חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מצלמה לרכב Discovery DS980
יצרן: Discovery
רזולוציה: Full HD
רזולוציית וידאו: 1920x1080 פיקסל
קצב פריימים: 30 fps
מסך: כולל מסך
גודל מסך: 3.0 אינטש
זווית עדשה: 170 מעלות
סוג כרטיס זיכרון: Micro-SD
ציון WiseBuy
7
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
סקירה מקצועית
מפרט המוצר
תמונות נוספות
מדריכי קנייה בקטגוריה
איך לבחור מצלמה לרכב
מצלמת דרך נועדה לתעד התרחשות חריגה במסלול הנסיעה, והיא מהווה עדות מהימנה בעת התדינות משפטית בנושאי תעבורה. מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את מצלמת הדרך המתאימה למדריך המלא
הסקירות החדשות בקטגוריה
7.8
G70 מציעה פיצ'רים מתקדמים במחיר זול: התקנה וורסטילית, יציאת HDMI ושליטה באמצעות אפליקציה. נוחות התפעול טובה, אך...
7.7
שתי מצלמות, התקנה פשוטה, וצילומי לילה בינוניים: מצלמת הרכב Discovery 990 אובזרה ב-GPS, יכולת הקלטה ב-1080p ומצלמה...
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מצלמה לרכב Discovery DS980

צחי הופמן | 06.02.2017
הטוב
  • שתי מצלמות
  • צילום וידיאו ברור באור יום
  • זווית צילום רחבה - 170 מעלות
  • ממשק בעברית
הרע
  • אין GPS
  • צילום לילה באיכות נמוכה
  • ריבוי כפתורים פיזיים המסבכים את ההפעלה
בשורה התחתונה

בשורה התחתונה, ה-DS-980 היא לא מהמצלמות הזולות בשוק, אבל היא נמכרת במחיר סביר של 700 שקל, דרך היבואן ברקום. היא מציעה איכות טובה בצילום באור יום אבל עם ביצועים נמוכים בלילה. למצלמת הרכב יש שתי מצלמות, אלו מאפשרות לצלם את הנוסעים או צידי הרכב - רעיון חביב שיקרוץ בעיקר לנהגי מוניות. בסך הכל מדובר במצלמה סבירה, אבל לא מהטובות שראינו.

הקדמה

נהגים רבים עדיין לא גילו את מצלמות הדרך לרכבים. מדובר בקטגוריה חשובה, המאפשרת לתעד את הנסיעה בכבישים. היכולת להקליט כל דקה מזמן הנסיעה, מאפשרת להוכיח האשמות של שווא של עבירות תנועה או גרימת נזק. כמו כן, היא יכולה להועיל במצב בו מישהו אחר נתקע ברכב בו המשתמש נוהג. המותג Discovery Adventures מציע בארץ DS-980, מצלמת הרכב הראשונה בה נתקלנו, הכוללת שתי מצלמות.

איכות הצילום

(60% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

ה-DS-980 כוללת שתי מצלמות: הראשית - Full HD והמשנית - HD. המצלמה הראשית קבועה ומצלמת את קדמת הרכב. יש לה זווית צילום רחבה של 170 מעלות. המצלמה המשנית מוגדרת במצב ברירת המחדל לצילום הנוסעים (זה טוב בעיקר עבור מוניות), אבל ניתן להזיז אותה ולצלם גם את הצד השמאלי או הימני. כאמור, המטרה העיקרית היא לצלם את הנוסעים ברכב. אנחנו השתמשנו בה בעיקר לצילום צד הרכב, המחשבה העיקרית שלנו הייתה, שאפשר יהיה לראות מה קורה שמישהו עוקף אותנו מצד ימין או צד שמאל. הרעיון עצמו חמוד, אבל חוץ מנהגי מונית, אנחנו לא מוצאים את השימוש במצלמה המשנית כהכרחי.

