כחודש וקצת לאחר הכרזתו בעולם, יבואנית שיאומי, חברת המילטון, השיקה בארץ את הדגמים החדשים בסדרת ה-Redmi 5, כאשר הם משמשים כמחליפים לסדרת ה-Redmi 4 המוצלחת והאהובה על הלקוחות. בסדרה זו ניתן למצוא את הדגם הרגיל (5) ואת דגם הפלוס, כאשר לשניהם יחס מסך 18:9 שמתחיל להיות סטנדרט גם בשוק הבינוני נמוך. בהמשך לכך הדבר מביא לנטישת כפתור הבית בתחתית המסך, והעברתו לגב המכשיר, כנהוג במכשירים היקרים של החברה (משולב חיישן טביעת אצבע). למרות שהמכשירים הושקו לפני כחודש, הם מגיעים עם מערכת ההפעלה של אנדרואיד בגרסה 7.1.2 ולא 8.0 החדשה שצוברת אט אט תאוצה.


שיאומי Redmi 5 מושק בישראל

זה המקום לציין כי שיאומי עשתה את קפיצת המדרגה הגדולה ביותר בשוק הישראלי בשנת 2017, כאשר היא ממוקמת בטבלת המכירות ישר אחרי סמסונג ואפל, וגוברת על יצרניות כמו LG, וואווי וסוני (נתוני GFK).

REDMI 5
על אף גימור מתכתי ודקיק, יחס מסך של 18:9, רזולוציית המסך לא שודרגה, והיא עומדת על 1440 על 720 פיקסלים, ולמסך עצמו עוצמות תאורה משנות לפי מצבים: אור שמש, קריאה ומצב לילה. למכשיר זה מעבד מדגם סנאפדרגון 450, עם 8 ליבות בתדר של עד 1.8 גיגה הרץ, אליו מצטרף כרטיס גרפי של אדרנו 506. זיכרון ההפעלה יעמוד על 3 גיגה ביט, ושטח האחסון מציע 32 גיגה ביט, הניתנים להרחבה.

מצלמת המכשיר מצוידת בחיישן בגודל 12 מגה פיקסל, עם מפתח צמצם F2.2 ופוקוס PDAF. מצב הוידאו לא מבשר בשורה חדשה, והוא יסריט סרטים באיכות 1080p עם 30 FPS. מצלמת הסלפי תצלם תמונות בגודל 5 מגה פיקסל ולה מפתח צמצם של F2.0, עם פלאש קדמי.

סוללת המכשיר מציעה קיבולת נאה של 3300mAh וטעינה מהירה, על אף חיבור מיקרו USB ישן.
צבעי המכשיר יהיו שחור, זהב ותכלת, ומחירו עומד על 849 שקל, עם אחריות רשמית של שנתיים דרך המילטון.
שיאומי Redmi 5 מושק בישראל

REDMI 5 PLUS
דגם הפלוס מציע מסך בגודל 5.99 אינץ', עם רזולוציה עדיפה של Full HD+, ומצבי תאורה משתנים. מעבד המכשיר יהיה מדגם סנאפדרגון 625 הותיק, נוסף על כרטיס גרפי של אדרנו 506. זיכרון ההפעלה בפלוס מציע 4 גיגה ביט, ושטח האחסון עומד על 64 גיגה ביט, הניתנים להרחבה.

מצלמות המכשיר זהות לאחיו הקטן, קרי 12 מגה פיקסל לראשית, ו-5 לסלפי. סוללת המכשיר מציעה קיבולת גדולה, כנהוג בחברות הסיניות - 4000mAh, אך גם במכשיר זה חיבור TYPE-C נעדר, ובמקומו ישנו חיבור מיקרו USB מיושן, לפחות הטעינה המהירה קיימת.

שיאומי Redmi 5 מושק בישראל

צבעי מכשיר הפלוס יהיו שחור, זהב ותכלת, ומחירו עומד על 1,099 שקל, עם אחריות רשמית של שנתיים דרך המילטון.