בשנת 2004, שנים ספורות לפני שחשף סטיב ג'ובס באופן רשמי את מכשיר האייפון הראשון בפיתוחה של אפל, הציגה מי שהייתה אז אחת מחברות המובייל והסלולר המובילות, החזקות והפופולריות ביותר בשוק, היא כמובן מוטורולה, את המכשיר הסלולרי המיתולוגי Motorola Razr V3. מדובר במכשיר צדפה (Clamshell), שהיה לאחד מן המכשירי םהסלולריים הפופולריים ביותר בזמנו, והצליח למכור למעלה מ-130 מיליון יחידות ברחבי העולם.
כעת, נראה כי חטיבת המובייל של מוטורולה, שעודה חיה ונושמת מתחת לכנפיה של ענקית המחשוב הסינית לנובו, עשויה להחזיר אלינו את הסמארטפון המיתולוגי - במודל שונה ומעניין למדי. על פי דיווח חדש של מגזין הוול-סטריט ג'ורנל, מוטורולה עומלת בימים אלו על פיתוחה של גרסה חדשה של הרייזר שתגיע לשוק כסמארטפון מתקפל וגמיש בתצורת "Flip-Phone" המוכרת גם כתצורת צדפה.


המכשיר, כך נמסר, יוצע לרכישה במחיר מרקיע שחקים שינוע סביב 1,500 דולר (כ-5,540 שקלים לפי שער ההמרה הנוכחי). על פי פטנט של החברה, שנחשף בחודש אוגוסט של השנה שעברה, חשף כיצד עשוי להיראות ה-Motorola Razr בגרסת 2019. על פי הנראה בפטנט, המכשיר ישלב מסך גמיש המסוגל להתקפל כאשר המכשיר נסגר, וכאשר המכשיר פתוח נפרש לפנינו המסך במלואו, כשהוא זמין לשימוש סטנדרטי לחלוטין.
בגב המכשיר, כפי שהוא מוצג בפרטי הפטנט, ניתן לראות חיישן צילום יחיד כמו גם מה שעשוי להתברר כקורא טביעות אצבע ביומטרי. מיותר לציין כי המידע המוצג בפטנט הינו ראשוני בהחלט, והיצרניות השונות אינן נוהגת להציג סמארטפונים שבהכרח דומים לאלו המוצגים באילוסטרציות של הפטנטים שלהן.


מקור 1 | 2