציון הסופי)
6 מתוך 10

צר לנו לציין כי איכות האודיו אותה הצליחו אוזניות ה-Flye Sport של ברייבן להפיק הייתה ברמה ממוצעת בלבד ואף פחות מכך. הסאונד שהפיקו האוזניות היה חלול ולא נקי גם בעוצמת האזנה ממוצעת ולא כה גבוהה, כאשר הגברת עוצמת הווליום למקסימום הצליחה להדגיש את עכירות האודיו וחוסר החדות שבו. אמנם היינו מצפים לסאונד ממוצע שכזה מאוזניות שעלותן נמוכה, אך בהתחשב בעובדה שמחירן לצרכן עומד על כ-300 שקלים - זו בהחלט אכזבה.
עוצמת הווליום המקסימלית שהצליחו האוזניות להפיק אמנם הייתה די גבוהה, אך אין די בכך וציפינו לקבל מהן סאונד ברמה גבוהה יותר, נוכח תג המחיר. בסופו של דבר, ההאזנה לאוזניות ה-Fyle Sport הייתה סבירה בלבד ואף פחות מכך, ובהחלט אינה תואמת לרמת המחיר בה הן מוצעות לרכישה בישראל, זאת בייחוד אל מול מתחרים כדוגמת JBL, ג'אברה ואחרים.

על הצד החיובי, אוזניות ה-Flye Sport של ברייבן מציגות, כבר ברגע הראשון שבו השחלנו אותם לאוזנינו, יכולות בידוד רעשים מרשימות ביותר, אפילו בהשוואה לאוזניות In Ear אחרות. רעשים שהתחוללו מבעד לאוזניות התקשו לחדור פנימה, גם כשמוזיקה כלל לא פעלה. כך, גם כשהיינו בסביבה רועשת ביותר, יכולנו להפעיל מוזיקה ולהינות ממנה ללא כל הפרעה חיצונית. בשימוש ארוך, כמו מרבית אוזניות ה-In Ear, הפכו ה-Flye Sport למעט לא נוחות ודרשו מאיתנו להוציא אותן על מנת לאפשר לאוזניים לנוח מעט.


נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
6 מתוך 10

מדובר באוזניות In Ear המיועדות לשימוש ספורטיבי, ובהתאם לכך הן מציעות עמידות בפני זיעה והתזות מים בתקן IPX5. הן מגיעות במבנה סטנדרטי למדי - כבל יחיד מקשר בין שתי האוזניות עצמן, בעוד על גבי שטח הכבל הקרוב לאוזניה הימנית נמצא שלט הכולל שלושה כפתורים לשליטה על השמע (כפתור הפעלה/הפסקה ו-2 כפתורים לוויסות עוצמת השמע). באמצעות כפתורים אלו ניתן לבצע שימוש גם על שליטה בשירים (העברת שיר קדימה/אחורה באמצעות לחיצה ארוכה על כפתור הגברת/הנמכת העוצמה, בהתאמה). על השלט, מתחת למעט כיסוי קטנטן, נמצא שקע Micro USB שישמש לטעינת האוזניות, וכן מיקרופון עבור ביצוע שיחות.
במרכז הכבל שמחבר בין האוזניות שוכנת לה הסוללה - וכאן מתחילה הבעיה. מכיוון שהסוללה משולבת במרכז הכבל, ומימינו נמצא את שלט השליטה, שיווי המשקל של ה-Flye Sport נפגע משמעותית. גם בעת שימוש סטנדרטי, נטו האוזניות, לכל אורך תקופת השימוש שלנו בהן, להמשך ימינה, מה שגרם לאוזניה השמאלית ליפול לעיתים. כאשר הותרנו את האוזניות על גבי הצוואר שלנו ולא בתוך האוזניות, הדבר הפך למעיק אף עוד יותר, שכן גם בהליכה האיטית ביותר, ונוכח העובדה שמרבית משקל האוזניות נוטה ימין, נמשכו האוזניות לצד הימני של הצוואר, עד שהוטחו על הריצפה. בהחלט לא נעים או נוח. לנושא זה יש להוסיף רמת גימור ואיכות חומרים נמוכה ביותר - והתוצאה לא מהנה במיוחד.

כיאה לסטנדרט בשוק, ה-Flye Sport מגיעים ישירות מן הקופסה עם מתאמי סיליקון בגודל מדיום, כאשר באריזה נמצא שתי זוגות מתאמים נוספים, בגדלים Small ו-Large שיאפשרו התאמה מקסימלית של האוזניות למבנה האוזן של המשתמש. כפי שציינו קודם, לאחר התאמת המתאמים לאוזניים, ניתן להבחין ביכולות בידוד רעשים טובות למדי.האוזניות של ברייבן מגיעות עם כיסוי ייעודי המשולב באריזה, כך שתוכלו לאפסן אותן בצורה נוחה ומיטבית בתיק הגב או בכיס. גם אם לא תבצעו בזה שימוש ותשליכו את האוזניות לכיס, תשמחו לשמוע כי קשרים לא יווצרו כלל וכלל. איכות החומרים מהן בנויות האוזניות, ראינו צורך לציין, אינה מהגבוהות ביותר שראינו - גם לא בטווח המחירים הזה, אך לא מדובר באלמנט משמעותי ביותר בשימוש יום-יומי. הצימוד בין האוזניות למחשב/סמארטפון מתבצע במהירות ויעילות, ולא חווינו ניתוקים משמעותיים לאורך השימוש באוזניות.

משך פעולת הסוללה

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

עם אוזניות ה-Flye Sport שלה, מתיימרת Braven לספק למשתמשים זמן שימוש רציף (Play Time) שיעמוד על 12 שעות ניגון, זאת הודות לסוללת ליתיום-יון הממוקמת בכיסוי פלסטיק שבמרכז הכבל המחבר בין שתי האוזניות. בזמן ביצוע הסקירה שלנו הצלחנו להפיק מן האוזניות חיי סוללה מרשימים למדי, שעמדו סביב 10 שעות ניגון רצופות.


עבורנו, במסגרת השימוש שלנו באוזניות, חיי הסוללה היו מעל למספיקים, כאשר את ההטענה שלהם ביצענו אחת לכמה ימים. כמו כן, בהתחשב בעובדה שמדובר באוזניות ספורט הפונות למתאמנים כאלה ואחרים, אלו מיועדות לשימוש בעיקר בזמן פעילות ספורטיבית כזו או אחרת.
בהתאם לכך, ניתן להניח שעבור מרבית מן המתאמנים חיי הסוללה לא יהוו בעיה עם אוזניות ה-Braven Flye Sport, שכן גם במקרה שאלו יבצעו בהן שימוש של שעתיים-שלוש ביום, יחלפו מספר ימים לפני שתדרש טעינה. זמן הטעינה מ-0 ל-100 אחוזים, אגב, עומד לטענת היצרנית על שעה וחצי, אם כי לנו זה לקח מעט יותר מזה. לצורך הטעינה משולב באריזה כבל Micro-USB ל-USB-A סטנדרטי.


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image