אפל תשיק ביום שלישי את האייפון המדובר החדש שלה, וכמו בכל שנה, למרות התחרות העזה, נראה שאפל הייתה ותישאר החברה שכל תשומת הלב תמוקד תמיד אליה. רגע לפני ההכרזה, הנה כל מה שידוע על הסמארטפונים החדשים של אפל
שלושה דגמים שונים

אפל צפויה להשיק שלושה מכשירים שונים, אייפון 8, אייפון 8 פלוס והמכשיר המדובר אייפון X. ה-iPhone 8 וה-8 פלוס יגיעו עם מעבדי ה-A11 החדשים, יכולת טעינה אלחוטית ואחסון מקסימלי של 512 גיגה. מבחינת העיצוב הם יראו כמעט זהים לאייפון 7 וה-7 פלוס למעט שינוי קל בחלקו האחורי של המכשיר. המכשירים החדשים יגיעו עם מערכת ההפעלה החדשה - iOS 11 שזמינה כבר עכשיו בגרסת מפתחים.
iPhone X

המכשיר המדובר ביותר בהשקה של השנה הוא דגם העשור שלראשונה עבור אפל, יגיע עם מסך כמעט ללא שוליים. המסך עצמו יהיה מפאנל OLED כשגודלו צפוי להיות 5.8 אינץ' והוא יציג תמונה ברזולוציה של 2436X1125. ביחס תצוגה זה, אין מקום לכפתור הבית והוא יבוטל, כשהשמועות סותרות לגבי אם ישולב חיישן טביעת אצבע בכפתור ההדלקה בצידו הימני של המכשיר או יבוטל כליל. אך חובבי האבטחה הביומטרית לא צריכים להתייאש מראש, שכן באייפון X תהייה תכונה חדשה המסוגלת לזהות את פני המשתמש בשבריר שנייה, והיא תיקרא FaceID. המערכת תעשה שימוש בשתי מצלמות קדמיות שיספקו תמונה סטריאוסקופית תלת ממדית של המשתמש, בכך לא יהיה ניתן לעבוד עליה עם תמונה - דבר שאפשרי לעשות במערכות פשוטות יותר. עם זאת השמועות אינן מציינות כיצד המערכת תתפקד בתנאי תאורה בעייתיים או בחושך מוחלט כך שנגלה ביום שלישי כיצד זה יעבוד.
אחת התכונות החביבות שצפויות באייפון X היא השימוש במצלמה הקדמית כדי לשלוט באייקוני האימוג'י - כאן יקראי אנימוג'י התלת ממדיים החדשים. בכך תוכלו לא רק לכתוב "חחחחח אני נקרע מצחוק", תוכלו גם להראות את זה דרך דמות מונפשת שתנועתה תתבסס על תנועות הפנים של המשתמש.


נפח האחסון קפץ למקסימום של 512 גיגה וגם זיכרון ה-RAM עלה ל-4 גיגה, נמוך יותר מהנוט 8 אך זהה ל-V30, ובדרך כלל הנתונים הטכניים במכשירים של אפל אינם דומים או ניתנים להשוואה למכשירי אנדרואיד כך שאפשר לצפות שהביצועים כאן יהיו טובים מאוד כמו תמיד.
המצלמה האחורית תהייה כפולה, כשאחת בעלת עדשה רחבה והשנייה צרה כך שהיא תתפקד כזום אופטי - תהליך שהחברה שיכללה היטב באייפון 7 פלוס. הרזולוציה אינה ידועה אך יהיה ניתן לצלם 4K בקצב של 30 וגם 60 פריים לשנייה, והילוך איטי בקצב של 240 פריים לשנייה ב-Full HD.


אפל תשיק את המכשיר ביום שלישי בשעה 20:00 שעון ישראל ואנחנו נעביר שידור חי עם פרשנות כתובה בזמן אמת כך שכדאי להירשם לשידור החי.