חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מקלדת Kanex MultiSync Premium Slim Keyboard
הרכב: מקלדת
חיבור: אלחוטי
ממשק חיבור: Bluetooth
ציון WiseBuy
8.4
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
סקירה מקצועית
מפרט המוצר
תמונות נוספות
מדריכי קנייה בקטגוריה
איך לבחור מקלדת
כדי לבחור את המקלדת המתאימה חשוב להתאים אותה היטב לצרכים שלכם, ולהבטיח שהיא תהיה נוחה לשימוש ותאפשר לכם עבודה קלה ויעילה. כל מה שצריך לדעת על מקלדות, במדריך הבא: למדריך המלא
הסקירות החדשות בקטגוריה
9.1
הקלדה מהירה במיוחד, התאמה אישית ורעש בולט בהקשה: מקלדת הגיימינג Razer Huntsman Elite מהירה להפליא, מלאה בהתאמות...
8.5
תאורה צבעונית, הקלדה מכנית ורעש של מכונת כתיבה: המקלדת המכנית Alfawise V1 מנסה להוכיח שאפשר לרכוש מקלדת גיימרים...

סקירת wisebuy - מקלדת Kanex MultiSync Premium Slim Keyboard

הטוב
  • איכות הרכבה מרשימה
  • אלומיניום מוברש ואיכותי
  • חיבור לעד 4 מכשירים
  • תאימות לאפל, חלונות ואנדרואיד
  • חיי סוללה מרשימים
הרע
  • שטוחה מדי ללא רגליים מתקפלות
  • קישוריות לא מושלמת דרך BT
  • טעינה דרך מיקרו USB
  • חיבור דרך BT בלבד
  • לא נוחה להקלדות ארוכות
בשורה התחתונה
המקלדת האלחוטית של KANEX מרשימה בעיצובה, שנראה כאילו נלקח מהמקלדת של המקבוק המסורתי. התאימות שלה לחלונות ולאנדרואיד טובה ומפתיעה, אך מוטב היה, אם החיבור למחשב או לטאבלט היו קלים וקצרים יותר. היא לא בנויה להקלדות ארוכות, אך היא תתאים לאלו המקלידים בטאבלטים או אף בסמארטפונים, כאשר דרושות הקלדות קצרות עד בינוניות, בין אם בבית או בדרכים.
הקדמה

ה-MultiSync Premium Slim היא מקלדת אלחוטית של קאנקס המהווה חלק מסדרת מוצרים משלימים למוצרי אפל, בדגש על מחשבי המאק של החברה. המקלדת מעוצבת ברוח מקלדות ה-MAC, אך נעדרת מקשי NUM LOCK, ושומרת על מקשי הקומנד, המשמשים כמקשי חלונות ואלט בשימוש בחלונות. החיבור היחידי הוא דרך בלוטות' ולפי כך היא מיועדת בעיקר לטאבלטים ולמחשבים בעלי קישוריות זו.


תודה לרשת iStore על השאלת המקלדת לסקירה.

מקלדות אלחוטיות מיועדות לאנשים שרוצים להשתמש במקלדת ממרחק מסוים מעמדת המחשב, כמו בעלי מערכות HTPC, או לכאלה הרוצים לחסוך את אי-הסדר הכרוך בחוטים רבים מאחורי המחשב. מקלדות אלחוטיות פועלות על סוללות המספיקות לשימוש של 3-6 חודשים בממוצע. תקני האלחוט שבהם עובדות המקלדות האלחוטיות הם RF, Bluetooth ואינפרה אדום.

נוחות השימוש במקלדת

(50% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

ההקלדות שבוצעו עם המקלדת היו בעיקר בטאבלט ובמחשב נייד שחובר לטלוויזיה, שכן למחשב נייח חסרה קישוריות בלוטות' והיה צורך במשדר מיוחד שלא היה בנמצא. המקלדת עצמה מגיעה כבלוק מתכת אחד, ועליו נמצאים המקשים השחורים. בכך, מתקבל מוצר יפה, שגם נוח לעבודה עקב גודלם של המקשים והתאמתם כמו במקלדת רגילה. עם זאת, עקב מחסור ברגליים מתקפלות ואפשרות להגביה את המקלדת, היא מונחת כמעט בגובה השולחן, ללא תמיכה לידיים ומתוך כך נוצרת תנוחת הקלדה לא נוחה במיוחד, בעיקר כאשר מדובר בטקסטים ארוכים. בתחתית המקלדת מודבקים 4 עיגולי גומי שאמורים למנוע החלקה, אך על כמה משטחים שונים כמו עץ וזכוכית, הם לא תרמו הרבה והמקלדת זזה מעט במהלך ההקלדה.


