חברת גופרו המוכרת מתחום צילום האקסטרים והציוד הנלווה, השיקה באירוע בסן פרנסיסקו את המוצרים החדשים שלה לשנת 2017-2018, ובהם: מצלמת Hero6, מצלמת Fusion בעלת שתי עדשות של 180 מעלות כל אחת, ורחפן תואם למצלמת הגופרו הרגילה. בין החידושים שניתן למצוא במצלמות החדשות – מעבד תמונה בשם GP1 שפותח עצמאית בחברת גופרו, מייצבי תמונה המפחיתים רעידות בזמן הצילום, שליטה קולית, ועמידות במים בעומק של עד 10 מטר.
HERO6 Black
במהלך ההשקה הוצגה מצלמה אחת בסדרת ההירו החדשה, זאת בשונה משנים קודמות בהן הוצגו כמה מצלמות אשר נקראו Silver, White, Black, וההבדלים ביניהן היו איכות הצילום ופיצ'רים שונים, כמו גם המחיר.

כעת, מצלמת הדגל מסוגלת להפיק סרטים בתקן 4K, עם תאימות מלאה ל-HDR שהפך להיות תקן מחייב במסכי הדגל של יצרניות הטלוויזיה, וניתן לראות את חדירתו של תקן זה גם לעולמות מסכי המחשב והסמארטפונים. גופרו מבטיחה צבעים עשירים ואיכות תמונה משובחת בזכות מעבד תמונה חדשה מתוצרתה – GP1, נוסף על מערכת ייצוב תמונה חדשה המחליקה את התנועות והרעידות. בנוסף, המצלמה החדשה מסוגלת להסריט סרטים ברזולוציה של 1920 על 1080 עם קצב של 240 פריימים לשנייה, לטובת עריכות מתקדמות בתוכנה הייעודית של גופרו.בין החידושים הנוספים: אפשרות לביצוע זום דיגיטלי דרך מסך המגע, תדר של 5 גיגה – הרץ בשידור תכנים דרך WIFI להעברת תכנים מהירה יותר, צילום סטילס במצב RAW לצלמים המעוניינים לערוך במקצועיות את התמונות, שליטה קולית ב-10 שפות אך לא בעברית, חיישני GPS, תאוצה וג'ירוסקופ.

מבחינה עיצובית, ההירו 6 החדשה דומה עד זהה למצלמת ההירו 5, כאשר הצבע השחור הוא העיקרי. זאת ועוד, הגוף חסין למים ללא צורך בהרכבת מגן מיוחד עד לעומק של 10 מטר, והוא בעל תאימות לאביזרי גופרו משנים קודמות, כמו גם תאימות לרחפן החדש של החברה.

גם אפליקצית החברה - GoPro App עברה רענון וכוללת בתוכה אפשרות ל-: QUIKSTORIES אפשרות לשיתוף מהיר של סרטונים קצרים דרך הסמארטפון, והעלאתם לרשתות חברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם. לכך מצטרף היתרון של WIFI בתדר 5 גיגה הרץ המאפשר העברת נתונים מהירה בזמן אמת למכשיר, כאשר ניתן להגדיר בצורה אוטומטית עריכה מהירה של הסרטונים שהתקבלו במכשיר.

מצלמת ה-Hero6 זמינה כעת לרכישה בארץ בעלות התחלתית של 2,399 שקל

FUSION
לראשונה בחברת גופרו, ניתן למצוא מצלמת 360 מעלות ברזולוציה של 5.2K ב-30 פריימים לשנייה או 3K ב-60 פריימים לשנייה. עיצובה של המצלמה דומה למצלמת הגופרו הרגילה, אך במקום מסך בגבה, ניתן למצוא עדשה נוספת. בכך, לכל עדשה זווית רחבה של 180 מעלות, ובקידמת המצלמה ניתן למצוא מסך מונוכרום קטן המאפשר שליטה על איכות הצילום, בדומה למצלמות הקודמות של החברה. מלבד יכולות וידאו, למצלמה אפשרות לצלם תמונות סטילס בגודל 18 מגה פיקסל, ומייצב התמונה המתקדם של הפיוז'ן פועל תמידית גם בסטילס וגם בוידאו, לקבלת תוצאות חלקות וברורות. מצבי הצילום מגוונים וניתן למצוא בין היתר מצב צילום רצף, צילום מחזורי, שילוב של צילום ווידאו וסטילס ביחד, ומצב לילה. בנוסף, מלבד הקלטת ווידאו ב-360 מעלות, ישנו גם מיקרופון רגיש הקולט סאונד ב-360 מעלות להקלטת קולות הסביבה והמצלם. אלגוריתם חכם יודע למחוק מהסרטונים והתמונות את מקל הצילום המצורף לערכה (Fusion Grip) ובכך מתקבל צילום "אווירי".יחד עם אפליקציה תואמת OverCapture™ ניתן לערוך את הסרטונים ולעבדם כך שיתאימו למשקפי VR, וישנה גם תאימות לאפליקציית GoPro App הרגילה. המצלמה עמידה במים בעומק של עד 5 מטר והיא מאפשרת שליטה קולית. היא בעלת תאימות לרוב אביזרי גופרו השונים, וניתן למצוא בה גם חיישני GPS, תאוצה ומצפן.

הפיוזן תחל להימכר במהלך חודש נובמבר בעולם, אך מחירה טרם ידוע. אפליקציית OverCapture תתעדכן בתחילת שנת 2018.

KARMA
הרחפן החדש ישן של החברה מתאים למצלמת ההירו 6 החדשה. הוא בעל תכונות כמו צילום אוטומטי ומעקב אחרי הצלם בעזרת GPS והכוונה של השלט החכם, ובכך גופרו מבטיחה כי הצלם תמיד יהיה במרכז התמונה. בנוסף ישנם מצבי צילום שונים כמו Cable-Cam המאפשר הגדרה של 10 נקודות צילום שונות ו- Look Up שבו הרחפן מצלם את השמיים ואת החלקים העליונים בתמונה.מחירו של הרחפן בלבד ללא מצלמה יחל ב-4,499 שקל, ועם תוספת של מצלמת Hero6 לחבילה, מחירו יהיה החל מ-6,199 שקל. כפי שניתן לראות, מחירים יקרים בהשוואה ישירה לרחפני הצילום המתקדמים של DJI, אך הם מגיעים עם מצלמה קבועה ובאיכות נמוכה יותר.

אביזרים חדשים שהושקו הם:
Shorty – מוט סלפי וחצובה קטן הנכנס לכיס. מחירו יחל ב- 185 שקל. The Handler – מצוף חדש עם שחרור מהיר לאחיזה גבוהה, מחירו יחל ב- 145 שקל. Bite Mount + Floaty – תופסן ייחודי לפה בעיצוב חדשני וצף המתאים לצילומי POV, טרם נמסר מחירו.