ענקית הרשתות החברתיות וחברת הטכנולוגיה האמריקאית, פייסבוק, מוסרת הודעה רשמית שמאשרת את עבודתה על פיתוח עוזרת וירטואלית עצמאית, כזו שעשויה להתחרות ב-Assistant של גוגל וב-Alexa של אמזון. כך מעדכנת החברה בהודעה שמסר דובר מטעמה למגזין רויטרס.
האישור הרשמי של פייסבוק הגיע זמן קצר לאחר שאמש (ד', 17.04) דיווח של מגזין CNBC חשף פרטים ראשונים בעניין עבודת החברה על העוזרת הוירטואלית. על פי ההודעה הרשמית של פיסבוק, צוותי החברה עומלים על פיתוחה של העוזרת הוירטואלית, וזו תוטמע בשלל מוצרי החברה. בין המוצרים נמצא את משקפי המציאות הרבודה/מדומה של מותג Oculus הנמצא בבעלותה, כמו גם בסדרת הרמקולים החכמים Portal, אותם היא חשפה מוקדם יותר השנה.


מתוך דבריו של דובר מטעם פייסבוק, בתרגום חופשי לעברית:

"אנו עובדים על פיתוח של עוזרת וירטואלית קולית מבוססת בינה מלאכותית, שעשויה להגיע למשפחת מוצרי ה-AR/VR שלנו, ביניהם ה-Portal, מוצרי Oculus ומוצרים עתידיים"
עוד עולה מתוך ההודעה של החברה ומן הדיווח של מגזין CNBC, כי צוות הפיתוח של פייסבוק פנה למספר יצרניות רמקולים חכמים - בין היתר, ייתכן, לצורך הטמעת העוזרת הוירטואלית של פייסבוק ברמקולים מייצורן. בהתאם לכך, ואם אכן תחליט פייסבוק לפנות לגישה זו ולהטמיע את העוזרת שלה במוצרים של חברות צד ג', היא עשויה להתחרות באופן ישיר מול ה-Assistant של גוגל, מול Alexa מבית אמזון וכן מול סירי של חברת אפל.


מקור 1 | 2