התחושה הפיזית של הקשה על כל מקש זהה להקשה על מקלדת לפטופ – המקשים אומנם גדולים, אך מהלך ההקשה קצר ושקט, לעומת מקלדות מכניות או רגילות של מחשב נייח. התאורה האחורית של המקשים ניתנת לשליטה , אך גם בעוצמה הכי חזקה היא אינה מספיק חזקה בשביל הקלדה בחושך.

כחלק מייעודה של המקלדת למחשבי אפל, ניכר כי המשתמש שרגיל לעבוד בסביבת חלונות ישר ישים לב שחסרים לו מקשים הכרחיים – Home, Page Up/Down, End, PRTSCR ועוד. עם זאת, מקשי הקונטרול, אלט ואף מקש החלונות נמצאים כאן, בתחפושת של מקשי מקבוק.


מקשי ה-F מציעים שני תפקידים – מקשי F רגילים, ואפשרות למקלדת מולטימדיה, עם שליטה על נגן המוזיקה, עוצמת שמע, תאורת מקלדת ואף אפשרות לנעילת המסך של המכשיר. למי שמתכנן לעבוד הרבה עם מקשי החיצים, נמסור כי אומנם מקשי ימין ושמאל מוגשים כמקש רגיל, אך מקשי למעלה ולמטה חולקים מקש אחד בודד, מה שלעיתים יכול לבלבל ולעצבן.
ראוי לציין לטובה, כי גם במערכת אנדרואיד וגם בחלונות, מקשי ה-F בתפקידם כמקשי מולטימדיה עבדו ללא דופי, הם עצרו והמשיכו לנגן מוזיקה, הנמיכו והשתיקו ופעלו ללא בעיות, גם כאשר המקלדת עצמה מותאמת למוצרי אפל.  

כאמור, ההקלדות בוצעו בעיקר בטאבלט שמריץ גם מערכת אנדרואיד וגם חלונות, אך לאחר הקלדה ארוכה בוורד (מערכת חלונות), הורגש דיליי של כמה שניות בין עיבוד ההקלדה לבין הופעתן של האותיות על המסך, משהו שנראה כמו "עייפות" של המקלדת בשידור ההקלדות, אך אירוע זה הופיע לעיתים רחוקות וגם כאשר הקלדנו זמן רב. שימוש נחמד שמצאנו למקלדת הוא דווקא כמקלדת לסמארטפון, כחלק ממענה למיילים קצרים והתכתבות בוואטסאפ. מלבד Whatsapp Web, מעולם לא היה נוח וקל להקליד הודעות (בעיקר ארוכות) בטלפון.בצלע העליונה של המקלדת ישנו מתג להדלקה ולכיבוי המקלדת, אך הוא קטן מדי ודרושה ציפורן כמעט נשית כדי להדליק ולכבות אותה. הדלקתה מלווה בנורית לד ירוקה, וחיבור למכשיר תואם ילווה בהדלקת נורית לד כחולה לצידה, כך גם בעת לחיצה על מקש ה-Caps Lock. באמצע אותה צלע, נמצא חיבור להטענה מסוג מיקרו USB, שזהו חיבור מוזר ומשונה, שכן מוצר זה אמור להתאים למוצרי אפל, שלהם חיבור לייטנינג או Type-C, ועל כן דרוש כבל נוסף כדי להטעין את המקלדת.

חיבור והתאמה לפלטפורמות

(20% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

למקלדת קישוריות אחת בלבד – בלוטות', מה שאומר שהיא תוכל להתחבר רק למכשירים בעלי משדר כזה. היינו שמחים לקבל דונגל קטנטן שמתחבר ל-USB שבמחשב, לטובת הרחבת התאימות למכשירים ולמחשבים, ובכך גם היינו יכולים לחבר אותה לטלוויזיה החכמה או לסטרימר.


