לאחר שהציגה בפנינו מוקדם יותר השנה את הסמארטפון עם המצלמה הנשלפת, Vivo NEX, חושפת היצרנית הסינית את הדור הבא בסדרת המכשירים הייחודית, וזהו ה-Vivo NEX Dual Display Edition. כמשתמע משמו של המכשיר, גולת הכותרת שלו מתבטאת בשילובם של שני מסכי מגע נפרדים לחלוטין - האחד בחזית והשני בגבו.
בחזית המכשיר נמצא מסך בעל שוליים דקים במיוחד, כאשר לטענת החברה מדובר ביחס מסך-גוף מכשיר שעומד על 91.63 אחוזים. מדובר במסך מסוג Super AMOLED, שמגיע בגודל 6.39 אינץ', ברזולוציית 2340X1080 פיקסלים (Full HD Plus) וללא כל חריץ (או חור) בולטים. אם נביט במכשיר מקרוב נוכל לראות כי Vivo כלל לא משלבת בו מערך צילום קדמי, וכאן נכנס לתמונה המסך הנוסף שלו.


המסך שבגב ה-NEX Dual Display מגיע בגודל 5.49 אינץ' (גם כן מסך Super AMOLED), ורזולוציית הצפייה שלו היא Full HD Plus. יחד עם המסך, נמצא בגב המכשיר גם מערך צילום משולש, הכולל חיישן 12 מגה פיקסל ראשי עם מייצב תמונה אופטי (OIS) ומפתח צמצם של f/1.79, חיישן עומק ברזולוציית 2 מגה פיקסל וחיישן נוסף מסוג ToF - Time of Flight, שמאפשר ביצוע מדידות בצורה מדוייקת יותר וישמש את טכנולוגיית זיהוי הפנים של החברה.
כך, אם תרצו לצלם תמונת סלפי, תוכלו לבצע זאת עם המסך שבגב המכשיר, מה שצפוי לספק תמונות איכותיות יותר מאלו שהיינו רגילים לראות במצלמות הסלפי במרבית הסמארטפונים, אך הדבר כמובן תלוי ביכולות מערך הצילום הראשי של ה-NEX Dual Display. מתחת לפאנל התצוגה שבחזית נמצא קורא טביעות אצבע לזיהוי ביומטרי, שמהווה לפונקציית הזיהוי העיקרית של הסמארטפון. ישנה תמיכה בזיהוי פנים, אך כזה שעובד בפתיחת הנעילה באמצעות המסך האחורי בלבד.
בזירת הביצועים נמצא את מערכת השבבים Snapdragon 845 בפיתוח קוואלקום, יחד עם 10GB RAM ו-128 גיגה-בייט של זיכרון אחסון פנימי. את המפרט יניעו יחדיו סוללת 3,500mAh עם תמיכה בטעינה מהירה באמצעות שנאי 10 וולט/2.25 אמפר, כמו גם מערכת ההפעלה אנדרואיד 9.0 פאי שתרוץ על המכשיר ישירות מן האריזה בשילוב ממשק Funtouch 4.5. ה-Vivo NEX Dual Display Edition יהיה זמין לרכישה בסין לקרא תסוף החודש, במחיר של 4,998 יואן סיני (כ-2,740 שקלים).


מקור 1 | 2