לפני מספר חודשים חשף מנכ"ל חטיבת המובייל של סמסונג, די.ג'יי קו, כי החברה מתכוונת להתמקד במכשירי שוק הביניים שלה, ולהביא לאלו את הפיצ'רים והטכנולוגיות החדשות עליהן היא עובדת לפני מכשירי הדגל. זמן לא רב לאחר מכן, עמדה בדבריה היצרנית כשהציגה את ה-Samsung Galaxy A7 2018 ו-Galaxy A9 2018 - צמד מכשירי פרימיום בשוק הביניים שמציעים 3 ו-4 מצלמות בגבם, בהתאמה.
וכעת, הנציגות הרשמית של סמסונג בישראל החל במשלוח הזמנות לקראת מסיבת עיתונאים אותה היא תערוך ב-19 בנובמבר, יום שני בעוד כשבועיים, ובמסגרתה תשיק בישראל את צמד המכשירים החדשים. המחיר המומלץ של ה-Galaxy A9 2018 באירופה, כפי שנחשף לאחר הכרזתו הרשמית בחודש אוקטובר, עומד על לא פחות מ-599 יורו, המקבילים לכ-2,560 שקלים (לפי שער ההמרה הנוכחי), זאת עבור גרסה שמציעה 128GB אחסון פנימי יחד עם 6GB RAM.


ה-Galaxy A7 2018, מנגד, שמהווה לגרסה צנועה יותר בסדרה, מתומחר בשוק האירופי במחיר זול יותר הנע סביב 350 יורו, שמתורגמים לכ-1,475 שקלים. בישראל, עם זאת, טרם נחשפו מחירי צמד המכשירים, אם כי להערכתנו אלו לא יהיו שונים באופן משמעותי מהשוק האירופי, שבמרבית המקרים מציע תמחור דומה (ואף מעט יותר יקר) מזה של השוק המקומי. כך, יש לציין, היה גם עם ה-Galaxy Note 9, שהושק בישראל במחיר של כ-4,039 שקלים ובאירופה במחיר הסובב 1,000 יורו.
עם צמד מכשירי הפרימיום החדשים של סמסונג בשוק הביניים מקווה היצרנית להצליח ולהתגבר על מתחרותיה הסיניות, שהצליחו "לחטוף" ממנה נתח שוק ניכר בכל הנוגע לשוק הביניים. בין אלו נמנות שיאומי, אופו, וואן פלוס ואחרות, שמכשיריהן בשוק הביניים מביאים מחיר מפתה למדי יחד עם מפרט מתקדם. את וואווי אנו לא ממהרים להזכיר, שכן מחירי הסמארטפונים שלה כבר מזמן לא זולים, ובייחוד השנה כשאלו זכו לקפיצת מדרגה מהותית למדי.