שלושה שבועות בלבד מפרידים בינינו לבין מועד ההכרזה על מכשיר הדגל הבא למותג סוני, ה-Xperia XZ4. אחרי שראינו את תמונות ההדמיה של המכשיר שהציגו את עיצובו, והדלפות שחשפו חלק ממפרטו הטכני, מגיעה כעת הדלפה חדשה ורחבה למדי שמתיימרת להציג מידע חדש בנושא.
על פי ההדלפה, האקספיריה XZ4 של סוני ינסה לספר תחרות ראויה למכשירי הדגל של סמסונג, וואווי ואחרים, באמצעות שילובו של מסך OLED בגודל 6.5 אינץ' ברזולוציית 3360X1440 פיקסלים (או: Quad HD Plus), שמביאה ליחס צפייה לא סטנדרטי של 21:9. התוצאה היא מכשיר ארוך במיוחד - 166.9 מ"מ אורך, יחד עם רוחב צר למדי של 72.4 מ"מ ועובי של 8.2 מ"מ. יש לציין כי עבור סוני מדובר במכשיר דקיק מאוד, בייחוד בהשוואה למכשירי הדגל הקודמים שלה שהגיעו בעובי שעולה על 10 מ"מ.


בגוף זה תצליח היצרנית לשלב סוללה בקיבולת מרשימה מאוד - 4,400mAh, גם כאן מדובר בשיפור מהותי בהשוואה לדגמי העבר שלה. הסוללה, שתתמוך בטעינה מהירה בטכנולוגיית Qnovo Adaptive Charging, כנראה תציע גם תמיכה בטעינה אלחוטית בתקן Qi. מתחת לפני השטח יהיה אחראי על הביצועים שבב Snapdragon 855 מבית פיתוחה של קוואלקום האמריקאית, זו שתלווה את מרבית מכשירי הדגל בשנה הקרובה.
מלבד זאת, יציע ה-Xperia XZ4 זיכרון RAM בנפח של 6GB יחד עם 128GB של זיכרון אחסון פנימי (יהיה ניתן להרחבה באמצעות כרטיס MicroSD ייעודי. עוד נמצא במפרט המכשיר מערך צילום ראשי משולש, קורא טביעות אצבע ביומטרי המשולב על גבי מסגרת המתכת. אף על פי שסוני מיובאת לישראל באופן רשמי על ידי קבוצת אלקטרה, אנו לא בטוחים כי נראה את ה-XZ4 על מדפי החנויות בשוק המקומי.


מקור