על סמארטפון השוק הנמוך נוקיה 3.1 פלוס הכריזה יצרנית הסמארטפונים הפינית, HMD Global, במהלך חודש אוקטובר האחרון, כשהוא מיישר קו בשוק הסלולר הבינוני-נמוך ומביא עימו פיצ'רים משמעותיים שנעדרו מאחיו הקטנים. כעת, חודשיים לאחר מכן, משיקה הנציגות הרשמית של HMD בישראל, קבוצת ח.י אלקטרוניקה, את ה-Nokia 3.1 Plus, במחיר מומלץ לצרכן של 799 שקלים.
הנוקיה 3.1 פלוס מגיע לשוק הישראלי בגרסה יחידה שכוללת 3GB RAM ו-32GB זיכרון אחסון פנימי בלבד. זאת, יחד עם תג מחיר של 799 שקלים, לא בדיוק הופכים אותו להצעה המשתלמת ביותר בשוק הנמוך. בחזית המכשיר משלבת HMD מסך בגודל 6 אינץ', ביחס צפייה של 18:9 וברזולוציית HD Plus בלבד, כאשר מעל לצג זה נמצא זכוכית מעוגלת המגנה עליו ומתאגדת אל גוף עשוי מתכת.


בגב סמארטפון השוק הנמוך החדש של נוקיה בישראל ניתן למצוא מערך צילום כפול, זאת כראוי לטרנד המוכר בשוק הסלולר. מערך זה משלב בין חיישן ראשי ברזולוציית 13 מגה פיקסל (RGB) לבין חיישן משני ברזולוציית 5 מגה פיקסל (מונוכרום). בזירת צילום הסלפי נמצא חיישן יחיד ברזולוציית 8 מגה פיקסל, שישולב מעל לפאנל התצוגה הגדול למדי.
מתחת לפני השטח משולבת מערכת שבבים בפיתוחה של מדיה-טק הטיוואנית, היא Helio P22. מדובר בשבב הפונה לשוק הבינוני-נמוך, כשלצידו ימצאו 3GB RAM ו-32GB של זיכרון אחסון פנימי (ניתן להרחבה באמצעות כרטיס MicroSD). הסוללה שתספק את כוח העבודה למכשיר מגיעה בקיבולת של 3,500mAh וזו תטען דרך שקע MicroUSB מיושן למדי. מערכת ההפעלה שנמצא כאן היא אנדרואיד 8.1 אוראו עם עדכון צפוי לאנדרואיד 9.0 פאי.