אחת מיצרניות הסמארטפונים הגדולות והבולטות ביותר בעולם, אפל, תשלב במכשירי אייפון עתידיים את מחבר הטעינה והעברת הנתונים החדשני USB Type-C. כך עולה מתוך דיווח חדש של המגזין הטיוואני Digi Times, שהתפרסם במהלך הימים האחרונים. עם זאת, המהלך לא צפוי להתרחש לפני השקת מכשירי האייפון ב-2019.

על פי פרטי הדיווח, אפל מתכוונת לשחרר במכשירי האייפון שיוכרזו במחצית השנייה של 2019, ביניהן סדרת iPhone X3 אם תירצו לכנות אותה כך, שקע העברת נתונים מסוג USB Type-C. עוד נמסר בדיווח כי אפל מבצעת כיום תהליך של עיצוב מחדש לשנאי טעינת האייפונים שלה, ואלו ישלבו את שקע ה-Type C החדש.צעד זה מצידה של אפל, במקרה שאכן ישנה אמת בדיווח, אינו כה מובן מאליו. מאז השקת האייפון הראשון לפני למעלה מעשור ועד היום, הקפידה אפל לתחזק סדרת מחברים פרי פיתוחה, התואמים למכשיריה בלבד. כך, הגיעו מכשירי האייפון והאייפד עם מחבר 30 פינים אנלוגי ומיושן עד לשנת 2012. בשנה זו הושק אייפון 5 עם שקע דיגיטלי המכונה Lightning, כולל 8 פינים בלבד וניתן לחיבור משני הצדדים.

חשוב לציין כי אין זו הפעם הראשונה בה מעידים דיווחים על כוונתה של אפל להחליף את שקעי ה-Lightning במחברי USB Type-C. לפני למעלה משנה, דיווח של מגזין הוול-סטריט ג'ורנל ציין כי החברה אכן מתכננת לבצע מהלך זה, וסבר כי הדבר יתבצע עם השקת סדרת אייפון 8 ואייפון X. מהלך זה, כמובן, מעולם לא קרה, אך רמת האמינות של המגזין גבוהה ועצם פרסום הדברים בהחלט מגביר את הסבירות להתרחשות המהלך בשלב כזה או אחר.

עוד מגבירים את אמינות הדיווחים בנושא הינם צעדיה האחרונים של אפל בסדרת מחשבי המקבוק שלה. דגמי ה-MacBook מהדורות האחרונים מציעים כולם שקעי USB Type-C כאמצעי עיקרי ואף יחיד לתעבורת נתונים מכל סוג שהוא - החל מטעינה וכלה בחיבור פאנל תצוגה חיצוני. מכאן שמעבר לשקע הטעינה החדש עשוי לעמוד בקו אחד עם פעילותה של היצרנית בזירת המחשבים הניידים.


בכל הנוגע ללוח הזמנים של ביצוע מהלך זה, נמסר בדיווח כי הקירבה להשקת דור האייפונים הקרוב - השקה שצפויה להתרחש בחודש ספטמבר - מונעת מן החברה את האפשרות לשילוב השקעים במכשייר האייפון שיוכרזו השנה. מכאן שאם מהלך שכזה יתרחש בקרוב, יהיה זה עבור דגמי האייפון שהכרזתם צפויה להתקיים בשלהי 2019.

מהלך החלפת שקעי הטעינה למכשירי האייפון ובעתיד גם לאייפדים החדשים, אם אכן יתרחש, יהווה יישורקו של היצרנית האמריקאית אל מול מתחרותיה. אלו, בראשן יצרניות מכשירי אנדרואיד, מציעות ברובן עם כלל מוצריהן - הן סמארטפונים והן טאבלטים, מחבר טעינה והעברת נתונים מסוג USB Type-C.
מקור