חברת אולטימייקר ההולנדית השיקה בישראל את סדרת מדפסות התלת ממד החדשות שלה שנמכרות ונתמכות בארץ דרך חברת מפעיל.
הסדרה החדשה שנקרא Ultimaker 3 אמנם נראית כמו הדגמים הקודמים, אך כעת היא מכילה ראש הדפסה כפול המאפשר להדפיס באמצעות שני צבעים או חומרים שונים בו זמנית, ללא החלפת פילמנט (חומר ההדפסה) באמצע העבודה.

כמו כן, הדגם החדש תומך בחומרי תמיכה הנמסים במים. בכך ניתן להדפיס דגמים מורכבים מאוד, ולהבדיל מחומרי תמיכה פלסטיים רגילים שמשאירים אחריהם סימנים, החומרים הנמסים נעלמים כלא היו בתוך מיכל מים.
את ראש ההדפסה, הדיזה ניתן להחליף מבלי לפרק את כל המכשיר, כשהקוטר של הדיזה המובנית הוא 0.4 מילימטר - קוטר צר להדפסה איכותית אך איטית. הרזולוציה כאן היא 20 מיקרון, כלומר 0.02 מילימטר עובי לכל שכבה שזה מאוד מרשים.


המדפסת מגיעה עם מנגנון לזיהוי החומר כך שדרך תגית NFC, המדפסת יודעת בדיוק מה שמתם להדפסה ואז מתאימה את המהירות והטמפרטורה בהתאם. זאת כמובן בהנחה וקניתם את החומר המקורי של החברה, שכן חומרים תואמים שהם מאוד פופולריים אינם נתמכים בזיהוי האוטומטי, אך עדיין ניתן להשתמש בהם. המדפסת תומכת ב-PVA, ניילון, ABS ו-PLA הקלאסי, כך שניתן להדפיס מגוון רחב מאוד של מוצרים מאותה מדפסת.
במדפסת שולטים דרך תוכנה בקוד פתוח בשם CURA המבצעת את החישובים הדרושים כדי להפוך את הדגם שבניתם בתוכנה אחרת, למציאות. בנוסף, ניתן לשלוט במדפסת ולראות את מצבה בזמן אמת דרך אפליקצייה יעודית, בדומה לזו הקיימת למדפסות MakerBot.


דגם ה-Ultimaker 3 יעלה 16,370 שקל, דגם ה-Extended שהוא גבוה יותר ולכן מאפשר הדפסות גדולות יותר יעלה 19,410 שקל. המחיר כולל שנה אחריות דרך חברת מפעיל.