באיחור לא אופנתי במיוחד, גם ישראל מצטרפת לשוק הסים המוטמע: קבוצת התקשורת ומפעילת הסלולר הישראלית, "פלאפון", תהיה המפעילה הראשונה בישראל שתתמוך באופן רשמי בטכנולוגיית eSIM (ר"ת: Embedded SIM) החל מהחודשים הקרובים. כך מאשרת החברה בהודעה ששיחררה לעיתונות הבוקר (ה', 14.02), ובה חשפה את כל הפרטים בנושא.
בשלב הראשוני, פלאפון תתמוך בשעונים חכמים המציעים קישוריות סלולרית בדמות eSIM, בראשם דגמי ה-Apple Watch Series 4 ו-Samsung Galaxy Watch בגרסאות הסלולריות. המפעילה תחל לשווק את השעונים הללו בחודשים הקרובים, וכבר כעת היא פותחת בהרשמה מוקדמת למכירתם, עם מחיר צפוי של 2,199 שקלים (לא ברור עבור איזה מן הדגמים). באמצעות תמיכה ב-eSIM, יוכלו הלקוחות להמשיך ולבצע שימוש בשעונים החכמים גם ללא חיבור לסמארטפון או לרשת אלחוטית.


כך, ימשיכו הלקוחות לקבל שיחות טלפון, הודעות ווטסאפ, הודעות SMS וכן יוכלו להמשיך ולבצע שימוש בכל האפליקציות שמציע השעון מבלי שהסמארטפון האישי שלהם יהיה בהישג יד. נכון לרגעים אלו לא ברור מתי תחל החברה לתמוך ב-eSIM גם עבור סמארטפונים, שכן מדובר בפיתרון המייתר את הצורך בשימוש בכרטיסי סים פיזיים ומאפשר מעבר בין חברות וביצוע אקטיבציה למספר סלולרי במהירות, יעילות ונוחות מירבית.
מוצרים התומכים בטכנולוגיית eSIM מכילים סים אלקטרוני המובנה בהם, המאפשר למפעילות הסלולריות למעשה להטמיע את פרטי המנוי ישירות על הסים האלקטרוני. ישנם לא מעט סמארטפונים התומכים בטכנולוגיה זו, אך בשלב זה לא ידוע מתי בישראל נראה תמיכה שכזו.


לצד הדברים הללו, מודיעה פלאפון על השקת מספר מוצרים חדשים. ראשית, שירות Pelephone Car זוכה לשדרוג עם תמיכה בשירותי דרך בשיתוף עם מוקד שלמה סיקסט (בעלויות מיוחדות, לטענתה), קבלת התראות חדשות וספרים קוליים. כמו כן, משיקה פלאפון שירות המכונה Pelephone Finder ומטרתו לאפשר ללקוחות לעקוב אחר הפריטים השונים שלהם.
השירות כולל רכיב קטן המשלב סים ואפליקציה ייעודית לסמארטפון. הודות לחיבור הרכיב לרשת ותמיכה ב-GPS, יוכלו לקוחות החברה לאתר בזמן אמת את המיקום והמהירות של הרכיב. באמצעות השירות ניתן יהיה לאתר מזוודות בעת טיסה לחו"ל, לאתר בעלי חיים ועוד. מחיר השירות מתחיל ב-16.9 שקלים לחודש, ומכירתו תחל בחודש מרץ הקרוב.