חברת HMD Global כבר אישרה באופן רשמי כי תקיים אירוע הכרזה ב-24 בפברואר, יום ראשון, כחלק מתערוכת MWC 2019, ובמרכזו היא תציג את מכשיר הדגל האמיתי בפיתוחה לבית מותג נוקיה, ה-Nokia 9. כעת, כשאנו נמצאים זמן קצר לקראת האירוע, תמונות יח"צ מודלפות ראשונות מתיימרות לחשוף את ספינת הדגל של המותג.
כפי שניתן לראות בתמונות היח"צ המודלפות, הנוקיה 9 לא יהיה מכשיר דגל סטנדרטי. הדבר הראשון אליו אנו שמים לב זהו כמובן מערך הצילום הראשי של הסמארטפון: 5 מצלמות ישולבו בגב המכשיר בצורת משושה, כשאותם מלווים פלאש LED ופוקוס לייזר אוטומטי. תפקידו של כל אחד מהחיישנים אינו ברור בשלב זה, אך אין ספק כי יהיה מעניין מאוד לראות את אופן המימוש של החיישנים, שיגיעו עם עדשות קארל זייס.


בחזית המכשיר ניתן לראות מסך שמשדר קצת 2017-16, עם שוליים עבים מאוד מעליו ומתחתיו. כמו כן, מעידה התמונה על כך שהחברה מתכוונת לשלב מתחת לפאנל התצוגה קורא טביעות אצבע ביומטרי. לא ידוע האם יהיה זה קורא אופטי סטנדרטי שיציע ביצועים שעומדים בקו אחד עם המייזו 16, וואן פלוס 6T ואחרים, או האם מדובר בקורא בטכנולוגיית אולטרא-סוניק של קוואלקום.
מסך הנוקיה 9, אגב, צפוי להיות מסוג P-OLED בפיתוחה של LG הקוריאנית, וגודלו ינוע סביב 6 אינץ' (כנראה ברזולוציית Quad HD Plus). את המסך מכסה זכוכית המתעגלת למסגרת מתכת, בעוד מצידה השניה של המסגרת נמצא יריעת זכוכית נוספת העוטפת את גב המכשיר. מתחת למכסה המנוע ישולב מפרט שצפוי להגיע עם מרבית מכשירי הדגל בשנת 2019: שבב Snapdragon 855, עד ל-6 או 8 גיגה-בייט RAM, זיכרון אחסון 128 גיגה-בייט וסוללה בקיבולת שעשויה לנוע סביב 4,000mAh.


מקור