באירוע שנערך היום (יום ד') בתל אביב, השיקה יבואנית Huaweiאלפא טלקום, את מכשירי הדגל החדשים שלה: ה-10P עם מסך בגודל 5.1 אינץ' ואת הPlus-10P עם מסך בגודל 5.5 אינץ'.
המכשירים החדשים ממשיכים את בשורת הצילום המקצועי משנה שעברה שהושקה עם מכשירי ה-9P, הכוללת שיתוף פעולה עם חברת המצלמות והעדשות לייקה. גם במכשירים החדשים השנה תהיינה שתי עדשות – אחת צבעונית עם - 12 מגה פיקסל, והשנייה בצבעי שחור לבן עם -20 מגה פיקסל. וואווי טוענת כי המצלמות כעת יכולות להפיק תמונות פורטרט הדומות לתמונות שצולמו במצלמה מקצועית עם עומק שדה המופק מטשטוש הרקע - אותו אפקט המושג בשימוש בעדשה בגודל מלא ומצלמה אמיתית. נוסף על השיפור במצלמות הראשיות, מצלמת הסלפי מכילה גם היא עדשה של חברת לייקה כשניתן לצלם תמונות בגודל 8 מגה פיקסל. צילום הווידאו בשני המכשירים מתבצע ברזולוציה של - p2160 או 4K.המכשירים החדשים ממשיכים את המסורת העיצובית של וואווי. הם בנויים ממתכת (גב סוללה לא נשלף), וגדלי המסך מסוג LCDנשארו זהים למכשירי ה- 9P- 5.1 ו-5.5 אינץ'. שיפור שקיים רק בדגם הפלוס הוא שיפור הרזולוציה של המסך מ-FULL HD ל- K2, כנהוג במכשירי דגל תוצרת סמסונג וLG-.


במסגרת השקת המכשיר בתערוכת ברצלונה, חברת ווואוי השיקה מעבד חדש מתוצרתה – KIRIN 960 ולו כוח עיבוד מרשים בעל 8 ליבות, הדומה ביכולותיו לסנאפדרגון 835 החדש. על גבי מערכת ההפעלה מסוג אנדרואיד 7 נוגט, הלבישה וואוי את ממשק המשתמש החדש שלה בגרסתו האחרונה.
שיפור נוסף שקיים במכשירים החדשים הוא גודל הסוללה. נפח הסוללה ב-10P הוא 3200 מיליאמפר שעה, בעוד שב-P10 Plusהנפח גדל ל-3750 מיליאמפר שעה. שני המכשירים כוללים טעינה מהירה הכוללת בקרה על טמפרטורה ועל הזרם (Super Safe 5-gate).


חיישן טביעות האצבע הועבר לקידמת המכשיר, דבר חדש אצל החברה שהשיקה מכשירים לראשונה עם חיישן טביעות אצבע בגב המכשיר (החל מ - Mate S).
ב-10P זכרון ההפעלה (RAM) יעמוד על-GB4 ונפח אחסון שלGB 64, בעוד שבפלוס זכרון ה-RAM יעמוד עלGB 6 ונפח אחסון של GB 128. את זיכרון האחסון ניתן להרחיב בשניהם דרך כרטיס מיקרו SD.


המחיר המומלץ לצרכן לדגם ה-10P יעמוד על 2,799 ₪

מחיר המומלץ לצרכן לדגם ה- 10P פלוס יעמוד על 3,399 ש"ח