חברת הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים הפינית, HMD Global, שמחזיקה ברישיון הפיתוח, הייצור והשיווק למוצרי המובייל של מותג נוקיה, קיימה אמש (ד', 5.12) אירוע הכרזה, במרכזו היא חשפה את סמארטפון שוק הביניים החדש בפיתוחה, Nokia 8.1. מדובר למעשה בגרסה המיועדת לשוק הבינלאומי של הנוקיה X7, מכשיר אותו השיקה החברה לשוק הסיני לא מכבר.
ה-Nokia 8.1 מגיע אלינו עם קווי עיצוב המוכרים לנו מיתר מכשירי החברה האחרונים. הוא מציע מסגרת אלומיניום עם פס מוברש ובוהק, המשולבת יחד עם 2 יריעות זכוכית שעוטפות את הסמארטפון בחזית ובגבו. בחלקו הקדמי של המכשיר משולב מסך IPS LCD בגודל 6.18 אינץ', כשזה תומך בתקן HDR10 ובטכנולוגיית PureDisplay של היצרנית, אותה ראינו כבר בנוקיה 7.1.


כראוי למרבית הסמארטפונים שנחשפו בשנה האחרונה, גם כאן נמצא חריץ בולט בחזית המסך, וזה למעשה יהיה גדול במיוחד. בחריץ נוכל לראות מצלמת סלפי קדמית ברזולוציית 20 מגה פיקסל יחד עם החיישנים השונים והמוכרים (חיישן קירבה, תאורה וכדומה). שולי המכשיר יהיו דקים, אך לא מהדקיקים שראינו, כשהחברה אף משלבת את לוגו נוקיה בשול המסך התחתון.
במעבר לגב הנוקיה 8.1 נוכל למצוא זוג חיישני צילום עם עדשות Zeiss, זאת כחלק משיתוף הפעולה המוכר בין החברות. מדובר בשני חיישנים ברזולוציית 12 ו-13 מגה פיקסל, עם מייצב תמונה אופטי עבור החיישן הראשי, בעוד מצלמת ה-13 מגה פיקסל מהווה לחיישן עומק בלבד (עבור צילום תמונות פורטרט).
בזירת העיבוד תשולב מערכת השבבים Snapdragon 710, שמהווה לאחד מן השבבים העוצמתיים ביותר מבית קוואלקום בשוק הבינוני-גבוה. לצידה ישולבו 4GB של זיכרון RAM, רכיב אחסון פנימי בנפח של 64 גיגה-בייט וסוללה בקיבולת של 3,500mAh התומכת בטעינה מהירה בהספק של 18 וואט. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 9.0 פאי, וזו תרוץ על המכשיר כחלק מסדרת Android One.


את ה-Nokia 8.1 מציעה החברה לרכישה במחיר של 400 יורו, המקבילים לכ-1,700 שקלים. בשלב זה לא ידוע מתי יושק המכשיר בישראל, אך הוא בהחלט צפוי להגיע.


מקור