במהלך השנים האחרונות עבור שוק הטלוויזיות מספר שינויים משמעותיים, עם התעצמותן של הטלוויזיות החכמות, עלייתם של מזרימי המדיה השונים והתפתחותם של שירותי הזרמת הוידאו (VOD), בראשם כמובן נטפליקס. בזמן ששיאומי מתחזקת סדרת טלוויזיה רחבה במיוחד ומגוון נרחב של סטרימרים, ואחרי שחברת וואן פלוס, מותג הסמארטפונים מבית תאגיד האלקטרוניקה BBK, הודיע על כוונתו להכנס לשירותי הטלוויזיה עם ה-OnePlus TV, נראה כי גם חברת וואווי הסינית מתכננת מהלך דומה.
על פי דיווח חדש שהתפרסם במהלך היממה האחרונה, בוואווי עומלים בימים אלו על פיתוחן של טלוויזיות חכמות. למעשה, לא רק מותג וואווי יוסיף לחלקו טלוויזיה חכמה, אלא גם מותג "הונור", חברת הבת של וואווי ששמה דגש רב על יחס עלות מול תועלת, תשיק גם היא טלוויזיה חכמה. השקת הטלוויזיה של Honor, לדברי הדיווח, עשויה להתבצע כבר במהלך חודש אפריל הקרוב.


הטלוויזיה החכמה לבית מותג וואווי עצמו תוכרז גם היא השנה, גם כן במהלך המחצית הראשונה של השנה, אם כי המועד המדוייק אינו ברור בשלב זה. לטענת הדיווח, בחברה לא מתכוונים להציע טלוויזיות חכמות מוזלות בדומה לשיאומי, אלא להתמקד בטלוויזיות הפונות לשוק הביניים ולשוק הגבוה, כאלו שמחיריהן לא צפויים להיות זולים במיוחד וככל הנראה יתחרו ב-QLED וב-OLED של סמסונג ו-LG, בהתאמה.טלוויזית QLED Q7FN מבית סמסונג


בשלב זה, כך נמסר, צוות שמונה בין 200 ל-300 עובדים עומל בימים אלו על פרויקט הטלוויזיה החכמה של וואווי, כך שבהחלט לא נראה כי מדובר בפרוייקט צד שולי עבור הענקית הסינית. בהנחה שתבחר היצרנית להשיק את הטלוויזיה שלה באופן גלובאלי ולא להשאירה כבלעדית בשוק הסיני, היא בהחלט עשויה להציב תחרות לא פשוטה לצמד הקוריאניות ששולטות כיום בשוק - LG וסמסונג.


מקור