ענקית הטכנולוגיה ויצרנית השבבים הבולטת בשוק הסמארטפונים הבינלאומי, חברת קוואלקום, הציגה באופן רשמי את מערכת השבבים החדשה והמתקדמת ביותר בפיתוחה כיום, היא ה-Snapdragon 855. מערכת השבבים החדשה מגיעה לשוק בתזמון דומה לשנה שעברה, וצפויה להתחיל להגיע במכשירי הדגל היצרניות השונות בתחילת השנה הבאה. בין החברות הראשונות שישתמשו בשבב אנו צפויים למצוא את סמסונג עם סדרת Galaxy S10.
ה-Snapdragon 855, שכונתה במסגרת הדיווחים והשמועות בשם Snapdragon 8150, מגיעה כשדרוג מהותי בהשוואה לקודמתה, ה-Snapdragon 845. היא מפותחת ומיוצרת בהליך 7nm FinFET מתקדם, בדיוק כמו ה-Kirin 980 של וואווי וה-A12/A12X של אפל. מתחת לפני השטח משולבות 8 ליבות עיבוד עוצמתיות מסוג Kryo 485 המבוססת על טכנולוגיית ARM.


ליבות העיבוד של השבב מגיעות בתצורה הבאה: ליבה יחידה בתדר מירבי של 1.84GHz, 3 ליבות נוספות בתדר מקסימלי של 2.42GHz ו-4 ליבות נוספות עבור הביצועים היום יומיים בתדר מקסימלי של 1.8GHz. בזירת ביצועי העיבוד מציינת החברה כי אנו צפויים למצוא שיפור של עד 45% בהשוואה לדור הקודם. עבור ביצועי גרפיקה נמצא מאיץ גרפי (GPU) מדגם Adreno 640 שיציע ביצועי גרפיקה משופרים בעד ל-20 אחוזים.
עוד מציע השבב תמיכה בטכנולוגיית הטעינה המהירה Quick Charge 4 Plus שהגיעה עם הדור הקודם, תמיכה בניגון וידאו VR ברזולוציה של עד 8K ותמיכה בשילוב מסך ברזולוציה של עד 4K עם תמיכה ב-HDR. כמו כן, ישנה תמיכה בטכנולוגיית HDR10+, HLG ובפורמט HEIF בו משתמשת גם אפל לצורך צמצום השימוש של תמונות בזיכרון האחסון הפנימי.


בזירת הצילום נמצא מעבד תמונה (ISP) חדש מדגם Spectra 380 שיציע אפשרות לשילוב של שני חיישנים ברזולוציית 20 מגה פיקסל וחיישן יחיד ברזולוציית 32 מגה פיקסל. אחד מן הפיצ'רים הבולטים שהציגה קוואלקום עבור ה-Snapdragon 855 היה תמיכה ברשת הדור החמישי 5G. לשם כך, משלבת החברה מודם ייחודי מסוג Snapdragon X50. עם זאת, מדובר בגרסה מוגבלת וייעודית לשבב, כאשר בפועל, ביתר גרסאות השבב שאינן מותאמות ל-5G, נמצא את מודם ה-Snapdragon X24 LTE שיציע תמיכה ב-LTE קטגוריה 20.
בתוך כך, הסמארטפונים הראשונים שיציעו תמיכה ב-5G יגיעו מבית ייצורן של וואן פלוס ושיאומי. בעוד הראשונה ככל הנראה תשיק גרסת 5G ל-OnePlus 6T, האחרונה הודיעה כי תשיק גרסת 5G עבור ה-Xiaomi Mi Mix 3. שני אלו צפויים להגיע לשוק במחיר היקר במאות דולרים בהשוואה לדגם 4G, ככל הנראה נוכח העלויות המשמעותיות בשילוב תמיכה ב-5G (בראשן עלויות השבב).


מקור1 | 2