חברת הטכנולוגיה ויצרנית מוצרי המציאות המדומה הפופולרית, Oculus, שנמצאת בבעלות ענקית הרשתות החברתיות פייסבוק, מנצלת את תערוכת מפתחי הגיימינג השנתית, GDC 2019 (ר"ש: Game Developer Conference) ומכריזה על משקפי מציאות מדומה חדשים בפיתוחה, ה-Oculus Rift S.
ה-Rift S מבית Oculus מגיעים לצרכנים עם עיצוב חדש, כאשר בחברה מציינים כי פיתחו אותן בשיתוף פעולה עם צוות ההנדסה של לנובו, כמו גם בשיתוף עם קהילת הגיימינג של Lenovo Legion. העבודה המשותפת מביאה, כך לדברי החברה, לחלוקת משקל טובה יותר ולמוצר נוח יותר לשימוש.


משקפי ה-VR החדשים מבית אוקולוס מגיעות עם כבל אחד ויחיד לחיבור מחשב ה-PC, מה שיאפשר חווית שימוש משופרת. ה-Rift S מגיעות עם מסך OLED חדש ברזולוציית Quad HD (או: 2560X1440 פיקסלים). על גבי המשקפיים נמצא 5 חיישנים לצורך זיהוי מיקום המשתמש במרחב כחלק מטכנולוגיית Oculus Insight. כמו כן, המשקפיים תומכים בטכנולוגיה המכונה Passthrough שתאפשר למשתמש להביט אל הסביב שלו גם כשהוא עם המשקפיים.
באוקולוס דאגו גם לעצב ולשדרג את בקרי השליטה, Oculus Touch, אם כי בחברה לא מפרטים את השדרוגים של אלו בהשוואה לבקרים הקודמים שלה. ה-Oculus Rift S יושקו במהלך חודשי האביב הקרובים, והם יוצעו לרכישה במחיר של 399 דולר (כ-1,440 שקלים לפי שער ההמרה הנוכחי).


מקור