המרוץ אל עבר סמארטפון נטול שוליים אמיתי ממשיך: חברות כמו הונור, Oppo ושיאומי כבר הספיקו להשיק בחודשים האחרונים את הפתרון שלהם לסמארטפון בעל שוליים דקיקים ככל הניתן, זאת באמצעות החבאת המצלמה הקדמית והחיישנים השונים תחת מנגנוני סליידר שונים (מכניים או חשמליים). כעת, נראה כי גם LG בוחנת כיצד היא יכולה להצטרף לחגיגה, אך זו אינה מתכוונת להעלים את המצלמה באמצעות שילוב מסך המחליק מטה או מצלמה הקופצת מתוך גוף המכשיר. במקום זאת, מעוניינת החברה ליצור חור קטנטן במסך ובו תשולב המצלמה
המידע החדש בנושא זה לא מגיע מדיווח או הדלפה חדשים, אלא דווקא מרישומי פטנט של היצרנית הקוריאנית. זו רשמה לזכותה פטנט המתאר סמארטפון בעל מסך נטול שוליים באופן כמעט מוחלט, זאת למעט חור קטן למדי שישולב בחלקו העליון של הצג. בחור זה, אותו עשויה החברה לשלב מימין, משמאל או במרכז חלקו העליון של המסך, נמצא את מצלמת הסלפי הקדמית וייתכן כי גם חיישנים נוספים.


לא מדובר באותה מגרעת שאנו רגילים לראות בשוק בשנה האחרונה. לעומת אלו, בהם המסך אינו ממשיך סביבם באופן מלא, אלא רק מימין, משמאל ובחלקם התחתון, החריץ שבסמארטפון המתואר ברישומי הפטנט של LG יהיה חלק אינטגרלי מהמסך, כאשר זה ימשיך מכל צדדיו - למעלה/למטה, ומימין/שמאל. עוד ניתן לראות באיורי הפטנט כי החברה בוחנת את שילוב מסך זה בסמארטפון בעל שתי תצורות מסך שונות: קמורה (בדומה למסכי מכשירי הדגל של סמסונג) וסטנדרטית (שטוחה).
נכון לרגעים אלו, כמובן, לא ברור מתי ואם בכלל נראה סמארטפון בפיתוח היצרנית הקוריאנית שיציע מערך שכזה. במרבית המקרים, מהרגע בו החברה רושמת פטנט ועד הרגע בו יוצא המוצר שתואר בו לשוק (אם בכלל), עשויים לחלוף חודשים רבים ובחלק מן המקרים גם מספר שנים. עם זאת, בהחלט ייתכן כי אנו נראה את אופן המימוש הנ"ל כבר במכשיר הדגל הבא שתציג חברה, זהו כמובן ה-LG G8 שהכרזתו צפויה להתרחש במחצית הראשונה לשנת 2019, עוד לחודשים אפריל-מאי.


מקור