אמנם קרוב לשמונה חודשים מפרידים בינינו לבין מועד ההכרזה על סדרת האייפונים לשנת 2019, אך אין זה מפריע לדיווחים המתייחסים דווקא לדור ההמשך של סדרה זו, מכשירי האייפון שיוכרזו בשנת 2020, לעשות דרכם אל הרשת. דיווח של מגזין בלומברג מתיימר להקדים את המאוחר ולחשוף פרטים ראשונים אודות סדרת האייפונים שתציג אפל במהלך השנה הבאה.
על פי פרטי הדיווח, מכשירי האייפון עליהם עובדת אפל לשנת 2020 - ששמם ואסטרטגיית המיתוג של החברה בעניינם כמובן עוד אינה ידועה, יביאו עימם עיצוב חדש שיהווה שינוי משמעותי בסדרת האייפונים של החברה. השינוי בעיצוב המכשירים יגיע כסיום מחזור עיצוב של 3 שנים - מאז השקת אייפון 10 בשנת 2017.


מדובר בשינוי אסטרטגיה עבור היצרנית האמריקאית, שהקפידה בעבר להציג עיצוב חדש אחת לשנתיים. משמעות הדברים, כמובן, היא שדור מכשירי האייפון שיוצג השנה, אליו אנו מתייחסים כ-iPhone XI ו-iPhone XR 2019, יגיע עם קווי עיצוב דומים לדור הנוכחי, סדרת אייפון 10S ו-10R.


נוסף על כך, נמסר בדיווח כי עם דגמי האייפון של שנת 2020 תתמקד אפל ביכולות מציאות רבודה. היצרנית צפויה לשלב מערך מצלמות אחורי בעל יכולות 3D. מערך זה יציע בין היתר טכנולוגיית לייזר יחודית (ייתכן הודות לחיישן ToF - Time of Flight) ובאמצעות זו תוכל החברה להגביר את יכולות המציאות הרבודה (AR) של מכשיריה. את החיישנים השונים עשוייה לספק חטיבת הצילום של סוני, עימה נמצאת החברה במגעים לצורך בחינת מוצריה כבר בימים אלו.
עוד נמסר בדיווח כי אפל עשויה להשיק במהלך 2020 משקפי מציאות רבודה עליהם נמסר כי היצרנית עובדת שוב ושוב במהלך השנים האחרונות. בהתאם לכך, יכולות המציאות הרבודה של מכשירי האייפון שיושקו בשנה הבאה, בהתאם לכך נראה כי יכולות המציאות הרבודה מגיעות על מנת לשמש את משקפי ה-AR של החברה, שכן אלו יאפשרו תמיכה למרחק של עד כ-4.5 מטר. את מצלמות ה-3D לצורכי AR שישולבו באייפונים של 2020, מתכננת הענקית האמריקאית לשלב גם בדגמי ה-iPad Pro. מהלך זה עשוי להתרחש כבר במהלך חודשי האביב של השנה הבאה.


מקור