בעבר, למכשירי סמארטפון הנושאים בקרבם מערכת הפעלה אנדרואיד הייתה חלוקה ברורה למדרגים – מכשירי דגל, מכשירי ביניים ומכשירים בסיסיים בעלי תג מחיר זול. עם הזמן היטשטשו הגבולות בין מדרג למדרג, והמכשיר החדש של וואווי מייצג היטב את טשטוש הגבולות הזה.הונור, חברת בת של וואווי, סיפקה בשנים האחרונות מכשירי סמארטפון בינוניים הנושאים תג מחיר משתלם, כאשר הם מצוידים בטכנולוגיות חדישות ובפיצ'רים מתקדמים. עם זאת, הם עדיין לא היוו תחרות ישירה למכשירי ה-P או המייט של החברה, אלא סיפקו תחושה של "ללכת עם הרבה ולשלם מעט". המכשיר החדש שהושק השבוע בסין – הונור V10 מייצג דור חדש של מכשירי ביניים, אשר החל עם מכשירי סדרת ה-A של סמסונג וסדרת ה-PRO של מייזו. רוצה לומר - מכשירים מתקדמים המספקים את המשתמש הממוצע ולהם תג מחיר נוח.

אומנם שמו מתכתב עם מכשיר הדגל של LG מלפני שנתיים (V10), אך כאן הדמיון נגמר. ההונור V10 בעל עיצוב יוקרתי העושה שימוש בזכוכית אחת שלמה בקידמת ובגב המכשיר, ואלומיניום איכותי משלים את מסגרת הגוף. כפי שראינו כבר במכשיר ה-Mate 10 של החברה, גם כן ניתן למצוא מסך נטול שוליים בגודל 5.99 אינץ' וביחס 18:9, ונדמה כי היצרניות משלבות יחס מסך זה כדי לשוות למכשירי הביניים ניחוח של מכשירי דגל. המסך בנוי מפאנל IPS LCD (ולא AMOLED כמו ב-Mate 10),וכדרכה בקודש של היצרנית, הוא מגיע ברזולוציה של 1080p+. מתחת לצג המוגדל, ניתן לראות כי וואווי שמרה על כפתור הבית המסורתי המשלב חיישן לטביעות אצבע, בדומה ל-P10.מתחת למכסה המנוע, ניתן למצוא את ערכת העיבוד המופיעה במכשיר הפרמיום ה-Mate 10 – במכשיר המיועד לשוק הביניים. כזכור, הערכה כוללת שבב עיבוד תוצרת Kirin 970 ולה 8 ליבות בתדר של עד 2.4 גיגה הרץ, ויכולת של בינה מלאכותית, לראשונה במכשירים סלולריים.מאיץ הגרפי המצורף יהיה מסוג Mali-G72 MP12, והצרכן יכול לבחור בכמה גרסאות של נפחי אחסון וזיכרון: הגרסה הבסיסית מגיעה עם 64GB שטח אחסון ו-4 או 6GB זיכרון הפעלה, בעוד שהגרסה הבכירה מגיעה עם 128GB שטח אחסון ו-6GB זיכרון הפעלה. יש לציין כי בכל הגרסאות ניתן להרחיב את שטח האחסון בעזרת כרטיס מיקרו SD. מערכת ההפעלה כאמור תהיה אנדרואיד 8.0 החדשה, ומעליה יולבש ממשק החברה EMUI 8.0.

חברת לייקה אומנם נעדרת ממכשיר זה, אך השילוב של מערך צילום כפול ממשיך כמיטב המסורת של וואווי: המצלמה הראשית מצוידת כאמור בחיישן כפול – הראשי בעל 16 מגה פיקסל (צבעוני, F1.8) והמשני בעל 20 מגה פיקסל (שחור לבן, F1.8) לטובת הפקת צילומים בעלי עומק ואיכות גבוהה. גם במצלמה זו ניתן למצוא את הבינה המלאכותית, אשר תנחה את הצלם כיצד להפיק את המירב מהמצלמה לפי זיהוי אובייקט הצילום. עם זאת, לא ניתן למצוא מייצב תמונה אופטי ויכולת הסרטת וידאו בפורמט 4K עם 60 פריימים לשנייה (רק ב-30). מצלמת הסלפי תפיק תמונות בגודל 13 מגה פיקסל והיא בעלת מגוון מצבי צילום ואפקטים.על אף עוביו הדק של המכשיר - פחות מ-7 מ"מ, וואווי הצליחה לשלב סוללה בקיבולת 3,750 מיליאפר – שעה, הנחשבת לגדולה יחסית. את הסוללה ניתן להטעין דרך טעינה מהירה במתח של 4.5V, מה שלטענת החברה גורם לטעינת בזק: מ-0% ל-58% תוך חצי שעה. בשונה מהמכשירים האחרונים שהוכרזו, ההונור V10 חסר עמידות במים ואבק, אך הוא כולל שקע לאוזניות בגודל 3.5 מ"מ.

המכשיר יוצע בצבעי אדום, כחול, שחור וזהב, ומחירו יחל ב-499 דולר לגרסה הבסיסית ויטפס עד ל-550 דולר לגרסה הבכירה. ההשקה הרשמית של המכשיר תחל באירוע מיוחד של החברה באנגליה בתחילת חודש דצמבר ולאחריו הוא יהיה זמין לרכישה בעולם. טרם צפוי מועד הגעתו של המכשיר לארץ.