ענקית הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים האמריקאית, אפל, ממשיכה בעבודתה הנחרצת על פיתוחן של משקפי מציאות רבודה (AR - Augmented Reality), והיא צפויה להתחיל בייצורן המסחרי במהלך הרבעון האחרון לשנת 2019. כך עולה מתוך הערכותיו החדשות של אנליסט המובייל הבכיר, מינג-צ'י קאו, המהימן בכל הנוגע לפועלה של אפל בשוק הבינלאומי.


משקפי המציאות המדומה Oculus Go מבית פייסבוק


על פי הערכותיו של קאו, משקפי המציאות הרבודה של אפל צפויים להכנס לייצור מסחרי בין הרבעון הרביעי והאחרון ל-2019 ועד לרבעון השני ב-2020 לכל המאוחר. הכרזתם והשקתם לצרכנים, בהתאם לכך, בהחלט עשויה להתרחש כבר במהלך השנה הבאה, זאת בדיוק כפי שהעידו הידיעות, הדיווחים וההדלפות בנושא זה.


עוד מוסר האנליסט בהערכותיו כי משקפי המציאות הרבודה של אפל לא יגיעו כמשקפיים עצמאיים, אלא יסתמכו על מכשיר האייפון לצורך תפעולם. לדבריו, חיבור בין מכשיר האייפון לבין המשקפיים יתבצע באופן אלחוטי, והם יבצעו שימוש ביכולות העיבוד וכן בקישוריות (חיבור לרשת סלולרית/WiFi) עבור השימוש בהם. באמצעות הסתמכות על יכולות העיבוד של האייפון, תוכל אפל ליצור משקפי AR שיהיו קלים ונוחים יותר לשימוש.משקפי ה-AR של אפל יסתמכו על יכולות העיבוד של האייפון (בתמונה: iPhone XS)


משקפי ה-AR של אפל אמנם לא יהיו עצמאיים באופן מוחלט, אך הם כן צפויים לשלב מסך ברזולוציה שאינה ידועה, חנות אפליקציות ומערכת הפעלה ייעודיים בשם rOS (ר"ת - reality Operating System) המבוססת על iOS ושלל חיישנים. השליטה על המשקפיים עשויה להתבצע במספר דרכים - משטח מגע ייחודי, הפעלה קולית, מחוות מגע או ראש ועוד.


מקור