ענקית הטכנולוגיה ומפתחת מערכת ההפעלה אנדרואיד, חברת גוגל, השיקה אמש (ד', 14.03) באופן רשמי את גרסת הבטא הראשונה לעדכון מערכת ההפעלה הבא בפיתוחה, זו גרסת Android Q (או: Android 10). גרסת הבטא של רמערכת ההפעלה החדשה מגיע לשוק לאחר מספר דיווחים בנושא, וכשנה לאחר הפצת גרסת הבטא הראשונה למערכת ההפעלה הנוכחית בפיתוח החברה, אנדרואיד פאי.
גרסת הבטא הראשונה של אנדרואיד Q מגיעה עם תמיכה עבור מכשירי סדרת פיקסל של החברה, ה-Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3 ו-Pixel 3 XL. מדובר בגרסת בטא ראשונית שלא בהכרח מכילה את כלל הפיצ'רים אותם מתכוונת היצרנית להציע, כאשר החשיפה המלאה של מערכת ההפעלה החדשה (יחד עם שמה) צפויים להתרחש בכנס Google I/O השנתי שיחל ב-7 במאי 2019.


בינתיים, חלק מן הפיצ'רים שמגיעים בגרסת אנדרואיד 10 הספיקו להחשף. בין הפיצ'רים נמצא תמיכה בשליטה רחבה יותר על שירותי המיקום במכשיר, כאשר עם מערכת ההפעלה החדשה יוכל המשתמש להחליט האם הוא רוצה שלאפליקציות תהיה גישה קבועה למיקום שלו, גישה בעת השימוש באפליקציה בלבד או ללא גישה בכלל.
כמו כן, עם אנדרואיד Q בגוגל משלבים תמיכה מובנית במכשירי מתקפלים. כעת, תהיה אפשרות להריץ שתי אפליקציות במקביל לא רק אחת מתחת לשניה, אלא אחת לצד השניה במאוזן. כמו כן, נראה שתהיה אפשרות לצאת משתי האפליקציות במקביל ולחזור אליהן. גרסת אנדרואיד 10.0 (או Q) תגיע עם שיפור במהירות העלאת אפליקציות כמו גם שיפור ברמת השמירה על פרטיות המשתמשים.
נוסף על האמור מעלה, בגוגל שילבו מגוון שיפורים בכל הנוגע למדיה, גרפיקה ומצלמה, שיפור ביצועי WiFi, קיצורי דרך לשיתוף, שיפור בשליטה על מוצרי IoT, אפשרות להצגת פאנלי הגדרות צפים באופן רחב יותר על גבי אפליקציות פתוחות. כך, לדוגמה, ניתן יהיה לבצע פעולות שונות במסכי ההגדרות מבלי לצאת מן האפליקציה בה אתם נמצאים.


מקור