את חברת Black Shark Technology כנראה שלא רבים מכירים, והסיבה לכך ברורה: מדובר בחברה סינית צעירה שנוסדה לפני פחות משנה, באוגוסט 2017, והתמחותה היא בשוק הגיימינג. מנגד, הסיבה לכך שכולנו עשויים לשמוע עליה עוד רבות בעתיד היא השקעתה של ענקית הטכנולוגיה הסינית, שיאומי, שמהווה לאחת מהמשקיעות הבולטות ביותר בחברת בלאק-שארק, וכעת מציגות השתיים את סמארטפון הגיימינג הראשון למותג שיאומי, הוא ה-Xiaomi Black Shark.


ה-Xiaomi Black Shark מהווה לכניסתה של חברת שיאומי לשוק טלפוני הגיימינג הצעיר, וזאת בהמשך להצגתו של סמארטפון הגיימינג Razer Phone מוקדם יותר השנה. בהתאם לכך ועל מנת להתחרות כראוי בסמארטפון של רייזר, נמצא בבלאק שארק מגוון אלמנטים מעניינים. ראשית, עיצובו משלב בין מסגרת עשויה אלומיניום לבין גב ייחודי בעל בליטה בצורת האות X, שנועדה לשפר את האחיזה. את המכשיר עוטפת מסגרת בצבע ירוק בוהק המזכירה לנו את מותג רייזר הפופולרי.


בחזית סמארטפון הגיימינג של שיאומי משולב צג 18:9 בגודל 5.99 אינץ' וברזולוציית Full HD Plus. צג זה יספק, מוסרת החברה, בהירות מקסימלית של 550 ניט, יחס ניגודיות של 1500:1 ושבב עיבוד אותות חדש מבית MEMC שיסייע לצפייה בתמונה חלקה וחדה יותר מסמארטפונים מתחרים. מעל ומתחת למסך נמצא מצלמת 20 מגה פיקסל משנית, אפרכסת לביצוע שיחות שתשמש גם כרמקול משני כחלק ממערך אודיו סטריאופוני וכפתור בית קפסטיבי המתפקד גם כקורא ביומטרי לזיהוי טביעת האצבע של המשתמש.

על גבי מסגרת המכשיר, מלבד הכפתורים והמחברים הסטנדרטיים, נמצא כפתור המכונה Shark Key בעל שתי רמות לחיצה, שמאפשר יציעה וכניסה למצב גיימינג בשם Shark Mode המגביר את ביצועי המכשיר לצורך משחקים. עבור יכולות הצילום שלו נמצא שני חיישני צילום ראשיים ברזולוציית 12 ו-20 מגה פיקסל, עם מפתח צמצם של f/1.75 ופלאש LED כפול בשתי טמפרטורות צבע.


לצורך הנעת חווית הגיימינג, נמצא מתחת למכסה המנוע של המכשיר מערכת שבבים מדגם Snapdragon 845 הכוללת 8 ליבות Cryo 385 בשילוב מאיץ גרפי מדגם Adreno 630, כמו גם 6 או 8 גיגה-בייט RAM וכן 64 או 128 גיגה-בייט של זיכרון אחסון פנימי. על מנת לשמור על טמפרטורות המכשיר נמוכות ככל האפשר, נמצא ב-Black Shark מערכת קירור המכונה True Liquid Cooling. זו תאפשר, לטענת החברה, לצנן את טמפרטורת המכשיר עד ל-8 מעלות בלבד.

על המפרט ינצחו סוללה בעלת קיבולת של 4,000mAh, שתטען דרך מחבר USB Type-C עם תמיכה בטעינה מהירה, כמו גם מערכת ההפעלה אנדרואיד 8.0 אוראו. על גבי מערכת הפעלה זו נמצא את ממשק המשתמש Joy UI. באריזת המכשיר, מציינת החברה, נמצא גיימפד ייעודי המתחבר בבלוטות'. את הגיימפד, שיתמוך גם בסמארטפונים אחרים, תציע היצרנית לרכישה גם בנפרד מהסמארטפון.


את ה-Xiaomi Black Shark, שזמין כעת במכירה מוקדמת עבור קהל החברה בסין בלבד, ניתן יהיה לרכוש במחיר של 2,999 יואן סיני (כ-1,720 שקלים) עבור גרסת הבסיס (כוללת 6GB RAM ו-64GB אחסון). עבור גרסת פרימיום, שמציעה 8GB RAM כמו גם 128GB של זיכרון אחסון פנימי, יצטרכו הצרכנים לשלם 3,499 יואן, הם מקבילים לכ-2,000 שקלים על פי שער ההמרה הנוכחי. בשלב זה לא ברור האם שיאומי תחליט למכור את המכשיר ברחבי העולם דרך צינורות השיווק והמכירה שלה, או שמא בלאק-שארק תהא אחראית על נושא זה באופן עצמאי.מקור