בחודש מאי של השנה שעברה הציגה קוואלקום האמריקאית את מערכת השבבים Snapdragon 710, שהתקדמה אל עבר שוק הפרימיום והביאה עימה פיצ'רים שזכינו לראות בעיקר במכשירי הדגל של השנים האחרונות. כעת, לוקחת החברה צעד נוסף קדימה ומציגה שדרוג לשבב המוכר. הכירו את ה-Snapdragon 712.
השבב החדש של קוואלקום מגיעה כשדרוג די צנוע בהשוואה לקודמו. הוא מיוצר באותו הליך 10nm FinFET חדשני, ומציע את אותו מערך ליבות Kryo 360 ו-Adreno 616 בזירת הביצועים הגרפיים. אלא שהפעם יגיעו ליבות העיבוד בתדר מעט יותר גבוה - 2.3GHz בהשוואה ל-2.2GHz, מה שיספק, לטעת החברה, ביצועים משופרים ב-10% בהשוואה לדור הקודם.


ה-Snapdragon 712 יתמוך בשילוב של מערך צילום כפול בעל שתי מצלמות ברזולוציה של עד 20 מגה פיקסל, או שילוב של חיישן צילום יחיד ברזולוציה מירבית של 32 מגה פיקסל, כאשר בזירת הקישוריות נמצא מודם מסוג X15 עם תמיכה ב-LTE Cat 15 ו-Cat 13 עבור הורדה והעלאה בקצב של 800 ו-150 מגה-ביט לשנייה, בהתאמה.
נוסף על כך, מציינת החברה כי עם השבב החדש היא התמקדה בשיפור ביצועי בינה מלאכותית (AI), כמו גם שיפור מנוע עיבוד התמונה לצורך צילום תמונות טובות ואיכותיות יותר גם בתנאי תאורה לקויים. השבב תומך בטעינה מהירה בטכנולוגיית Quick Charge 4+ (בהשוואה ל-4 בדור הקודם). ניתן להעריך כי עוד במהלך המחצית הראשונה לשנת 2019 נראה סמארטפונים הפונים לשוק הבינוני-גבוה.

מקור