בשנים האחרונות אחת המגמות הבולטות ביותר בשוק הטלוויזיות הבינלאומי, מלבד המירוץ אחר רזולוציה גבוהה יותר ואיכות תמונה טובה יותר, הייתה עיצוב טלוויזיות אלגנטיות יותר, דקות יותר וכאלו שיוסיפו לחלל בו הן נמצאות ולא יגרעו ממנו. אחת מן היצרניות הבולטות ביותר בשוק הטלוויזיות, LG, לוקחת זאת צעד אחד קדימה ומציגה בתערוכת CES 2019 את הטלוויזיה המתגלגלת הראשונה בעולם, היא טלוויזית ה-LG Signature OLED TV R.
טלוויזיית ה-OLED המתגלגלת של LG מהווה גרסה המיועדת לייצור מסחרי עבור דמו שחשפה החברה בתערוכת CES בשנה שעברה. ה-OLED TV R מגיעה אלינו עם מתקן בסיס שיכיל את כל הנדרש - כניסת חשמל, מחברים שונים (HDMI 2.1, כניסת אודיו אופטית ואחרים), ישלב את מעבד ה-Alpha 9 מהדור השני (בדומה ליתר דגמי ה-OLED שחשפה בפנינו החברה) וכן ישלב את מערך האודיו המתקדם של הטלוויזיה.


היכן מסך הטלוויזיה עצמו, תהיתם לעצמכם? ובכן, כשמו כן הוא - מדובר במסך הניתן לגלגול, וזה חבוי בבסיס הטלוויזיה. בעת הדלקת הטלוויזיה, יעלה המסך ויפתח לחלוטין, כך שניתן יהיה לצפות בטלוויזיה באופן סטנדרטי לחלוטין. מסך ה-OLED של הטלוויזיה מגיע בגודל 65 אינץ' וברזולוציית 4K, עם שוליים דקים במיוחד.
ישנם 3 מצבי שימוש בטלוויזיה: מצב צפייה מלא (Full View) - מסך ה-65 אינץ' כולו נמצא מחוץ למתקן הבסיס, ומתאפשרת צפייה סטנדרטית; מצב תצוגת פס (Line View) - המסך בולט החוצה באופן חלקי, ומאפשר ביצוע פעולות שונות כגון הצגת השעה והתאריך, הצגת מסגרת תמונות, ניגון מוסיקה ושליטה על השירים המתנגנים, הצגת מזג האוויר, מצגת תמונות ועוד; המצב האחרון מכונה מצב צפייה אפס (Zero View), ובמצב זה המסך כולו חבוי במתקן הבסיס, אם כי עדיין ניתן להאזין למוסיקה.


בזירת האודיו מציע ה-OLED TV R מערך רמקולים ב-4.2 ערוצים הפונה לחזית, ויספק אודיו בהספק של 100 וואט. יתר מפרט המסך צפוי להיות דומה או זהה לשאר מסכי ה-OLED שהציגה החברה בתערוכת CES 2019. נכון לרגעים אלו לא ברור תג המחיר של הטלוויזיה, אך אנו בטוחים שזול זה לא יהיה. בשלב זה לא ידוע האם ה-LG Signature OLED TV R תגיע באופן רשמי לישראל.