DS980

באור יום, צילום הווידיאו במצלמה הראשית מספק ביצועים טובים. התמונה ברורה, לא חדה לגמרי, אבל יותר ממה שצריך בשביל לזהות לוחיות רישוי או לשמור תיעוד של טיול שטח. גם באור שמש של אחר הצהריים, בזמן השקיעה, התמונה המתקבלת טובה. לעומת זאת, המצלמה הצדדית מספקת תוצאות בינוניות בהרבה, לא חדות במיוחד אבל עם מספיק אור המתקבל בהן. הבעיה היא בצילום לילה, המצלמה הראשית מספקת תוצאות מגורענות, עם מעט תאורה, כך שבקושי אפשר לזהות את מספרי לוחית הרישוי.

אופציה נחמדה במצלמה היא מצב ניטור חנייה. במצב זה המצלמה מתחילה לצלם באופן אוטומטי לאחר שהיא מזהה רעד או תנועה של עצם, כאשר הרכב עומד וכבוי. צילום הווידיאו הוא לאורך 10 שניות. מה שמאפשר לזהות שכן או אדם מסוים שהחליט להיתקע ברכב. ה-DS-980 משתמשת בסוללה הפנימית שלה עבור המצב הזה. זו החזיקה לנו גם לילה שלם במצב המתנה.

נוחות השימוש

(40% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

ממשק ה-DS-980 גויר לעברית, מה שעוזר להתמצא בו בנוחות רבה יותר. אומנם הוא לא כולל תפריטים רבים שיבלבלו את המשתמש, אבל שש הכפתורים הפיזיים הממוקמים עליו, בלבלו אותנו פעמים רבות. לא תמיד ברור איך נכנסים לתפריט (צריך קודם ללחוץ על כפתור סיום ההקלטה ואז לחיצה על התפריט), מעבר בין זוויות צילום, ושינויים שונים בהגדרות, לא מתבצעים בצורה מספיק פשוטה. אנחנו חושבים שהחברה הייתה צריך לשפר במעט את חוויית המשתמש. מצד שני, אחרי שעוברים את ההגדרות הראשוניות, רוב הסיכויים שלא תצטרכו להתעסק יותר בהגדרות. המגע היחיד שלכם עם המצלמה, יהיה בהוצאת כרטיס הזיכרון ושליפת קטעי הווידיאו למחשב.

ה-DS-980 נדלקת באופן אוטומטי כאשר מניעים את הרכב והיא גם נסגרת שמכבים את הרכב (אלא אם כן מפעילים את מצב החנייה). למצלמה יש מסך באיכות בינונית בגודל 3 אינץ'. ניתן לקבוע שהוא יכבה לאחר התחלת הנסיעה. המסך לא מפריע והוא ברור לצפייה.

DS980

למצלמה של Discovery Adventures יש חיישן G המאפשר לה לזהות בלימה חזקה או חבטה באוטו. במצב הזה קובץ ההקלטה ינעל ולא ימחק באופן אוטומטי. ניתן לבצע את הפעולה הזו באופן ידני, כאשר לוחצים על כפתור התפריט תוך כדי הקלטה. יכולת נחמדה, המאפשרת לשמור הקלטות של אירועים חשובים המתרחשים בכביש. כאמור, גם כאן, הלחיצה על כפתור התפריט לא ברורה וצריך להחזיק את חוברת ההוראות הפיזית בשביל לדעת את זה.

מערכת ההקלטה מאפשרת שמירת קבצים באורך 3 דקות, 5 דקות או 10 דקות. כך ניתן להגיע לחלק החשוב בהקלטה ביתר קלות.

היעדר התקן GPS הוא חיסרון בולט, במיוחד ברמת מחיר של 700 שקל. היכולת להוכיח את מהירות הנסיעה ואת המיקום, מתגלה במקרים רבים לקריטית. מצד שני, אנחנו חושבים שלכל אחד כדאי שתהיה מצלמת רכב באוטו, לא חשוב אם יש לה GPS או לא.

כרטיס הזיכרון של ה-DS-980 תומך רק עד נפח של 64 גיגה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי מצלמות לרכב
הצג הכל