לצד צמד מכשירי הדגל הנוכחיים שלה, iPhone XS ו-iPhone XS Max, חשפה ענקית הסמארטפונים ואחת מחברות הטכנולוגיה הפופולריות ביותר בעולם, אפל, את מכשיר הדגל ה"מוזל" לכאורה, זהו ה-iPhone XR. בדיוק כפי שהעריכו השמועות, השקת האייפון 10R לא התבצעה בלוח זמנים זהה לזו של אייפון XS (ספק מבעיות בשרשרת האספקה וספק כי נוכח רצונה של החברה מכך שהמכשיר יוביל לפגיעה במכירות אחיו היקרים יותר), וזו נקבעה להתרחש ברחבי העולם בתאריך ה-26 באוקטובר.
כעת, כחוד לאחר ההכרזה הרשמית, משחררת אפל הודעה רשמית לעיתונות ובה היא מודיעה על מועדי השקת האייפון 10R ברחבי העולם. בהודעתה לעיתונות מתייחסת אפל לשוק הישראלי ומודיעה כי ה-iPhone XR יהיה זמין לרכישה בחנויות בישראל החל מה-1 בנובמבר, יום חמישי, זאת פחות משבוע לאחר ההשקה הראשונה בארה"ב.


ה-iPhone XR מהווה לדור ההמשך עבור סדרת אייפון 8, כאשר מדובר באייפון המוזל ביותר בהיצע המכשירים של אפל לשנת 2018-19. מחירו לצרכן בארה"ב עומד על 749 דולר, המקבילים לכ-2,735 שקלים. מדובר בעלייה של 50 דולר בהשוואה לאייפון 8, ו-100 דולר בהשוואה לאייפון 7 שהושק שנה קודם לכן. בהתאם לכך, עשוי מחירו של המכשיר בשוק הישראלי לנוע סביב 3,400-3,500 שקלים ואולי אף מעבר לכך. מדובר במחיר הכניסה הגבוה ביותר לסדרת האייפונים בישראל מאז בוצעה ירידת המס על מכשירי הסלולר.
אף על פי שהאייפון 10R לא זול בכל קנה מידה שהוא, הוא מציע מתפשר על מגוון נרחב של פיצ'רים בהשוואה לסדרת אייפון 10S, כאשר חלק מן הפיצ'רים נותרים זהים. ראשית, גם כאן נמצא מסך בעל שוליים דקים למדי, אלא שהפעם מדובר במסך LCD המכונה Liquid Retina בגודל 6.1 אינץ' וברזולוציה צנועה למדי של 1792X828 פיקסלים. מבנה המכשיר עשוי זכוכית ומסגרת אלומיניום (בניגוד לפלדת אל חלד באייפון 10S).


מתחת למכסה המנוע נמצא את אותו שבב Apple A12, אלא שזה כנראה משולב עם 3GB RAM במקום 4GB עבור סדרת אייפון 10S. החריץ הבולט בחזית המכשיר משלב את מערך זיהוי הפנים הביומטרי Face ID בגרסה החדשה שלו, שתהא מהירה ומדוייקת יותר מאייפון 10 המקורי. בגב המכשיר, מנגד, נמצא מצלמת 12 מגה פיקסל יחידה, המאפשרת צילום תמונות פורטרט עם אפקט בוקה, אך לא נמצא מצלמה נוספת. ה-iPhone XR יגיע לשוק בויראציות אחסון של 64, 128 או 256 גיגה-בייט, כאשר לא ברור האם כולם יימכרו בשוק המקומי.


מקור