אחרי שחשפה בפנינו את טלוויזיות ה-MicroLED המודולריות, מתפנה סמסונג להציג מוצרים נוספים כחלק מתערוכת CES 2019, בעודה חושפת את צמד המחשבים הניידים החדשים בפיתוחה: ה-Samsung NoteBook 9 Pro 2019 ו-NoteBook Flash, הפונים לשוק מחשבי הנוטבוק הגבוה והבינוני, בהתאמה.
Samsung NoteBook 9 Pro 2019

ראשון מבין השניים הוא הנוטבוק 9 פרו 2019. מדובר במחשב נוטבוק בעל עיצוב יוקרתי למדי, שמגיע במבנה מתכת מלא. הן בגב המסך ובחלקו התחתון של המחשב, והן בחזית וסביב המקלדת, מציע ה-NoteBook 9 Pro החדש עיצוב מתכת שמטרתו לשדר יוקרה. כשנפתח את מכסה המחשב ניתן לראות מסך בעל שוליים די דקים בחלקו העליון ומימין/משמאל, אם כי בחלקו התחתון נמצא שול בולט למדי.


מסך המחשב מגיע בגודל 13.3 אינץ' וברזולוציית Full HD, ומדובר במסך מגע המאפשר לבצע במחשב שימוש גם כטאבלט הודות למנגנון המאפשר לפתוח את המסך באופן מוחלט למצב טאבלט. מתחת למכסה המנוע ניתן למצוא את מעבד אינטל מהדור השמיני, Intel Core-i7 8565U בתדר של 1.8-4.6 גיגה-הרץ יחד עם כרטיס מסך מובנה מסוג Intel UHD 620. לצד מעבד זה משולבים 8GB RAM וזיכרון אחסון פנימי מסוג PCIe SSD בנפח 256GB. ביצרנית מבטיחים עד ל-14 שעות עבודה רציפות תחת טעינה אחת בלבד.


בזירת האודיו נמצא זוג רמקולים בהספק 1.5 וואט שיעבדו בסטריאו. המחשב מציע מגוון מחברים, בהם 3 כניסות USB Type-C (מהן 2 תומכות Thunderbolt 3), שקע HDMI, כניסת 3.5 מ"מ לחיבור אוזניות וחריץ מסוג MicroSD עבור כרטיס זיכרון. המחשב מציע עט סטיילוס המכונה Active Pen, שמאפשר זיהוי של 4,000 רמות לחץ שונות על גבי המסך. את העט ניתן להצמיד למחשב באמצעות מגנט בלבד.
Samsung NoteBook Flash

מחשב ה-NoteBook Flash החדש של סמסונג פונה לקהל המשתמשים הצנוע יותר, וכך גם מחירו. הוא מציע מסך בגודל 13.3 אינץ' ברזולוציית Full HD, בעוד על גבי מסגרתו משולבים שני שקעי USB Type-C, שקעי USB-A בגודל מלא, כניסת HDMI וכניסת 3.5 מ"מ לחיבור אוזניות או אביזרי שמע אחרים.


המחשב מציע מעבד צנוע למדי - Intel Celeron N4000 או Pentium N5000 בשילוב עם 4GB RAM וזיכרון אחסון מסוג eMMC בסך 64GB בלבד. בניגוד למבנה המתכת של הנוטבוק 9 פרו 2019, מחשב ה-NoteBook Flash מציע מבנה פלסטיק. כאשר נפתח את מכסה המסך ניתן לראות מעיין טקסטורת בד מעניינת שמספקת מראה לא רע בכלל. כמו כן, מציע המחשב זיהוי ביומטרי באמצעות קורא טביעות אצבע וכן חיי סוללה של עד 10 שעות עבודה, כך לטענת החברה.


מקור