חיבור המקלדת בפעם הראשונה למכשיר מסובך יחסית, ולא פועל תמיד בפעם הראשונה, או בשאר הפעמים. כדי להפעיל את הבלוטות' ולאפשר לו להיות גלוי למציאת התקנים יש ללחוץ על מקש FN ועל הספרות 1 עד 4, שכן ניתן לשייך עד 4 מכשירים שונים למקלדת. לחיצה על המקשים הללו מאפשרת את גילוי המקלדת, ומלווה בהבהוב מהיר של הנורית בראש המקלדת. לאחר התיאום למכשיר הנורית מהבהבת באיטיות, ולעיתים רבות החיבור נכשל – לא משנה באיזה מכשיר או טאבלט עבדנו, נדרשו כמה פעמים כדי לחבר בין השניים. יש לציין כי לא דרושה סיסמה להתאמה בין המקלדת למכשיר – רק לוחצים על שמה והיא מתחברת.

לאחר שהצימוד שהצליח, ההקלדה מבוצעת ללא בעיות כלל, אך חבל כי תהליך הצימוד (גם הראשוני וגם הרגיל) מלווים בעצבים ובאי הצלחה לעיתים. תופעה מוזרה נצפתה במהלך התאמה בין המקלדת לבין טאבלט סיני המריץ שתי מערכות הפעלה – אחת חלונות 10 והשנייה אנדרואיד 5.1: בעוד שבאנדרואיד התיאום לקח כמה שניות קצרצרות, התיאום בחלונות לקח חצי דקה.ההתאמה לפלטפורמות היא ללא ספק מושלמת – לכל מכשיר בעל בלוטות' – טאבלטים, סמארטפונים ולפטופים, כולם התחברו למקלדת, וההקלדה בוצעה ללא בעיות. כמובן שהחוויה תהיה יותר טובה עם מוצרי אפל על סוגיהם השונים, אך כפי שצוין בהתחלה, שמחנו לגלות תאימות יוצאת דופן למכשירי חלונות ואנדרואיד, כאשר מקשי הפונקציה ונעילת המסך עבדו בכולם ללא בעיות.

משך פעולת סוללה

(20% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10
הסוללה המובנת בעלת קיבולת של 750mAh אך עושה רושם כי חזקה בהרבה מהמוצהר על הדף. ימים שלמים של הקלדות לא התישו אותה, והצלחנו להוציא ממנה כמעט שבוע שלם ללא הטענה – הספק מרשים ביחס לטכנולוגיה בה היא עובדת, ובכך שהקלדנו עימה במספר מכשירים. הטעינה תתבצע דרך חיבור כבל מיקרו USB, ונורית לד כתומה תידלק במהלכה. למי שאין כבל כזה, עקב מכשירי האפל שברשותו, נמסור כי המקלדת מגיעה עם כבל כזה, וגם עם נרתיק נשיאה איכותי ורך העשוי קטיפה. 

עמידות ואיכות הבנייה

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

כפי שכבר צויין, המקלדת בנויה כמלבן אלומיניום בצבע כסוף, שמרגיש יוקרתי. בעצם, ניתן לומר כי זו אחת מהמקלדות בלוטות' הכי איכותיות ויוקרתיות מבחינת עיצוב ובנייה שניתן להשיג. היא אומנם דקה, אך היא לא עושה רושם כי היא שבירה. נסיונות לעוות או לקמט את צורתה לא צלחו כלל, המקלדת בנויה חזק והיטב. עם זאת, כדאי לשים למפתחות או לכבלים שעלולים לשרוט אותה עקב הגימור המתכתי. בנוסף לכך, הערכה מצוידת בשק משי לשמירה על המקלדת, אך הוא אינו קשיח ולכן מומלץ לא לסמוך עליו יותר מדי. כמו כן, למקלדת זו אין שום עמידות בפני מים או נוזלים.

מילון מונחי מקלדות
הצג הכל