דור שלישי בסדרה עושה דרכו אלינו? לפני פחות מחודשיים הוכרז באופן רשמי סמארטפון הגיימינג Black Shark Helo לבית אחת מיצרניות הסמארטפונים הגדולות והבולטות בעולם, חברת שיאומי הסינית. וכעת,סמארטפון גיימינג חדש בפיתוחה של החברה נחשף דרך מבחן הביצועים GeekBench כשהוא נושא את השם Black Shark SkyWalker.
ה-Xiaomi Black Shark SkyWalker עשוי להיות סמארטפון הגיימינג השלישי מבית שיאומי כחלק מסדרת בלאק שארק הצעירה, שהוצגה לראשונה בחודש אפריל של השנה שעברה. על פי מבחן הביצועים אותו עבר המכשיר, ניתן לראות שהוא מציע מתחת לפני השטח מערכת שבבים חדשה מדגם Snapdragon 855 שהוכרזה לפני זמן לא רב על ידי קוואלקום האמריקאית.


שבב זה מהווה שידרוג מהותי בהשוואה לדור הקודם, והוא כולל 8 ליבות Kryo 485 בתדר מירבי של 2.42GHz בשילוב עם המאיץ הגרפי Adreno 640. השבב מיוצר בהליך 7nm FinFET והוא מצוייד במנוע בינה מלאכותית (AI) ייעודי. לצד ה-Snapdragon 855, משלב סמארטפון הגיימינג בייצור שיאומי שצץ במבחן הביצועים זיכרון RAM בנפח של 8 גיגה-בייט.
אם תהיתם לרגע מה הציון לו זכה המכשיר במבחן הביצועים, נציין כי ה-Black Shark SkyWalker קיבל 3,494 נקודות במבחן החד ליבתי של GeekBench וציון של 11149 נקודות במבחן הרב-ליבתי. נכון לרגעים אלו לא ברור מתי מתכננת יצרנית הסמארטפונים הסינית לחשוף את סמארטפון הגיימינג השלישי בפיתוחה, אך אין ספק כי מדובר בקצב הכרזת מכשירים מהיר במיוחד. הדגם הראשון בסדרה, Black Shark, נחשף באפריל 2018, כאשר כחצי שנה לאחר מכן, באוקטובר האחרון, הציגה היצרנית את ה-Black Shark Helo.


מקור