בחודש שעבר הכריזה אפל על סדרת מחשבי המק החדשה שלה שעכשיו כוללת, לפחות ברוב הדגמים, טאץ' בר חדש שמחליף את כפתור ה-F הוותיקים. הטאץ' בר הוא למעשה מסך מגע מלבני צר שמציג תפריט לפי הקשר. בכך אם תפתחו תוכנת עריכת וידאו, אז יופיע הטיימליין של הפרויקט, ואם תפתחו מספר לשונית בדפדפן ספארי, אז תוכלו לקפוץ מאחת לשנייה דרך תצוגה מקדימה של כל הטאבים הפתוחים.

איידיגיטל הזמינה אותנו לנסות את המחשבים ונוכל לומר שאפילו כמה דקות של שימוש מראים את הפוטנציאל שיש בשיטת העבודה החדשה של אפל.


המחשבים החדשים כמו תמיד, דקים וקלים מקודמיהם והם באמת מרהיבים אבל גם יקרים למדי. ולפני שניכנס למחירים, כדאי לזכור שאיידיגיטל היא לא המשווק הרשמי היחידי בישראל. לפני כחודשיים רשת iStore הוכרזה כ-Authorized Reseller והיום רשת באג הכריזה שגם היא Authorized Reseller ועם רשתות גדולות כמו אלו ייתכן וסוף סוף נראה תחרות על המחירים של מוצרי החברה.
מה ההבדל

ודאי תשאלו את עצמכם מה ההבדל בין פרימיום ריסלר לבין Authorized reseller. מבחינת אפל, משווק פרימיום הוא כזה שמספק חווית קנייה זהה לזו של חנויות הרשת בארה"ב ועבור הצרכן זה מתחיל ונגמר שם. אם תביטו ברשימת המשווקים המורשים של אפל, תמצאו שמות כמו ביג בוקס, אייבורי, אייסל ומיקרוג'וק, כל אלו כלל לא מוכרות כ-Authorized reseller אך מסתבר שיש לא מעט כאלה בישראל וכולן מוכרות רשמית על ידי אפל.


מוצרי אפל מיובאים לארץ בכמה בערוצים. האייפון מיובא על ידי אורנג', פלאפון, סלקום והוט מובייל, ובמקביל גם על ידי סי דאטה ואייקון גרופ. סי דאטה מייבאת את האייפדים והאפל TV במקביל אך החברה היחידה שמייבאת רשמית את המקבוקים והמקים למיניהם היא אייקון גרופ.

באג, אייסטור ואידיגיטל כולן מושכות את המלאי שלהן של מחשבים מאייקון גרופ ואנחנו אומרים מושכות, לא קונות. אייקון גרופ הם המפיץ של המוצרים בישראל כשאפל העולמית מחליטה על ההקצאות מתוך המלאי שנשלח לנציגות בישראל. המשווקים המורשים מושכים את המלאי שלהם מהמפיץ הרשמי וכאן נמצא ההבדל הגדול ביותר עבור באג לפחות, שעד כה קנתה את המלאי שלה ממגוון משווקים - דבר שגרם למחיר להיות לא תחרותי במיוחד בגלל היד הנוספת שרצתה לגזור קופון בדרך לצרכן.


כן כולל שירות

כל משווק מורשה מחויב לספק שירות מלא ואותו שירות ניתן לא על ידו אלא על ידי המפיץ הרשמי בישראל שהוא האייקון גרופ. בכך אם קניתם מחשב אפל בארץ או בעולם, אתם יכולים לגשת לאייקון גרופ ולקבל שירות בשנת האחריות הראשונה. איידיגיטל למשל מציעה כעת שנתיים אחריות למחשבי המק שנרכשים דרכה.