חברת LG השיקה השבוע את סדרת המכשירים Q, הפונים לשוק הבינוני המוצף דגמים של יצרניות מוכרות וגם כאלה שפחות. עד עכשיו, נוכחותה של LG בשוק הביניים היה לוקה בחסר, ולמעט כמה מכשירים כמו ה-K10 והסטיילוס 2, לא נראה של-LG יש מתחרה ראוי ל-A5 של סמסונג ולמגוון הרחב של שיאומי. כעת, החברה משיקה 3 מכשירים שונים המעוצבים בצורה דומה למכשיר הדגל של השנה – ה-G6, אך נבדלים ממנו בכמה מאפיינים.סדרת ה-Q בנויה ממכשיר אחד שלו כמה תצורות של נפחי אחסון וזיכרון RAM. הסדרה מכילה את מכשיר הבסיס - LG Q6 Alpha המכיל זיכרון RAM בנפח 2GB וזכרון אחסון של 16GB. מעליו נמצא ה-LG Q6 ולו זיכרון RAM בנפח 3GB ושטח אחסון של 32 GB. בצמרת סדרת ה-Q ניתן למצוא את המכשיר +Q6 המגיע עם זיכרון RAM בנפח 4GB ושטח אחסון של 64GB. מלבד שינויים אלה, כל שאר רכיבי המכשיר וכן עיצובו זהים.

לכל המכשירים בסדרה תצוגה ביחס של 18:9 בגודל של 5.5 אינץ' עם רזולוציה של +Full HD, דהיינו 2160×1080 פיקסלים (פאנל LCD IPS). המסך משתמש בטכנולוגיית Fullvision והוא פרוס על כל המכשיר, ללא כפתור בית מרכזי, בדומה למכשיר הדגל ה-G6. עיצוב המכשיר מלבני ובסיסי, וניכר כי לעומת שימוש בזכוכית בגב המכשיר ב-G6, פלסטיק הוא המרכיב העיקרי במעטפת החיצונית של סדרת ה-Q (להוציא מסגרת עשויה אלומיניום).

לראשונה זה שנים רבות, LG זונחת את כפתור ההדלקה והכיבוי הממוקם בגב המכשיר מתחת לחיישן המצלמה, וממקמת אותו בסדרת ה-Q בצד המכשיר, כפי שניתן למצוא במכשירי סמסונג ואפל. נוסף על המיקום, לא ניתן למצוא חיישן ביומטרי לטביעות אצבע (כפי שמוצע במכשירי סוני שלהם כפתור הדלקה צדדי). עניין האבטחה לא מש מעיני LG, וזו שילבה חיישן לזיהוי פנים לטובת פתיחת המכשיר. מלבד כפתור הדלקה וכיבוי שזז ממקומו הרגיל, גם רמקול המכשיר הוזז וכעת הוא נמצא בחלק התחתון של גב המכשיר, בדומה למכשירי סמסונג גלקסי 5 ונוט 4.


כיאה לשוק ביניים, בגזרת החומרה שילבה LG מעבד סנאפדרגון מסוג 435 בעל 8 ליבות, בתוספת מעבד גרפי של Adreno 505, כאשר שטחי האחסון וזיכרון ההפעלה שונים ממכשיר למכשיר. מערכת ההפעלה תהיה אנדרואיד בגרסתה החדשה 7.1.1, כאשר מעליה יולבש הממשק הביתי של LG.

מצלמת המכשיר, הממוקמת בצד השמאלי העליון (בדומה לאייפון), מבוססת על חיישן בודד ללא מיקוד לייזר, ולו 13 מגה פיקסל. מצלמת הסלפי תצלם תמונות ברזולוציית 5 מגה פיקסל עם זווית רחבה. סוללת המכשיר הלא נשלפת מגיעה בגודל ממוצע של 3000 מיליאמפר – שעה, וטעינתה תבוצע בעזרת מחבר USB TYPE-C . כל המכשירים מכילים אפשרות להרחבת הזיכרון בעזרת כרטיס מיקרו SD.

צבעי המכשירים יהיו שחור, זהב, כסוף ולבן, והם יצאו למכירה בחנויות ביבשת אסיה החל מהחודש הבא, ויעשו עלייה לארץ במהלך תקופת החגים (ספטמבר 2017).