בתערוכת האלקטרוניקה הצרכנית, שמתרחשת ברגעים אלו בלאס וגאס, מציגו מגוון חברות טכנולוגיה את פיתוחיהן החדשים, וביניהן ניתן למצוא גם את אחת מענקיות הטכנולוגיה הבולטות ביותר בעולם, חברת LG אלקטרוניקס. זו הציגה טלוויזיות OLED ו-LCD חדשות, ובראשן חשפה את הטלוויזיה הראשונה בעולם בעלת מסך הניתן לגלגול. אלא שבצל אירועי התערוכה, הציגה החברה סמארטפון חדש שנחשף דווקא במולדת שלה, דרום קוריאה, ולא הוצג כחלק מאירועי התערוכה. הכירו את ה-LG Q9.
ה-LG Q9 מגיע כעוף מוזר למדי בנוף שוק הסלולר. מדובר במכשיר הפונה לשוק הבינוני, תוך שהוא מציע קווי עיצוב הזהים באופן מוחלט למכשיר הדגל LG G7. הוא כולל מבנה סנדוויץ' זכוכית ומסגרת אלומיניום, כאשר בחזית משולב פאנל תצוגה בגודל של 6.1 אינץ', עם שוליים דקים למדי וחריץ בולט בחלקו העליון. המסך תומך בתקן HDR10 ומתיימר לספק בהירות מקסימלית של 1000 ניט. בחריץ שבחזית משולבת מצלמת סלפי ברזולוציית 8 מגה פיקסל, יחד עם חיישן קירבה ומספר חיישנים נוספים.


מה שהופך את המכשיר לכזה שפונה לשוק הביניים זו בעיקר מערכת השבבים שלו. מדובר בשבב Snapdragon 821 שהוצג איי שם בשנת 2016 והגיע עם מכשירי הדגל של אותה השנה (כמו גם עם חלק מן המכשירים שהוכרזו בתחילת 2017). לצידה נמצא 4GB RAM וזיכרון אחסון בסך 64GB.
בזמן שחלק ניכר מן הסמארטפונים בשוק החלו בשילוב 2, 3 או 4 מצלמות בגבם, משלב ה-Q9 מצלמה יחידה בגבו המגיעה ברזולוציית 16 מגה פיקסל ומתחתיה קורא טביעות אצבע סטנדרטי. המכשיר מציע סוללת 3,000mAh עם תמיכה בטכנולוגיית טעינה מהירה מסוג Quick Charge 3.0 שתטען דרך שקע USB Type-C. נציין כי ה-Q9 הינו למעשה גרסה ממותגת מחדש של ה-LG G7 Fit שהוצגה באוגוסט האחרון.


את ה-LG Q9 תציע היצרנית לרכישה במחיר של 500,000 וון קוריאני, המקבילים לכ-1,650 שקלים לפי שער ההמרה הנוכחי.


מקור