במהלך החודשים האחרונים לשנת 2018, העידו דיווחים, הדלפות וידיעות שונות ברחבי הרשת על תוכניותיה של סמסונג לצמצום סדרות שוק הביניים והשוק הנמוך - גלקסי J, גלקסי On וגלקסי C, לכדי סדרת סמארטפונים יחידה הפונה לשוק הבינוני-נמוך שתכונה בשם Samsung Galaxy M ותציע בין 3 ל-5 מכשירים באופן התחלתי. כעת, מאשרת סמסונג באופן רשמי כי ההכרזה על הסדרה החדשה תתרחש כבר בחודש הנוכחי.
על פי ההודעה שהפיצה סמסונג לעיתונות, היא תקיים אירוע הכרזה בהודו, בתאריך ה-28 בינואר, יום שני בעוד כשבועיים, ובמרכזו היא תציג באופן רשמי את סדרת Galaxy M. במסגרת הטיזר שהפיצה החברה לקראת האירוע ניתן לראות את קווי המתאר העיקריים של אחד ממכשירי הסדרה - כשהוא מגיע עם חריץ במסך בצורת האות U (מסך Infinity U), כאשר בחריץ משולבת מצלמת סלפי קדמית ומעליו אפרכסת השיחות.


סדרת הטיזרים שהפיצה היצרנית לקראת האירוע אינה מציגה רק את חזית אחד ממכשירי הסדרה, אלא הרבה מעבר לכך. ניתן לראות כי בגב המכשיר ישולבו זוג מצלמות (אחת מהן בעלת זווית צילום רחבה במיוחד) כמו גם קורא טביעות אצבע ביומטרי, בחלקו התחתון נמצא שקע מסוג USB Type-C לצורך טעינה והוא יציע טכנולוגיית טעינה מהירה מסוג שאינו ברור בשלב זה. עוד מתרבבת החברה בחיי הסוללה שיגיעו עם המכשיר, זאת בהמשך לדיווחים בנושא שהעידו כי חלק מן הדגמים בסדרה יגיעו עם סוללה בקיבולת הנעה סביב 5,000mAh.
על פי הידוע לנו עד כה, מתכננת ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית להציג כחלק מהסדרה החדשה לכל הפחות 3 דגמים שונים: Samsung Galaxy M10, Galaxy M20 ו-Galaxy M30. מתחת לפני השטח יציעו דגמי הסדרה מפרט הפונה לשוק הבינוני או הנמוך, וכולל בין 3 או 4 גיגה-בייט RAM, 21 עד 128 גיגה-בייט של זיכרון אחסון פנימי ועוד. סמסונג עשויה להתמקד במכירת הסמארטפון באופן מקוון בלבד כחלק מהתחרות המתגברת שלה מול מותג Redmi של שיאומי, Honor של וואווי ואחרות.


מקור