היבואנית הטרייה של מוצרי נוקיה בישראל, חברת שיא-קום מבית קבוצת ח.י אלקטרוניקה בע"מ, מודיעה באופן רשמי על השקת 3 סמארטפונים חדשים לבית מותג נוקיה ומבית ייצורה של חברת HMD Global. הסמארטפונים החדשים למותג - נוקיה 7 פלוס, נוקיה 6.1 ונוקיה 3.1, נוחתים בישראל מספר חודשים לאחר הכרזתם הרשמית על ידי נוקיה ו-HMD. שלושת המכשירים יהיו זמינים ברשתות האלקטרוניקה ואצל המשווקים המורשים החל מהשבוע הקרוב, ויגיעו לצרכנים עם 24 חודשי אחריות יצרן.
Nokia 7 Plus

הדגם הראשון ולמעשה היוקרתי ביותר מבין השלושה הוא, כמובן, הנוקיה 7 פלוס. מדובר בגרסה משודרגת לנוקיה 7, שהוכרזה במהלך חודש פברואר השנה, כחלק מתערוכת MWC 2018. מכשיר זה מציע למשתמשיו מבנה אלומיניום מלא המתעגל מגבו אל החזית, שם נמצא מסך בגודל 6 אינץ' וברזולוציית צפייה של Full HD Plus (יחס אורך-רוחב 18:9).


בגב המכשיר משולבים קורא טביעות אצבע ביומטרי, לצד מערך צילום ראשי כפול, הכולל שני חיישנים: הראשון מביניהם ברזולוציית 12 מגה פיקסל והנותר ברזולוציית 13 מגה פיקסל (חיישן טלפוטו שיאפשר זום אופטי של עד פי 2 ללא פגיעה באיכות). מעל לפאנל התצוגה שבחלקו הקדמי של המכשיר, נמצא מצלמת סלפי קדמית ברזולוציית 16 מגה פיקסל, המציעה זווית צילום רחבה.
בכל הנוגע ליכולות העיבוד שלו, ישלב הנוקיה 7 פלוס את מערכת השבבים Snapdragon 660 בפיתוח קוואלקום, שכוללת 8 ליבות Kryo 260 (תדר ליבה מקסימלי של 2.5GHz). לצידה נמצא 4GB RAM, זיכרון אחסון בסך 64GB (ניתן להרחבה באמצעות כרטיס MicroSD) וסוללה בעלת קיבולת של 3,000mAh שתטען דרך שקע מסוג USB Type-C. המכשיר יתמוך בטכנולוגיית האודיו Nokia OZO Audio, וירוץ על גבי מערכת ההפעלה אנדרואיד 8 אוראו, כחלק מסדרת Android One לגרסת אנדרואיד נקייה בעלת עדכונים מהירים.


את ה-Nokia 7 Plus מציעה היבואנית לרכישה במחיר מומלץ של 1,799 שקלים.


Nokia 6.1

סמארטפון הנוקיה 6.1 מהווה גרסה משודרגת לנוקיה 6, כאשר בעת הכרזתו זכה לקבל את שם המותג Nokia 6 2018. המכשיר כולל מפרט משודרג באופן משמעותי למדי בהשוואה לקודמו, בעודו משלב את מערכת השבבים Snapdragon 630 הכוללת 8 ליבות עיבוד בתדר מקסימלי של 2.2GHz, יחד עם 4GB של זיכרון RAM ורכיב אחסון פנימי בנפח 64 גיגה-בייט (ניתן להרחבה באמצעות כרטיס MicroSD).
הנוקיה 6.1 כולל בחלקו הקדמי מסך בגודל 5.5 אינץ' וברזולוציית Full HD, והוא אינו מגיע ביחס הצפייה החדש 18:9. מעל לצג נמצא מצלמת 8 מגה פיקסל קדמית. קורא טביעות האצבע שראינו בחלקו הקדמי של הדור הקודם בסדרה מבצע מעבר ישירות אל גבו, שם הוא משולב מתחת למערך הצילום הראשי. מערך זה משלב חיישן יחיד ברזולוציית 16 מגה פיקסל עם אופטיקה מבית Zeiss, מנגנון זיהוי פאזה עבור פוקוס אוטומטי ופלאש LED כפול. סוללת המכשיר מגיעה בקיבולת 3,000mAh, וגם זה מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד 8 אוראו (גרסת Android One).


את ה-Nokia 6.1 תציע היבואנית לרכישה במחיר מומלץ של 1,399 שקלים.


Nokia 3.1

אחרון חביב בסדרת מכשירי נוקיה שנוחתת בימים אלו על מדפי החנויות בישראל נמצא את ה-Nokia 3.1, שמהווה לגרסת השוק הנמוך בסדרה ומשלב מפרט צנוע ביותר. מפרט זה כולל מערכת שבבים מסוג MT6750 בפיתוח מדיה-טק (משלבת מעבד בעל 8 ליבות עיבוד בתדר מירבי של 1.5GHz), זיכרון RAM בסך 2GB ורכיב אחסון פנימי בנפח 16 גיגה-בייט (ניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון ייעודי).
נוסף על כך, ישלב הנוקיה 3.1 מסך בגודל 5.2 אינץ' ברזולוציית HD Plus (יחס צפייה של 18:9), אותו תניע סוללת 2,990mAh. בזירת הצילום נמצא מצלמת 13 מגה פיקסל ראשית, בשילוב עם מצלמת סלפי קדמית ברזולוציית 8 מגה פיקסל עם זווית צילום של 84.6 מעלות. מערכת ההפעלה שרצה על הסמארטפון היא, כמובן, אנדרואיד 8 אוראו, וגם כאן מדובר במכשיר שמגיע כחלק מסדרת Android One של גוגל, המבטיחה עדכונים מהירים למדי וגרסה נקייה של מערכת ההפעלה.


את ה-Nokia 3.1 מציעה היבואנית לרכישה במחיר מומלץ של 749 שקלים.