לפני ימים ספורים חשפה באופן רשמי יצרנית הסמארטפונים הסינית, מייזו, את מכשיר הפרימיום המוזל שלה בסדרת הדגל הצעירה שלה, הוא ה-Meizu 16X, תוך שהיא מדגישה שמדובר במכשיר ביניים שלא מוותר על פיצ'רים יוקרתיים במיוחד. כעת, ממשיכה היצרנית בחימוש העצמי שלה ומכריזה על מכשיר שוק ביניים נוסף שמנסה לענות על צרכים דומים, וזה עונה לשם Meizu X8.
המייזו X8 אמנם משתף מטרה דומה ל-16X, והיא לספק תחרות קשה במיוחד ליצרניות הסיניות המתחרות, בראשן שיאומי, אך אלו ממש לא זהים אחד לשני. המכשיר החדש, Meizu X8, כולל מבנה זכוכית ומתכת, המשלב בחזית שלו מסך בגודל 6.2 אינץ' עם חריץ בולט ורזולוציית צפיה של 2220X1080 פיקסלים (Full HD Plus). הזכוכית שמגנה על חזית המכשיר מתעגלת אל מסגרת האלומיניום, ומצידה השני של המסגרת נמצא יריעת זכוכית נוספת.


בפעם, ובניגוד למייזו 16X, לא יציע המכשיר קורא טביעות אצבע המשולב מתחת לפאנל התצוגה, אלא קורא סטנדרטי שנמצא בגבו. מעל לקורא הביומטרי משולב מערך צילום ראשי וכפול, הכולל חיישן 12 מגה פיקסל ראשי (מפתח צמצם f/1.9) וחיישן 5 מגה פיקסל נוסף. בנבכי החריץ שבחזית המכשיר נמצא מצלמת סלפי קדמית ברזולוציית 20 מגה פיקסל, שתשמש גם לצורך זיהוי פנים. בחברה מציינים כי טכנולוגיית ביטול הנעילה מונעת בינה מלאכותית שתציע זיהוי מדוייק, אמין ומהיר יותר.
על ביצועי ה-Meizu X8 יהיה אחראי שבב מסוג Snapdragon 710, הנמצא גם במייזו 16X. הוא יצוייד ב-4 או 6 גיגה-בייט של זיכרון RAM, כמו גם ברכיב אחסון פנימי של 64 או 128 גיגה-בייט. הסוללה שמניעה את המכשיר מגיעה בקיבולת 3,210mAh, עם תמיכה בטעינה מהירה מסוג mCharge דרך שנאי תואם ושקע מסוג USB Type-C.


את ה-Meizu X8 מציע היצרנית לרכישה בצבעים שחור, לבן וכחול, ובמחיר התחלתי של 1,598 יואן סיני (כ-835 שקלים לפי שער ההמרה הנוכחי) עבור גרסה שכוללת 4GB RAM ו-64GB אחסון. הגרסה היקרה ביותר, עם 128GB אחסון פנימי ו-6GB RAM, תמכר ב-1,998 יואן, הם מקבילים לכ-1,045 שקלים גם כן לפי השער הנוכחי.


מקור