לאחר שהציגה בתערוכת MWC 2018 את סמארטפון הקונספט נטול השוליים Apex, מכריזה ענקית הטכנולוגיה הסינית, Vivo, על סמארטפון ה-Vivo NEX S, שהופך את הקונספט למציאות חיה ונושמת. סמארטפון ה-NEX S החדש מביא עימו את כל הפיצ'רים החמים ביותר בשוק - מסך עם שוליים דקיקים ביותר וללא כל חריץ, מערך צילום כפול בגבו וקורא טביעות אצבע המשולב מתחת למסך.
ראשית, גולת הכותרת ב-Vivo NEX S היא כמובן חלקו הקדמי: שם נמצא מסך Super AMOLED בגודל 6.59 אינץ' ברזולוציית Full HD Plus (או: 2316X1080 פיקסלים), שמובילה ליחס צפייה של 19.3:9. צג זה מגיע עם שוליים מהדקים ביותר שראינו בשוק הסלולר - הן מעל ומתחת למסך, ללא כל חריץ (Notch) שבולט ומעיב על השימוש. השוליים הדקים של המסך מובילים ליחס מסך-גוף מכשיר של 91.24% מחלקו הקדמי.

מתחת לפאנל התצוגה, בחלקו התחתון, משלבת היצרנית קורא טביעות אצבע הנמצא מתחת למסך עצמו. אם תהיתם לרגע היכן נמצאת מצלמת הסלפי הקדמית של המכשיר, כאן הופכת התמונה לקצת יותר מעניינת. המצלמה נמצא במסגרת ה-NEX S ובעת כניסה לאפליקציה נשלפת החוצה ממגירה נסתרת. מצלמת הסלפי מגיעה ברזולוציית 8 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/2.0. גם אפרכסת השיחות הקדמית נעדרת ממקומה, ואת אודיו השיחות יעביר מנגנון ייחודי המבצע שימוש בוויברציות לצורך העברת האודיו אל אוזן המשתמש.היכולות המרשימות של ה-NEX S אינן מסתיימות בעיצובו החיצוני - שמשלב בין 2 יריעות זכוכית למסגרת עשויה אלומיניום, אלא ממשיך גם פנימה אל מפרטו הטכני. שם נמצא את שבב העיבוד Snapdragon 845 לוקח פיקוד על יכולות העיבוד של המכשיר, לצד 8GB RAM וזיכרון פנימי בקיבולת אפשרית של 128 או 256 גיגה-בייט. יש לציין כי Vivo הציגה גרסה צנועה למכשיר, שמוותרת על קורא טביעות האצבע מתחת למסך ומתפשרת על המפרט, בעודה מכונה בשם NEX A.בגופו הדקיק למדי של המכשיר מצליחה Vivo לשלב סוללת 4,000mAh עם תמיכה בטעינה מהירה באמצעות שנאי 22.5 וואט. הזירה שעשויה להיות המאכזבת ביותר עם המכשיר נוגעת למערך הצילום הראשי שלו, שכולל 2 מצלמות ברזולוציית 12 ו-5 מגה פיקסל "בלבד" עם מפתח צמצם של f/1.8 ו-f/2.4. מערך זה יהנה מיכולות בינה מלאכותית (AI) המסוגלות לזהות את הסצנה המצולמת.

את ה-Vivo NEX S תציע היצרנית לרכישה במחיר של 4,498 יואן סיני (כ-2,525 שקלים) לגרסת 8GB RAM ו-128GB אחסון, ואילו גרסה הכוללת 8GB RAM ו-256GB אחסון תעלה 4,998 יואן סיני (כ-2,800 שקלים). המכשיר יהיה זמין להזמנה מוקדמת החל מהיום, ונחיתתו על מדפי החנויות תתרחש בעוד עשרה ימים, ב-23 ביוני. המחירים המצויינים מעלה מחושבים לפי שערי ההמרה הרלוונטי למועד פרסום הכתבה.מקור