במהלך החודשים האחרונים זכינו לשמוע על עבודתה האפשרית של ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית, סמסונג אלקטרוניקס, על גרסת שוק ביניים למכשיר הדגל Galaxy S9 שטענו ההערכות כי תכונה בשם S9 Mini. כעת, סדרת הדלפות ודיווחים שצצה לרשת בסוף השבוע שחלף מעידה על כך שחברה אכן עובדת על גרסת ביניים למכשיר הדגל שלה, אלא שזו תהא מעט שונה ממה שציפינו.

ראשית, ההדלפות החדשות מציגות את קווי העיצוב המלאים של המכשיר. לפי אלו נראה כי מדובר בעיצוב זהה לחלוטין ל-Galaxy S8, מה שהוביל להערכות כי המכשיר עשוי להגיע כחלק מסדרת גלקסי S8. נוסף על כך, מעידות ההדלפות על כך שגודל המסך יעמוד על 5.8 אינץ', זהה לגלקסי S8/S9, ומכאן שהגרסה לא תהווה לגרסת "מיני" של אחד מן המכשירים אלא לגרסה צנועה יותר ברמת המפרט, שפונה לשוק הביניים. בהתאם לכך, שם המותג המסחרי של המכשיר צפוי להיות אחד מן הבאים: Galaxy S9 Lite או Galaxy S8 Lite.כפי שניתן לראות בתמונות הסמארטפון המצורפות לאורך הכתבה וכפי שכבר ציינו, ישלב הגלקסי S9/S8 לייט מבנה זכוכית, כאשר בגבו תשולב מצלמה יחידה ומימינה קורא טביעות אצבע. בחלקו הקדמי של המכשיר נמצא פאנל תצוגה קמור מסוג Super AMOLED, אלא שזה יגיע ברזולוציית Full HD Plus בניגוד ל-Quad HD Plus בדגמי ה-S9/S8 הסטנדרטיים.

בכל הנוגע למפרטו הטכני של הגלקסי S9 מיני, כך חושף אתר משרד התקשורת הסיני TENAA, נמצא מפרט הפונה לשוק הביניים. מפרט זה יכיל: מערכת שבבים מדגם Snapdragon 660 המציעה 8 ליבות Kryo 260 בתדר מקסימלי של 1.8GHz יחד עם מאיץ גרפי מדגם Adreno 512, זיכרון פעולה בסך 4GB RAM וזיכרון אחסון פנימי בסך 64 גיגה-בייט.עוד יציע המכשיר מתחת למכסה המנוע מצלמה ראשית ברזולוציית 16 מגה פיקסל, מצלמת סלפי קדמית ברזולוציית 8 מגה פיקסל וסוללת 3,000mAh שאינה ניתנת לשליפה. מימדי הסמארטפון יהיו זהים באופן מוחלט לגלקסי S8, כך שנראה שמדובר בשיחזור מלא של עיצובו וחומרתו.

מלבד המידע החדש בדבר יכולות המכשיר, מפרטו הטכני ועיצובו, חושפת הדלפה שפורסמה גם היא לאחרונה כי ה-Galaxy S9/S8 Lite יוכרז באופן רשמי במסגרת אירוע הכרזה שייערך בתאריך ה-21 במאי, יום יום שני. נכון לרגעים אלו סמסונג טרם שיחררה הודעה רשמית בנושא זה, אך ניתן להעריך כי אם אנו אכן כה קרובים לאירוע ההכרזה, זו עשויה להפיץ בקרוב מאוד הזמנות רשמיות לאירוע.מקור 1 |2